Historia ciała - Georges Vigarello - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Historia ciała (twarda)

Różne spojrzenia Wiek XX Tom 3

 • Promocja
  image-promocja

książka

Historia ciała, Różne spojrzenia Wiek XX Tom 3 - opis produktu:

W żadnym innym stuleciu ciało ludzkie nie doświadczyło takich zmian. To w wieku XX zmienił się związek pomiędzy zdrowiem a chorobą, pomiędzy ciałem zgodnym z normami a ciałem niefunkcjonującym prawidłowo, pomiędzy życiem a śmiercią w zmedykalizowanym społeczeństwie. Autorzy trzeciego tomu monumentalnej i bogato ilustrowanej Historii ciałaprzyglądają się również ciału w masowym dobrobycie i ciału poddanemu masowej przemocy i eksterminacji. Ciału wyzwolonemu z rygorów religii i moralności oraz ciału sprowadzonemu do rangi przedmiotu. W konsekwencji pada pytanie o istotę człowieczeństwa w społeczeństwie, w którym zaciera się granica między ciałem fizycznym i wirtualnym: Czy moje ciało nadal jest moim ciałem?

Historia ciała - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Historia ciała, od Georges Vigarello, Alain Corbin. Historia ciała spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Georges Vigarello, Alain Corbin. Nie będziesz żałował! Historia ciała i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Historia ciała Różne spojrzenia Wiek XX Tom 3, pochodzi z wydawnictwa Słowo/Obraz Terytoria. Autorami książki są Georges Vigarello, Alain Corbin. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo. Książka Historia ciała liczy 504 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  kulturoznawstwo
Wydawnictwo: Słowo/Obraz Terytoria
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Ilość stron: 504
ISBN: 978-83-7453-780-3
Wprowadzono: 30.10.2020

RECENZJE - książki - Historia ciała, Różne spojrzenia Wiek XX Tom 3 - Georges Vigarello, Alain Corbin

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: