Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Historia kolorów (twarda)

Jak kolory kształtowały świat

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Dlaczego cesarze rzymscy nosili purpurę?

Który barwnik robi się z rozgniecionych chrząszczy?

Dlaczego rzekę Chicago zabarwia się na zielono?

Każdy odcień, od cynobru po grynszpan, opowiada własną historię.

Weź udział w barwnej podróży i odkryj, jaką rolę kolory odegrały w dziejach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 27.01.2020

RECENZJE - książki - Historia kolorów, Jak kolory kształtowały świat

4.8/5 ( 12 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Paulaa

ilość recenzji:1

22-04-2020 10:47

W książce Historia Kolorów poznamy zaskakujący świat barw. Na nowo odkryjemy znaczenie kolorów w zależności od kultur oraz stron świata. Odkryjemy całkiem nową gamę kolorów które już znamy ale nigdy nie mogliśmy przypisać im nazwy takie jak puce, koszenila czy grynszpan. Książka jest podzielona na podstawowe kolory które wszyscy znamy i podroziały w których są odcienie każdego z tych barw. Idealnie się sprawdzi dla dzieci i nastolatków które już od najmłodszych lat interesują się sztuką albo po prostu lubią rysować.

Dereim

ilość recenzji:111

17-04-2020 15:46

Z "Historii kolorów" można czerpać wiedzę całymi garściami. Nie dość, że można poznać nazwę (to dla męskiej części czytelników) wszystkim odcieni każdego koloru, to również dowiedzieć jak dany kolor postrzegany jest w różnych stronach świata bądź w historii. Rozdziały książki są tutaj nazywane serią kolorów (czerwienie, fiolety). Szata graficzna rzuca na kolana. Mimo, że książka jest (bo musi) kolorowa to nie ma w tym wielkiej przesady i przy czytania oraz oglądaniu oczy się nie mączą.

Mario

ilość recenzji:1

16-04-2020 11:57

Ciekawa, zainteresuje nie tylko dzieci ale i dorosłych, polecam!

AM96

ilość recenzji:1

15-04-2020 15:16

Interesująca , barwne ilustracje i dużo ciekawostek !

K.

ilość recenzji:1

10-04-2020 12:44

To książka pełna kolorów, z pięknymi ilustracjami i mnóstwem ciekawostek. Zawiera również historie związane z odkrywaniem poszczególnych kolorów. Książka z pewnością przypadnie do gustu amatorom sztuki niezależnie od wieku. ?Historia kolorów? może być również dodatkową atrakcją na lekcjach plastyki. Zapewniam was będzie kolorowo

Sebastian

ilość recenzji:1

8-04-2020 17:45

Super książka, posiada wiele walorów edukacyjnych.! Gorąco polecam, idealna na prezent.!

2PM

ilość recenzji:1

8-04-2020 13:15

Tytuł w ciekawy sposób pokazuje skąd się biorą kolory, ale też jaką rolę odgrywały w historii i wyjaśnia wiele pięknych zjawisk na Ziemi. Świetna książka, dla ciekawskich, których wszystko interesuje i chcą wiedzieć jak najwięcej. Polecam książkę nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych, bo książka potrafi zaskoczyć.

olaf

ilość recenzji:69

5-04-2020 22:54

Naprawdę znowu kolejna super pozycja od wydawnictwa "Nasza Księgarnia". Nie sądziłem że można się tyle dowiedzieć o kolorach, historia barw okazuję się wspaniała i nie taka prosta jak może się wydawać. Książka została napisana w super sposób i posiada naprawdę dużo ciekawostek jak i walorów edukacyjnych. Polecam prosto z serca !!!!!!!!

Wojtas

ilość recenzji:1

2-04-2020 17:19

Bardzo fajna książka na prezent zarówno dla młodszego i starszego dziecka!

Mateusz

ilość recenzji:1

1-04-2020 21:21

Jak powstają kolory? Co one oznaczają? Ta książka zabiera nas w barwną podróż po historii kolorów, pozycja nie tylko dla dzieci! :)

jezyna122

ilość recenzji:174

2-03-2020 15:10

Kolory. Jaki bez nich byłby smutny, szaro-biały świat. Poprawiają humor, dodają uroku miejscom, pobudzają hormon szczęścia a przede wszystkim cieszą nasze oko i dają poczucie bezpieczeństwa. W wielu państwach, niektóre barwy spełniają ważną role, począwszy od dnia weselnego po pogrzeb a niektóre ich znaczenia w innych krajach są zupełnie różne. Paleta barw jest niesamowicie szeroka. Niektóre niuanse kolorystyczne są praktycznie niezauważalne dla naszego oka.
Dla wielu ludzi to nie ma większego znaczenia, jakże ważne jest to dla tych, którzy starają się stworzyć coś pięknego; obraz, wystrój wnętrza czy też nietuzinkowe ubrania. Gdy brałam tę książkę do ręki byłam pewna, że w moim wieku, temat i zakres kolorów już mam praktycznie opanowany do perfekcji a jednak autorom tego opracowania, udało się mnie niejednokrotnie zaskoczyć. Czy wiecie, że na przykład istnieje taki kolor, którego nazywano rozwalniającym, tzw gumiguta, kolor na przeczyszczenie. Barwnik ten był używany przez malarzy w Japonii, Chinach i Indiach. Swoją angielską nazwę ?gamboge? zawdzięcza pochodzeniu z Kambodży, polska nazwa najprawdopodobniej oznacza lekkie, gumowe krople. Jest to sok niezwykłej rośliny drzewa mangostanu, sok twardniał i zmieniał kolor na brązowy. Nie wyglądał ciekawie ale wystarczało dodać wody, by uzyskać ciepłą, złoto- żółtą barwę. W medycynie z takich próbek otrzymano popularny lekarstwo, używano je między innymi do leczenia reumatyzmu i szkorbutu. Środek ten był jednak trujący i duże dawki mogły doprowadzić do śmierci.
Treść tej książki ogromnie mnie zaciekawiła, pierwszy raz spotkałam się z wieloma informacjami. Autorzy bardzo ciekawie podchodzą tu do tematu kolorów, pokazują nie tylko ich ciekawą historię, symbolikę lecz również sposób ich otrzymywania.
Treść jest ilustrowana mocnymi barwami, odzwierciedlającymi konkretne kolory.
Nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak barwnik bitewny, urzet barwierski, która to roślina rośnie w całej Europie i ma żółte, ładne kwiatki, a zmiażdżone jej liście dostarczają właśnie trwałego niebieskiego barwnika, którego używano do farbowania tkanin. Niektóre ludy jak Celtowie, traktowały ten pigment właśnie jaką barwę wojenną.
Bardzo interesujący jest również barwnik z chrząszczy z koszenili. Malutkie chrząszcze żywią się jednym gatunkiem kaktusa, gdy się je miażdży, pozyskuje się jasno czerwony płyn, kwas karminowy. Czerwień uznawano w Europie za symbol władzy a trwałe czerwone barwniki były bardzo rzadkie i kosztowne. Barwniki te produkuje się cały czas głównie w Peru, używa się do produkcji szminek i barwnika spożywczego.
Tak wiele ciekawych informacji znajduje się w tej książce, że naprawdę trudno się od niej oderwać. Absolutnie nie jest przeznaczona tylko dla najmłodszych, cała rodzina dowie się tu równie ciekawych rzeczy. Warto po nią sięgnąć, popatrzyć na kolorowy świat wokół nas trochę innym okiem. Zdecydowanie polecam to bardzo dobrze skomponowana pozycja.