Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

I jak tu się dogadać?!

książka

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Poradnik o tym, jak żyć w rodzinie i nie zwariować.
A ponadto książka o: potrzebnych kłótniach i dobrych rozmowach, upartym mężu, niezadowolonej żonie, obrażalskiej siostrze i zbuntowanym dziecku.
Definicja jest prosta: rodzina to podstawowa komórka społeczna. Rzeczywistość już taka prosta nie jest. Rodzina to przede wszystkim skomplikowany system relacji i emocji, z którymi jej członkowie nie zawsze potrafią sobie poradzić. Wystarczy błahy powód, a między małżonkami wybucha kłótnia, brat nie może porozumieć się z siostrą, teściowa nie znajduje wspólnego języka z synową. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest kontakt z psychoterapeutą. Albo sięgnięcie po tę książkę!
Światowej sławy psychoterapeuta Bogdan de Barbaro wraz z dziennikarką Danutą Kondratowicz przedstawiają typowe i nietypowe sytuacje, do jakich może dojść w Waszych rodzinach. Poznając historie prawdziwe oraz te stworzone na potrzeby książki zastanowicie się nad swoim życiem rodzinnym, nad tym, co robicie dobrze i nad tym, gdzie być może popełniacie błędy. I w końcu dogadacie się ze swoimi bliskimi.

Książka Bogdana de Barbaro i Danuty Kondratowicz pokazuje, na czym polega siła rodzinnych relacji i jak żyć, by się nie tylko nie pozabijać, ale i razem rozwijać, wspierać i... śmiać.

Prof. BOGDAN DE BARBARO jest psychiatrą i psychoterapeutą. Kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów i terapeutów rodzinnych.
DANUTA KONDRATOWICZ - absolwentka politologii. Obecnie Danuta Kondratowicz piastuje w TVN24 funkcję sekretarza programowego, od wielu lat prowadzi również serwisy informacyjne. Jej pasją jest psychologia i jeździectwo. Pasjonatka psychologii i rozwoju osobistego.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 23.06.2017

RECENZJE - książki - I jak tu się dogadać?!

4.6/5 ( 20 ocen )
  • 5
    15
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

dobrerecenzje.pl

ilość recenzji:1

brak oceny 30-08-2017 14:38

Potocznie mówi się, że w dzisiejszych czasach rodzina jest ?na zakręcie?.
Młodzi narzeczeni nie chcą się trwale łączyć tzw. węzłem małżeńskim, bo gdy dojdzie do konfliktu, po prostu się rozchodzą. Lepiej mieć partnera niż męża, bo dziś taka moda, a tylko ludzie staroświeccy łączą się węzłem małżeńskim, a jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się rozwodem.
W dzisiejszych czasach rodzina bardzo się zmienia, a to co było użyteczną wiedzą pokolenie temu, teraz już nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości.
Bezradność wobec rodzinnych problemów często zbudowana jest z emocji i uczuć, których członkowie rodziny tak do końca nie są świadomi.
Dlatego poszukują profesjonalnej pomocy, a dziś pójście do psychoterapeuty wiąże się ze wstydem, z przekonaniem, że ?jak sam sobie nie pomogę, to nikt mi nie pomoże?.
Dlatego właśnie powstała ta książka.
Swego rodzaju poradnik, bądź osobista terapia ze specjalistą, z największym autorytetem do spraw rodzin-profesorem Bogdanem de Barbaro.
Cel tej książki to: pomóc czytelnikowi zrozumieć rodzinę i swoje w niej miejsce.
Jest to książka dla tych wszystkich, którzy cierpią na ?rodzinne kłopoty? i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.
Oczywiście nie sposób opisać każdego problemu, ale jest wiele ważnych spraw, gdzie każdy na pewno odnajdzie jakąś cząstkę siebie.
Książka składa się z trzech części: każda z nich to jeden problem, z którym przychodzą rodziny do terapeuty.
W pierwszej części opisane są dwie siostry, których relacje zostały zaburzone i nie potrafią już ze sobą spokojnie rozmawiać.
Górę tu bierze złość, agresja i niezrozumienie.
W drugiej części- para, gdzie mężczyzna dyktuje warunki, a kobieta ma być mu całkowicie podporządkowana. Kobieta nie może spełnić się zawodowo, choć bardzo tego pragnie(wychowała już dzieci i nudzi się w domu) lecz mężczyzna nie pozwala, gdyż twierdzi, że to on tu jest od zarabiania pieniędzy.
Trzecia część opisuje, czy jest możliwe stworzenie zgodnej rodziny, w której dzieci pochodzą z różnych związków?
Profesor w rozmowie z autorką dzieli się uwagami o tym, co dzieje się w rodzinie i w terapiach rodzinnych, ale także refleksjami na temat psychoterapii.
Profesor chętnie cytuje swoją myśl:
?Terapeuta nie ma być sędzią w sprawie
lecz pomóc w refleksji nad tym
co dzieje się między członkami rodziny
i pomagać im stworzyć nowy wspólny projekt rodziny?.
Sięgnijcie moi drodzy do tej książki, a na pewno każdy tam znajdzie coś dla siebie.
Dużo porad, wyjaśnień, a przede wszystkim fachowa wiedza i doświadczenie profesora sprawiają, że chce się tę książkę czytać, gdyż ciekawość człowieka i opisane ludzkie przypadki jest silniejsza od uzależnienia.
Zachęcam Was do czytania i refleksji.

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl