Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Historia parafii ewangelicko-augsburskiej w Radomiu (1826-2009)

Wydawnictwo Adam Marszałek
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Opracowanie Jarosława Kłaczkowa dotyczy pełnego opisu dziejów jednej parafii ewangelicko-augsburskiej - z siedzibą w Radomiu. Dotychczas dzieje tej parafii nie były przedmiotem oddzielnych studiów, stąd też należy wskazać na w pełni nowatorski charakter opracowania. Zaletą omawianej pracy jest duże bogactwo faktograficzne, które posłużyło autorowi do zrelacjonowania nawet drobnych spraw związanych z funkcjonowaniem parafii, co z kolei pozwoliło na odtworzenie fragmentów życia codziennego opisywanej społeczności.Na pozytywną ocenę zasługuje także dołączony w końcowej części pracy wykaz radomskich pastorów oraz biogramy tychże, a także ilustracje obrazujące różne strony funkcjonowania parafii. Opracowanie jest bardzo cennym przyczynkiem do dziejów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na ziemiach polskich i jego kontaktów z innymi wyznaniami`.
Dział: Książki
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Wprowadzono: 25.05.2011

RECENZJE - książki - Historia parafii ewangelicko-augsburskiej w Radomiu (1826-2009)