Hitler Narodziny zła 1889-1939 - Volker Ullrich - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Hitler Narodziny zła 1889-1939 (twarda)

książka

Hitler Narodziny zła 1889-1939 - opis produktu:

  Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości, która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy. To właśnie Ullrich, jako pierwszy spośród historyków mierzących się z biografiami Führera, postawił tezę, że nigdy nie uda nam się zrozumieć fenomenu Hitlera, jeśli odmówimy mu ludzkich cech, skupiając się jedynie na wizerunku potwora. Obalając mity i unikając pułapek, w które niejednokrotnie wpadali poprzednicy, Volker Ullrich tworzy zupełnie nowy, odkrywczy portret Adolfa Hitlera.
  Czwarta - po dziełach Alana Bullocka (1952), Joachima Festa (1973) i Iana Kershawa (1998) - wielka biografia Hitlera.

 `O nie, kolejna książka o Hitlerze! Taka była moja pierwsza reakcja, gdy wziąłem do rąk dzieło Volkera Ullricha. A potem czytałem do białego rana, nie mogąc się oderwać. Nie mam wątpliwości, że `Hitler. Narodziny zła 1889-1939` to książka wybitna. Ktoś wreszcie napisał o niemieckim tyranie nie jak o ziejącym ogniem komiksowym potworze, ale jak o człowieku. Adolf Hitler był bowiem człowiekiem. I właśnie to czyni go tak przerażającym. Piece krematoryjne, masowe groby, kolczaste druty wokół Sobiboru i Treblinki - wszystko to było dziełem jednego z nas. Dyktator, który bez mrugnięcia okiem posyłał na śmierć dziesiątki milionów ludzi, był jednocześnie domatorem uwielbiającym powieści Karola Maya, amerykańskie filmy i czekoladowe ciasteczka. Biografia Hitlera pióra Volkera Ullricha to fascynujące, a zarazem głęboko niepokojące dzieło.`
  Piotr Zychowicz

 `Volker Ullrich - jest pierwszym niemieckim historykiem, który od czasów wydania dzieła Joachima Festa w 1973 roku miał odwagę stworzyć kolejną wielką biografię dyktatora. Kreśli w niej obraz człowieka, który ukrywał swoje prawdziwe oblicze, i którego maski zwodzą nas po dziś dzień.`
  Die Zeit

 `Książka, która urzeka bogactwem źródeł.`
  Süddeutsche Zeitung

 `Ta mistrzowska książka pokazuje, opierając się na nowo udostępnionych źródłach, jak zwyczajne były pierwsze lata owego życiorysu.`
  Frankfurter Allgemeine Zeitung


Volker Ullrich - jest uznanym niemieckim historykiem. Studiował na Uniwersytecie w Hamburgu. Prowadzi dział polityczny tygodnika Die Zeit. Autor kilku książek dotyczących historii Niemiec. W 1992 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Jenie.

Tytuł oryginału: Adolf Hitler Die Jahre des Aufstiegs 1889-1939
Tłumaczenie: Michał Antkowiak

Książka Hitler Narodziny zła 1889-1939 pochodzi z wydawnictwa Prószyński i S-ka. Autorem książki jest Volker Ullrich. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, biografie, Biografie i autobiografie, historia. Książka Hitler Narodziny zła 1889-1939 liczy 1024 stron. Jej wymiary to 165x240. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Hitler Narodziny zła 1889-1939

4.2/5 ( 16 ocen )
  5
  9
  4
  3
  3
  3
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Robert Woźniak

 • 14-04-2016
 • 11:04

Adolf Hitler, od zakończenia II wojny światowej budzi skrajne emocje.Od całkowitej nienawiści, do uwielbienia.Owszem, są i tacy którzy wierzą do dziś, że gdyby Hitler wiedział, chociażby o obozach zagłady, nie dopuściłby do takich sytuacji.W jakim świecie trzeba żyć, aby święcie wierzyć, w takie dyrdymały?

W swojej monumentalnej powieści Ullrich Volker, zawarł, całkowicie inne spojrzenie na przywódcę nazistów.Skupił się bowiem na jego życiu prywatnym, rozgrywającym się, w całkowicie innym świecie, niż ten do którego przyzwyczailiśmy się czytając książki historyczne, czy słuchając wykładów historycznych, traktujących o tamtych czasach.
Od dnia narodzin do wybuchu II wojny światowej, przekrój przez życie jednego człowieka, którego paranoja i ślepe dążenie do władzy, doprowadziły niemal do zagłady świata.

Jednym z wyjątków, tej biografii, jest przedstawienie Hitlera, jako całkowicie normalnego człowieka, ze swoimi smutkami i radościami, który mozolnie pnąc się po szczeblach kariery, wspiął się na wyżyny władzy.Nie potwór, z niemal zwierzęcymi instynktami, ale zwykły mężczyzna, który święcie wierzył w to co robił, a swoją charyzmą i oddaniem sprawie, zdołał porwać miliony.
Bowiem nie zwierzę, ale całkowicie zwyczajny człowiek, zdolny jest do najohydniejszych czynów.Wystarczy mu byle pretekst, czy zdarzenie, które ugruntuje w nim takie, a nie inne spojrzenie na epizod w życiu, który zmienia wszystko.Polecam wielbicielom książek historycznych, ale nie tylko. Książkę tę czyta się niczym najlepszą powieść.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

kotek

 • 27-04-2015
 • 07:51

Hitler. Narodziny zła 1889-1939 ? prawdziwa cegłówka, ale jakże ciekawie napisana. Przyznam sie, że tego się kompletnie nie spodziewałem, że to będzie aż tak dobrze napisane, że mnie tak wciągnie. OK jakoś tam Hitler jako ikona zła mnie interesował, ale dzięki tej biografii poznałem go z tak różnych stron, tyle razy mnie szokowało jak różny był to człowiek od tego w jaki sposób się go pokazuje w popkulturze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

leonidas

 • 18-04-2015
 • 07:33

Myślę, że niebawem książka Volkera Ullricha wejdzie do światowego kanonu literatury. Przemawia za tym nie tylko erudycja z jaką ją napisał, ale także to, że jest ona tak napisana, że może ją czytać każdy. A taka sytuacja rzadko się zdarza przecież. Zazwyczaj zawodowi historycy nie mają takiego talentu co Volker Ullrich. Piszą równie dobrze merytorycznie, ale umówmy się ? rzadko ich książki czyta się z taką przyjemnością.

Czy recenzja była pomocna?