Hotel Dziwny: Duchy w chmurach - Florian i Katherine Ferrier - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Hotel Dziwny: Duchy w chmurach (twarda)

Tom 4

książka

Hotel Dziwny: Duchy w chmurach, Tom 4 - opis produktu:

Zbliża się zima i mieszkańcy Hotelu Dziwnego szykują się na jej przyjście. Ale czy wszyscy? Niestety nie! Po Pana Snarfa, dobrego ducha hotelu, przybyli bowiem wysłannicy z jego ojczyzny - Krainy Duchów - którzy muszą go zabrać do domu, gdzie zostanie osądzony za rozliczne wykroczenia, których się dopuścił podczas pracy w hotelu. Katastrofa!

Marietta i przyjaciele zrobią wszystko, by uratować Pana Snarfa! Zaczną od budowy balony, żeby wyruszyć w niebezpieczną podróż do Krainy Duchów, ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, kiedy tam dotrą. Bo w tym nieprzyjaznym miejscu wszystko okaże się zabronione: chodzenie po trawnikach, bieganie, śmiech, a nawet kichanie!

Duchy w chmurach to czwarty tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki - puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek; pan Snarf - recepcjonista duch; pan Leclair - szczur książkowy oraz Marietta, pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach pomaga im także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.

Książka Hotel Dziwny: Duchy w chmurach Tom 4, pochodzi z wydawnictwa Kultura gniewu. Autorem książki jest Florian i Katherine Ferrier. Należy do gatunków: komiks, dla dzieci i młodzieży. Książka Hotel Dziwny: Duchy w chmurach liczy 40 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Florian i Katherine Ferrier - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Hotel Dziwny: Duchy w chmurach, Tom 4

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

M

26-04-2021 07:53

ZAKAZANA KRAINA


Kolejny tom ?Hotelu Dziwnego? i kolejna porcja dobrej zabawy dla całej rodziny. Tak w skrócie można podsumować ten album. ?Hotel? z miejsca kupił mnie pierwszym tomem i robi to nadal, a że zabawa jest sympatyczna, barwna i bardzo przyjemnie zilustrowana, trudno nie dać się porwać do tego świata i spędzić trochę czasu z bohaterami.Gdy mieszkańcy Hotelu Dziwnego szykują się na przyjście zimy, w jego murach zjawiają się goście, a dokładniej wysłańcy z Krainy Duchów. Czego chcą? Zabrać Pana Snarfa do ojczystego kraju i postawić przed sądem. A wszystko w ramach wymierzenia kary za to, czego dopuścił się pracując w Hotelu właśnie!

I tu na scenę wkracza Marietta z całą ekipą. Przyjaciele nie chcą by Snarf skończył w ten sposób i zamierzają ruszyć mu z pomocą. Szybko jednak okazuje się, że nie dotarcie do Krainy Duchów będzie problemem, a przetrwanie w niej. Bo jak tu przetrwać w miejscu, gdzie zakazane jest chyba wszystko, co tylko zakazane być może?Co jest takiego dobrego w ?Hotelu Dziwnym??, zapytacie. Patrzycie na komiks i co widzicie? Prosta kreska, proste barwy, dużo kolorów? Wszystko jak w typowej opowieści obrazkowej dla dzieci. Do tego widzimy baśniowe schematy, bohaterów typowych dla tego gatunku, lekkość? Standard. A jednak nie do końca.

A zatem w takim razie co wyróżnia ?Hotel Dziwny?? Nie widać tego może na pierwszy rzut oka, ale klimat. Świetny nastrój panujący na stronach zaczyna się czuć, gdy wczytacie się choć trochę w tę opowieść. Nastrój dziecięcych spacerów urastających do rangi wielkiej wyprawy, fascynacji zwyczajnością i dostrzegania niezwykłości tam, gdzie dorośli jej nie widzą. Poza tym autorzy postawili nie na powielenie schematów, a ożywienie najlepszych z nich w sposób, jaki zapamiętali z dzieciństwa, łącząc je w prostą, ale naprawdę uroczą opowieść. Najmocniej widać tu inspirowanie się Muminkami, które obecne są nawet w szacie graficznej, ale nie tylko. A doszukiwanie się takich podobieństw to na pewno część rozrywki, jaką seria oferuje dorosłym.

Oczywiście mamy tu też własny charakter, a przede wszystkim ciekawe przygody, akcję sympatyczne postacie, humor, porcję dydaktyzmu, etc. etc. Rysunki są proste i barwne, a zarazem dopracowane i bardzo miłe dla oka. Przypominają to, co tworzyła Tove Jansson, łącznie z charakterystycznym dla niej kreskowym cieniowaniem, ale mają też własny charakter. Wszystko to razem wzięte składa się na znakomity komiks dla czytelników w różnym wieku. I każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Czy recenzja była pomocna?