Ilustrowana teoria wszystkiego / Stephen Hawking 48,29 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Ilustrowana teoria wszystkiego (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 136
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h
  Ten produkt zamówiony do godz. 13 zostanie wysłany jeszcze dzisiaj! Dotyczy zamówień potwierdzonych, opłaconych przez pobranie, PayU, kartą.
 • Odbiór w Łodzi już jutro

Ilustrowana teoria wszystkiego - opis produktu:

HISTORIA WSZECHŚWIATA W PIGUŁCE

Stephen Hawking jest uważany za jeden z najznakomitszych umysłów współczesnego świata: jako znakomity fizyk teoretyk przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia. Ilustrowana teoria wszystkiego składa się z siedmiu wykładów, w których autor wyjaśnia historię znanego nam wszechświata. Wykłady są znakomitym odbiciem nie tylko jego niezwykłej inteligencji, ale również charakterystycznego poczucia humoru.

Hawking zaczyna od historii naszych poglądów kosmologicznych, od twierdzenia Arystotelesa, że Ziemia jest kulą, do odkrycia Hubble'a - ponad dwa tysiące lat później - że wszechświat się rozszerza. To stanowi dla niego punkt wyjścia w wyprawie do granic współczesnej fizyki - omawia teorie powstania wszechświata (m.in. teorię wielkiego wybuchu), czarne dziury i naturę czasoprzestrzeni. Na zakończenie rozważa pytania, na które fizycy jeszcze nie znają odpowiedzi - jak połączyć teorie opisujące różne zjawiska w jedną, ogólną "jednolitą teorię wszystkiego". "Jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie - twierdzi Stephen Hawking - będzie to największy triumf ludzkiego rozumu."
S
Szczegóły

Stephen Hawking - przeczytaj też

Czarne dziury

Stephen Hawking

twarda
29,83 zł
 • -20%
 • -35%
Krótka historia czasu

Stephen Hawking

twarda
29,18 zł 44.89
 • -16%
Krótka historia czasu

Stephen Hawking

miękka
28,50 zł 33.93
 • -33%
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Stephen Hawking

twarda
26,15 zł 39.03
 • -12%
Moja krótka historia

Stephen Hawking

miękka
30,64 zł 34.82
 • -3%
Natura czasu i przestrzeni

Stephen Hawking , Roger Penrose

twarda
38,61 zł 39.81
 • -31%
WSZECHŚWIAT W SKORUPCE ORZECHA

Stephen Hawking

twarda
61,26 zł 88.78

Zobacz również

 • -35%
Fakt, nie Mit Obalamy naukowe mity

Aleksandra Stanisławska

miękka
29,24 zł 44.99
 • -30%
Zaczynając od różnicy

PRACA ZBIOROWA

miękka
27,87 zł 39.81
 • -35%
O powstawaniu gatunków

Charles Darwin

twarda
32,42 zł 49.89
Niepokorne pokolenie milenium

PRACA ZBIOROWA

miękka
49,00 zł
 • -30%
Paradoks wilka szarego

PRACA ZBIOROWA

miękka
27,93 zł 39.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Ilustrowana teoria wszystkiego
4.5/5 ( 12 ocen )
  5
  9
  4
  1
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Agnieszka Bandzińska

rszwaba(at)wp.pl
 • 14-12-2009
 • 14:32

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

Podglądanie wszechświata

Od starożytności człowieka interesowało to, co znajduje się na niebie. Naiwnie wyobrażano sobie, że człowiek i ziemia jest pępkiem wszechświata. Wiele wieków zajęła akceptacja odmiennego stanowiska. Uznanie, że Ziemia jest zaledwie małym punktem w całym kosmosie, było nie do przyjęcia aż do końca średniowiecza. Obserwacje ruchów planet i gwiazd traktowano jako zapowiedź ważnych wydarzeń. Do dziś astrolodzy tworzą horoskopy w oparciu o datę urodzin i pozycje gwiazd na niebie. To, co od wieków fascynowało naszych przodków Hawking próbuje nam wyjaśnić w prosty i racjonalny sposób. To, co dawniej było nie do pomyślenia, dzięki nauce i technice staje się rzeczywistością. Człowiek postawił stopę na księżycu i podróżuje po orbicie okołoziemskiej. Dzięki satelitom i sądom obserwuje poszczególne planety. Skonstruowaliśmy teleskopy, które pozwalają na podglądanie wszechświata. Gwiezdny pył, czasoprzestrzeń, czarne dziury stanowią scenerie dla filmów i powieści science - fiction. Jednak teorie na temat budowy i zachowania wszechświata nie są oczywiste i akceptowalne dla wszystkich badaczy, którzy różnią się w swoich stanowiskach. Są to raczej przypuszczenia niż gruntownie udowodnione i przebadane fakty. Nie znane są początki powstania i przyszłość wszechświata. Jak długo będzie się rozszerzał i kiedy być może zacznie się kurczyć? Czy czarne dziury istnieją, czy nie? Wiedza o wszechświecie długo będzie stanowić dla naukowców pole do popisu i odkrywania. Rozszyfrowanie wielu tajemnic z pewnością zajmie mnóstwo czasu. Na razie możemy poszukiwać możliwych rozwiązań i tworzyć hipotezy. Nie możemy zmierzyć odległości gwiazd od siebie i ustalić centrum lub początku kosmosu, możemy jedynie w przybliżeniu określić wiek gwiazd w zależności od ich jasności. Stworzenie jednej, uniwersalnej teorii, która opisywałaby wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie to marzenie wielu naukowców. Książka Hawkinga ukazuje postępy w budowaniu „teorii wszystkiego”. Autor kreśli obraz wszechświata, jaki mieli ludzie od starożytności: ujęty w pisma Arystotelesa, Ptolemeusza, Kopernika po najnowsze odkrycia naukowe: model Friedmana, zjawisko soczewkowania grawitacyjnego. Możliwość unifikacji teorii grawitacji Newtona, względności Einsteina i odkryć fizyki kwantowej to powtarzający się motyw kręgu jego zainteresowań.
Tak, jak w „Krótkiej historii czasu” Hawking opisuje i wyjaśnia trudne zagadnienia sięgając do analogii z życia codziennego. Dzięki temu, łatwiej możemy sobie wyobrazić treść jego wykładu. Wydawnictwo Zysk i s-ka dołożyło starań, by książkę przyjemnie brało się do ręki. Papier pierwszej jakości, twarda okładka, marginesy, liczne ilustracje opatrzone dowcipnymi komentarzami sprawiają, że te książkę czyta się jak wciągającą powieść. Kolejny raz Hawking sprawdził się jako popularyzator wiedzy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Hrosskar

 • 4-09-2016
 • 12:17

Stephen Hawking jest jednym z najbardziej znanych naukowców na świecie - znakomity fizyk teoretyk, który przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, jaka go wypełnia. W swoich badaniach od blisko 40 lat zajmuje się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową - opracował między innymi teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga.

Ilustrowana teoria wszystkiego składa się z siedmiu krótkich wykładów - Hawking zaczyna od historii naszych poglądów kosmologicznych, a dokładniej od twierdzenia Arystotelesa, że Ziemia jest kulą, do odkrycia Hubble?a, że wszechświat się rozszerza. Autor wyjaśnia poglądy i koncepcje na temat wszechświata - jego budowy i powstania, aż po zagadnienie czarnych dziur. Przedstawia również jak kształtowały się poglądy na ten temat na przestrzeni wieków oraz pokazuje współczesny stan wiedzy. Na zakończenie rozważa pytania, na które fizycy jeszcze nie znają odpowiedzi ? jak połączyć teorie opisujące różne zjawiska w jedną, ogólną ?jednolitą teorię wszystkiego?. Hawking twierdzi, że jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie, to będzie to największy triumf ludzkiego rozumu. Czy tak się jednak kiedyś stanie?

Spodziewałem się, że będzie to książka w dużej mierze popularnonaukowa z raczej niewielką ilością skomplikowanych i trudnych teorii. Jednakże po jej przeczytaniu muszę stwierdzić, że nie jest to pozycja dla każdego. Osobiście nie miałem większego problemu ze zrozumieniem niektórych nawet zawiłych wywodów autora, ponieważ na co dzień mam styczność z licznymi teoriami i prawami na uczelni. Niemniej i tak pewne fragmenty musiałem czytać ze skupieniem. Natomiast osoby, które nie mają chociażby niewielkiego zamiłowania do nauki, mogą dość szybko zrazić się do tej książki, zwłaszcza po kilku wykładach. Nie jest to w mojej ocenie wada, ponieważ z tej pozycji będą z pewnością zadowolone osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o powstaniu świata, czarnych dziurach, lecz nie chcą zaraz sięgać po typowo naukowe książki, które są napisane zdecydowanie trudniejszym językiem.

Bardzo polubiłem sposób w jaki Hawking opowiada o poszczególnych teoriach i zagadnieniach. Okrasza to niewielkimi wtrąceniami z życia prywatnego - co wówczas robił, z kim dyskutował, w jaki sposób niektóre pomysły narodziły się w jego głowie i spowodowały, że opracował teoretyczny dowód na istnienie czarnych dziur. Powoduje to, że książkę odbiera się znacznie bardziej osobiście, jakby autor siedział obok nas i snuł opowieść o tych zagadnieniach. Pod tym względem nie jest zwyczajna książka.

Zagadnienie takie jak powstanie wszechświata właściwie nie może się obyć bez pytania o to, czy Bóg miał w nim swój udział, czy też nie. Hawking nie stara się pokazać, że dowody są za lub przeciw wierze, lecz neutralnie przedstawia wszelkie fakty. Czy po przeczytaniu tej książki można utwierdzić się w przekonaniu, że Wszechświat został przez kogoś stworzony? Nie wydaje mi się - zdecydowanie bardziej można nabrać tematu do samodzielnych przemyśleń, jak to mogło być w oparciu o przedstawione fakty. Jednoznacznej odpowiedzi w nauce nie ma i być może nie będzie przez długi czas... albo wcale.

Ilustrowana teoria wszystkiego, to książka nie dla każdego - chociaż nie jest ona napisana trudnym językiem, to dużo w niej dość skomplikowanych teorii i wywodów, co może niektóre osoby zniechęcić. Niemniej jest to pozycja bardzo dobra dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i mieć punkt wyjścia do dalszych poszukiwań odpowiedzi na nurtujące pytania. Poza tym książka została wydana niezwykle schludnie - gruby i sztywny papier, dużo kolorowych zdjęć przedstawiających dalekie i te bliskie galaktyki, oraz twarda oprawa z obwolutą. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!

hrosskar.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Srdan (Jugol)

 • 6-12-2012
 • 19:53

recenzja nagrodzona 5.00pkt

Czy trudna do pojęcia i skomplikowana naukowo historia oraz dzieje współczesne wszechświata mogą stanowić nie lada gratkę dla zaciekawionego, łaknącego wiedzy czytelnika? Jasne, że tak! Bo skomponowana na 134 stronach"Ilustrowana Teoria Wszystkiego" autorstwa wyśmienitego naukowca Stephena Hawkinga jest dosokonałym na to przykładem. Bo opowiada o gwiazdach, planetach, pulsarach, całych galaktykach i mgławicach, o ich powolnym powstawaniu, monotonnym istnieniu i efektownej śmierci. A opowiada to językiem ciekawym, czyli człowieka ze wszech miar wybitnego, znakomitego, nader inteligentnego, o niezwykłych zasobach wiedzy, lecz zarazem schorowanego i sparaliżowanego - jeżdżącego na elektrycznym wózku inwalidzkim, mówiącego elektronicznym głosem specjalnego syntetyzatora mowy. Lecz to wszystko w niczym nie przeszkadza, a może wręcz nadaje książce specyficznego klimatu, bo wiemy, że tak mądre, tak wybitne (!) rzeczy opisuje człowiek, na pierwszy rzut oka, nie zdolny do normalnego życia - nie mówiąc już o pisaniu poważnych rozpraw naukowych szanowanych na całym świecie!! Tymczasem... książka jest niesamowita. Niezwykła. Nieskończenie wielka (niemal jak wszechświat) w swej błyskotliwości i przenikliwości, jeśli chodzi o badanie natury świata, praw fizyki i tego wszystkiego co nas otacza w sensie MAKRO. Zarazem warto też zaznaczyć, że choć Stephen Hawking jest naukowcem najwyższej klasy i opowiada o sprawach wymagających mocno rozwiniętej wiedzy, czyni to w sposób jak najbardziej przystępny dla każdego czytelnika, nawet tego niespecjalnie obeznanego w kosmologii i astronomii, a jedynie incydentalnie zainteresowanego tym tematem. Hawking sypie ciekawostkami z rękawa, wykłada je na ławę i oferuje pod przepyszną postacią, intrygując tym samym i zaciekawiając czytelnika. "Ilustrowana Teoria Wszystkiego" to książka światowej, ba!, wręcz wszechświatowej klasy! Kosmiczna wiedza ziemskiego naukowca zadziwi i zaintryguje niejednego mieszkańca Układu Słonecznego. Książka zrealizowana w sposób wyśmienity, przepiękne obrazy, doskonałe, wyborne wręcz teksty... "Ilustrowana Teoria Wszystkiego" przykuwa uwagę, zwala z nóg, wbija w fotel, wystrzeliwuje nas w kosmos. Niemalże dosłownie... P O L E C A M

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Miniu

 • 20-11-2010
 • 10:46

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Stephen W. Hawking to wyśmienity naukowiec, który w niezwykły sposób potrafi zaszczepić w człowieku gen dociekania, gen chęci zdobywania wiedzy, gen naukowości... Ilustrowana Teoria Wszystkiego to tak jak tytuł mówi, rzeczywiście książka o wszystkim. A wszystko za sprawą tego, że Stephen W. Hawking opisuje rzeczy niezwykle istotne we wszechświecie, o których niekoniecznie zdajemy sobie sprawę, ale mają niezwykle duży wpływ na to co nas otacza, na nasze środowisko, działania itd. Książka ta jest niesamowita i niezwykle ciekawa. Piękne zdjęcia, ciekawe opisy... ale czego się spodziewać po Stephenie W. Hawkingu, jeśli nie wyśmienitego wydania pełnego interesujących rzeczy? POLECAM

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Monika

monika_radecka(at)vp.pl
 • 9-02-2007
 • 13:39

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Ksiązka zarazem trudna i łatwa do przeczytania.
Autor próbuje w jak najprzystępniejszy sposób wyjaśnić prawa fizyki, reguły rządzące wszechświatem, co jest niezwykle trudne.
Mimo, że długo ją czytałam, bo jednak fizyka nie jest dla mnie łatwym przedmiotem, przeczytałam ja z zainteresowaniem, gdyż autor pisze ją z poczuciem humoru i lekką ironią skierowaną w stronę naukowców, którzy nie przedstawiają nauki i swoich teorii w przystępny sposób dla innych, zwykłych ludzi.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.88 zł
  27.52 zł

  Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości dla dzieci i dorosłych. 71 historii ze Starego Testamentu 61 historii z Nowego Testamentu Losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa

 • Opracowanie historii biblijnych dla dzieci to zadanie tylko z pozoru łatwe. Twórcy ksiąg biblijnych uciekali się do opowieści przekazujących uniwersalne prawdy - tę samą metodę stosował Jezus, aby jego słowa docierały nie tylko do ludzi wykształconych. Autorka, Svetlana Kurćubić Ružić, idzie w...

 • Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia...

 • 17.83 zł
  15.15 zł

  Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia...

 • 16.94 zł
  14.40 zł

  Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. Ponad 50 historii ze Starego Testamentu Ponad 60 historii z Nowego Testamentu Losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.

 • 17.85 zł
  15.17 zł

  Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości – dla dzieci i dorosłych. Ponad 50 historii ze Starego Testamentu Ponad 60 historii z Nowego Testamentu Losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.