HITLER Narodziny zła 1889-1939 / Volker Ullrich | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
przeczytaj fragment

HITLER Narodziny zła 1889-1939 (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 1024
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

HITLER Narodziny zła 1889-1939 - opis produktu:

  Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości, która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy. To właśnie Ullrich, jako pierwszy spośród historyków mierzących się z biografiami Führera, postawił tezę, że nigdy nie uda nam się zrozumieć fenomenu Hitlera, jeśli odmówimy mu ludzkich cech, skupiając się jedynie na wizerunku potwora. Obalając mity i unikając pułapek, w które niejednokrotnie wpadali poprzednicy, Volker Ullrich tworzy zupełnie nowy, odkrywczy portret Adolfa Hitlera.
  Czwarta - po dziełach Alana Bullocka (1952), Joachima Festa (1973) i Iana Kershawa (1998) - wielka biografia Hitlera.

 `O nie, kolejna książka o Hitlerze! Taka była moja pierwsza reakcja, gdy wziąłem do rąk dzieło Volkera Ullricha. A potem czytałem do białego rana, nie mogąc się oderwać. Nie mam wątpliwości, że "Hitler. Narodziny zła 1889-1939" to książka wybitna. Ktoś wreszcie napisał o niemieckim tyranie nie jak o ziejącym ogniem komiksowym potworze, ale jak o człowieku. Adolf Hitler był bowiem człowiekiem. I właśnie to czyni go tak przerażającym. Piece krematoryjne, masowe groby, kolczaste druty wokół Sobiboru i Treblinki - wszystko to było dziełem jednego z nas. Dyktator, który bez mrugnięcia okiem posyłał na śmierć dziesiątki milionów ludzi, był jednocześnie domatorem uwielbiającym powieści Karola Maya, amerykańskie filmy i czekoladowe ciasteczka. Biografia Hitlera pióra Volkera Ullricha to fascynujące, a zarazem głęboko niepokojące dzieło.`
  Piotr Zychowicz

 `Volker Ullrich - jest pierwszym niemieckim historykiem, który od czasów wydania dzieła Joachima Festa w 1973 roku miał odwagę stworzyć kolejną wielką biografię dyktatora. Kreśli w niej obraz człowieka, który ukrywał swoje prawdziwe oblicze, i którego maski zwodzą nas po dziś dzień.`
  Die Zeit

 `Książka, która urzeka bogactwem źródeł.`
  Süddeutsche Zeitung

 `Ta mistrzowska książka pokazuje, opierając się na nowo udostępnionych źródłach, jak zwyczajne były pierwsze lata owego życiorysu.`
  Frankfurter Allgemeine Zeitung


Volker Ullrich - jest uznanym niemieckim historykiem. Studiował na Uniwersytecie w Hamburgu. Prowadzi dział polityczny tygodnika Die Zeit. Autor kilku książek dotyczących historii Niemiec. W 1992 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Jenie.


Tytuł oryginału: Adolf Hitler Die Jahre des Aufstiegs 1889-1939
Tłumaczenie: Michał Antkowiak

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
34,64 zł 54.98
 • -35%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,70 zł 57.99
 • -37%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
25,14 zł 39.90

Zobacz również

 • -33%
Spod zamarzniętych powiek

Dominik Szczepański

miękka
24,78 zł 36.99
 • -39%
 • -24%
Thelonious Monk Geniusz inny niż inni

Robin D.G. Kelley

miękka
45,54 zł 59.91
 • RRecenzje
 • Książka
 • HITLER Narodziny zła 1889-1939
4.2/5 ( 16 ocen )
  5
  9
  4
  3
  3
  3
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Robert Woźniak

 • 14-04-2016
 • 11:04

Adolf Hitler, od zakończenia II wojny światowej budzi skrajne emocje.Od całkowitej nienawiści, do uwielbienia.Owszem, są i tacy którzy wierzą do dziś, że gdyby Hitler wiedział, chociażby o obozach zagłady, nie dopuściłby do takich sytuacji.W jakim świecie trzeba żyć, aby święcie wierzyć, w takie dyrdymały?

W swojej monumentalnej powieści Ullrich Volker, zawarł, całkowicie inne spojrzenie na przywódcę nazistów.Skupił się bowiem na jego życiu prywatnym, rozgrywającym się, w całkowicie innym świecie, niż ten do którego przyzwyczailiśmy się czytając książki historyczne, czy słuchając wykładów historycznych, traktujących o tamtych czasach.
Od dnia narodzin do wybuchu II wojny światowej, przekrój przez życie jednego człowieka, którego paranoja i ślepe dążenie do władzy, doprowadziły niemal do zagłady świata.

Jednym z wyjątków, tej biografii, jest przedstawienie Hitlera, jako całkowicie normalnego człowieka, ze swoimi smutkami i radościami, który mozolnie pnąc się po szczeblach kariery, wspiął się na wyżyny władzy.Nie potwór, z niemal zwierzęcymi instynktami, ale zwykły mężczyzna, który święcie wierzył w to co robił, a swoją charyzmą i oddaniem sprawie, zdołał porwać miliony.
Bowiem nie zwierzę, ale całkowicie zwyczajny człowiek, zdolny jest do najohydniejszych czynów.Wystarczy mu byle pretekst, czy zdarzenie, które ugruntuje w nim takie, a nie inne spojrzenie na epizod w życiu, który zmienia wszystko.Polecam wielbicielom książek historycznych, ale nie tylko. Książkę tę czyta się niczym najlepszą powieść.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

kotek

 • 27-04-2015
 • 07:51

Hitler. Narodziny zła 1889-1939 ? prawdziwa cegłówka, ale jakże ciekawie napisana. Przyznam sie, że tego się kompletnie nie spodziewałem, że to będzie aż tak dobrze napisane, że mnie tak wciągnie. OK jakoś tam Hitler jako ikona zła mnie interesował, ale dzięki tej biografii poznałem go z tak różnych stron, tyle razy mnie szokowało jak różny był to człowiek od tego w jaki sposób się go pokazuje w popkulturze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ger

 • 26-04-2015
 • 15:24

Seria ?Oblicza zła? staje się coraz ciekawsza. Muszę przyznać, że dobór książek, postaci, autorów jest bardzo dobry. To z pewnością jedne z najlepszych pozycji w literaturze przedmiotu. Volker Ullrich jest historykiem bardzo ciekawie piszącym i mającym coś co bardzo cenię, mianowicie daleki jest od wyciągania daleko idących, pochopnych, sensacyjnych wniosków.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

lampart z abisinii

 • 26-04-2015
 • 10:11

Książka długa, ale czyta się ją naprawdę szybko. Twarda okładka, nienaganne edytorsko wydanie, świetna redakcja, ciekawa okładka, dobry papier. Wymieniam, bo wydawca dołożył wszelkich starań, by Hitler. Narodziny zła wydać w należny sposób. Cena moim zdaniem nie jest za wysoka. Kupiłem i co jeszcze zwróciło moją uwagę to to, że poza głównym nurtem narracji w tej biografii jest bardzo dużo przypisów, które są bardzo ciekawe.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

sofa

 • 20-04-2015
 • 20:00

Niesamowicie pouczająca jest ta lektura. Wiele można się z niej dowiedzieć. To kopalnia wiedzy o tym zbrodniarzu. Pewnie jako lektura podstawowa znajdzie się w kanonie kursów historycznych. Ale i dla zwykłych pasjonatów historii będzie ona arcy ciekawa. Nie trzeba bowiem czytając ją mieć najmniejszego przygotowania. Nie trzeba być historykiem, by poczuć wir tej opowieści. Ano właśnie, ona poza zbiorem historycznych faktów jest porywającą opowieścią o złu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

leonidas

 • 18-04-2015
 • 07:33

Myślę, że niebawem książka Volkera Ullricha wejdzie do światowego kanonu literatury. Przemawia za tym nie tylko erudycja z jaką ją napisał, ale także to, że jest ona tak napisana, że może ją czytać każdy. A taka sytuacja rzadko się zdarza przecież. Zazwyczaj zawodowi historycy nie mają takiego talentu co Volker Ullrich. Piszą równie dobrze merytorycznie, ale umówmy się ? rzadko ich książki czyta się z taką przyjemnością.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ja

 • 26-03-2015
 • 11:44

Najpierw zacznę od tytułu. Hitler. Narodziny zła 1889-1939 ? nie bez powodu jest taki, bowiem ta biografia jest skupiona na Adolfie Hitlerze, ale także pokazuje jak ta postać stworzyła pewien świat, w którym zło było podstawowym budulcem. Jest więc to opowieść i o Niemcach i o ich ówczesnym przywódcy. Świetnie zresztą napisana. To jest taka książka, po którą może sięgnąć każdy ? od akademickiego historyka, po zwykłego elektryka.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Biografia stworzona na podstawie 216 zdjęć z okresu od narodzin w roku 1889 do śmierci w 1945. - słynne archiwalne fotografie - unikatowe prywatne zdjęcia - zakazane ujęcia przedstawiające wodza Trzeciej Rzeszy w niekorzystnym świetle Pulchny bobas, ukochany synek mamusi, niewydarzony...

 • Tyran, psychopata, wykonawca `programu` ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, na nowo stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter Longerich, renomowany historyk nazizmu, w swojej nowej, obszernej biografii ukazuje nam...

 • - Idę z pewnością lunatyka ścieżką wytyczoną przez Opatrzność -. Znakomita ocena roli Hitlera w całościowej analizie systemu nazistowskiego. Oparta na olbrzymim, świeżo odkrytym materiale źródłowym, w tym dziennikach Goebbelsa. Studium władzy. Historia ery nazistowskiej. Główne wydarzenia i...

 • Ostatni okres rządów Hitlera stanowi pasmo klęsk: od bitwy pod Stalingradem, aż do fatalnego końca w maju 1945 roku. W tym czasie na podbitych przez Rzeszę terenach trwało ludobójstwo na nie spotykaną dotychczas skalę. Dwanaście lat rządów Hitlera trwale zmieniło Niemcy, Europę i świat. Bezpośredni...

 • Po pokojowym rozstrzygnięciu kryzysu w Nadrenii Hitler stał się zarówno obiektem uwielbienia szerokich mas Niemców, jak i międzynarodowym symbolem nowoczesności i dynamizmu. Potrafił to osiągnąć, będąc w rzeczywistości dyktatorem systemu opartego na barbarzyństwie, jakiego ludzkość wcześniej nie...

 • 61.86 zł

  Selected as a Book of the Year by the New York Times, Times Literary Supplement and The Times Despite his status as the most despised political figure in history, there have only been four serious biographies of Hitler since the 1930s. Even more surprisingly, his biographers have been more...