Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie - Mieszko A. Kardyni - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Dr Lex
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 1282
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie - opis produktu:

Zestaw 3 książek.
Kiedy Hiszpanie przybyli na amerykański kontynent nie spodziewali się, że zastaną w Nowym Świecie wysoce rozwinięte cywilizacje. Wkroczyli w świat Majów, Azteków oraz Inków z przekonaniem, że przynoszą dobrą nowinę i nowy sposób życia. Nie zastanawiali się przy tym, czy sami mogą skorzystać z obecności innych kultur, ich tradycji i wiedzy uznając, że cywilizacje te niegodne są chrześcijańskiego rozumienia porządku świata. Okres konkwisty jest jednym z najciekawszych i najbardziej tragicznych w dziejach świata. Oto legły w gruzach wielkie cywilizacje, a nowy porządek nie sprostał zadaniu. Literatura tego okresu jest świadectwem podboju i zniszczenia oraz wielkości pierwszych narodów Nowego Świata. Szczególnym jej przejawem są amerykańskie kroniki, początkowo mające na celu upamiętnienie historycznych wydarzeń związanych z dziełem podboju i ewangelizacji nowych ziem, a w późniejszym okresie zachowanie tradycji i wierzeń odchodzących w zapomnienie cywilizacji. Oto cel naszej kolejnej literackiej podróży po ziemiach Ameryki.

Wielkim wyzwaniem jest zawsze podjęcie próby przybliżenia Czytelnikowi dziejów literackich jakiegoś narodu. Tym większym wydaje się być wyzwaniem podjęcie wędrówki nie tyle przez wieki, co przez ogromny obszar jakim jest dla nas Nowy Świat. Posługiwanie się językiem hiszpańskim przez większość ludzi zamieszkujących Amerykę Łacińską nie oznacza bowiem, że dzieje literackie krajów w skład Ameryki Łacińskiej wchodzących spisane są jedynie w tym języku. Kiedy mówimy o literaturze iberoamerykańskiej mamy na myśli literaturę tego kontynentu spisaną w językach hiszpańskim i portugalskim. Zawęża do znacznie rozumienie dziejów tych literatur, wyklucza się bowiem w ten sposób literaturę pisaną w innych niż wyżej wspomniane językach. Dlatego też pozwoliliśmy sobie zatytułować naszą wizję literackiej panoramy jako Historia literatur latynoamerykańskich, przyjmując założenie, że to określenie pozwoli zbliżyć się nam także do literatur pisanych w innych językach.
To dzięki temu możemy zaprosić Czytelnika do lektury pierwszego tomu tej Historii opowiadającej o literaturze tworzonej przez narody pierwsze Nowego Świata, czyli Literaturze prekolumbijskiej.

Książka Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie pochodzi z wydawnictwa Dr Lex. Autorami książki są Mieszko A. Kardyni, Paweł Rogoziński. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie liczy 1282 stron. Jej wymiary to 150x210. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Mieszko A. Kardyni, Paweł Rogoziński - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Historia literatur latynoamerykańskich Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie

4.6/5 ( 7 ocen )
  5
  5
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.