Hatha Joga - Martin Kirk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Hatha Joga (miękka)

Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Vital
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 256
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Hatha Joga, Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu - opis produktu:

Hatha Joga jest najstarszą znaną formą ćwiczeń psycho-fizycznych i jedną z najbardziej popularnych na Zachodzie tradycji indyjskiej jogi. Bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych asanami, procesach oczyszczających oraz na kontroli oddechu (pranajama). Różni się od klasycznej jogi, kładąc większy nacisk na praktyki fizyczne. Dzięki wykonywaniu określonych pozycji, ciało się wzmacnia i uelastycznia. Hatha Joga niezwykle korzystnie wpływa na giętkość i elastyczność całego ciała, poprawę gospodarki hormonalnej i regulację przemiany materii, a także wzrost wytrzymałości fizycznej, odprężenie mięśni, normowanie pracy serca, układu krążenia i nerwowego. Na poziomie duchowym natomiast pozwala osiągnąć koncentrację i spokój umysłu, a w rezultacie poczucie jedności z samym sobą, innymi ludźmi i całym otaczającym światem.
Dzięki tej książce uzyskasz wiele korzyści fizycznych i zwiększysz swoją świadomość ciała. Poradnik zawiera ok. 650 kolorowych zdjęć, przedstawiających 77 standardowych póz z Hatha Jogi, które mają zastosowanie w głównych stylach hatha, takich jak Iyengar, Astanga, Anusara i Bikram. Każda pozycja jest zaprezentowana od początku do końca, z opisem pozwalającym osiągnąć odpowiednie ustawienie i oddychanie, które umożliwi ich bezpieczne wykonanie. Rezultatem tego jest wspaniałe fizyczne i umysłowe doświadczenie. Wielu pozom towarzyszą opisy ich wariantów, co umożliwia wybór asan, odpowiadających Twoim preferencjom, umiejętnościom i możliwościom ciała. Na przykładzie jedenastu zestawów figur przedstawionych w książce dowiesz się, jak połączyć je w ćwiczenia z uwzględnieniem ich trudności, intensywności i długości.
Hatha Joga - źródło zdrowia i harmo

Książka Hatha Joga Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu, pochodzi z wydawnictwa Vital. Autorami książki są Martin Kirk, Brooke Boon, Daniel DiTuro. Należy do gatunków: ezoteryka, Joga, poradniki, zdrowie, joga, tai-chi. Książka Hatha Joga liczy 256 stron. Jej wymiary to 163x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Hatha Joga, Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 21 ocen )
 • 5
  17
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Ewelina

ilość recenzji:35615

brak oceny 25-11-2014 16:49

Żeby opowiedzieć Wam o tej książce, najpierw musze opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z jogą. Poszukiwałam jakiegoś rozwiązania, które pozwoli mi uciec od rzeczywistości, która... przygniotła mnie trochę problemami dnia codziennego. Znajoma poleciła mi treningi, na które sama uczęszcza od jakiegoś czasu i z początku zupełnie nieufna, jestem teraz totalnie zakochana w tej sztuce. Zagłębiam się w filozofię jogi, a także staram się jak najczęściej trafiać na grupowe treningi. Dlaczego? Bo absolutnie mnie to wycisza. Pomijam już fakt, że czuję się w lepszej kondycji psycho-fizycznej, a także poprawił się mój metabolizm, ale przede wszystkim znalazłam drogę do tego, jak odnaleźć trochę spokoju w sobie. I jedne co mnie martwiło to fakt, że moje grupa treningowa ćwiczy tylko dwa razy w tyg. I wtedy trafiłam na tę książkę. To jest jak trener personalny w zakresie jogi. Perfekcyjne instrukcje, krok po kroku, łącznie ze zdjęciami, idealny podręcznik dla tych, którzy chcą trenować w domu. Nadaje się dla zupełnie początkujących, ale świetnie też sprawdził się w moim przypadku, gdy chciałam poprawić technikę i pójść o krok dalej. Naprawdę polecam, bo to jest po prostu absolutna konieczność! :)

Czy recenzja była pomocna?

Sheti

ilość recenzji:463

brak oceny 23-11-2014 16:28

Joga zawsze była dla mnie pełna magii i uroku. Zawsze próbowałam się zmotywować, aby praktykować ją w domu, ale zawsze znalazło się jakieś ?ale?. Jednak od stycznia 2014 roku wszystko się zmieniło i zaczęłam chodzić na zajęcia z jogi trzy razy w tygodniu, a dodatkowo ćwiczyć w domowym zaciszu. Joga okazała się być złotym środkiem na wszystkie problemy i dolegliwości, nie tylko natury fizycznej. Okazała się być moją ucieczką, której wywierany na mnie wpływ jest nie do opisania.
?Hatha joga. Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu? to książka stworzona przez trzech autorów: Martina Kirka, Brooke Boon i Daniela DiTuro. Ich krótkie biografie możemy znaleźć na końcu tej książki, ale każda z tych osób ma do czynienia z hatha jogą od jakiegoś czasu i jej praktykowanie przyniosło im wiele korzyści. Rozdział pierwszy skupia się na krótkim wprowadzeniu czytelnika w świat jogi ? definicje różnych jej rodzajów, pochodzenie i korzenie, osiem członów jogi klasycznej, które powinien znać każdy jogin oraz co nieco o pranayamie i medytacji. Są to informacje krótkie i zwięzłe, bez zbędnego owijania w bawełnę ? otrzymujemy same konkrety, które po prostu mają być przydatne.
Kolejne rozdziały zostały podzielone według ćwiczeń. Przechodzimy kolejno od pozycji stojących, balansujących i odwróconych poprzez wygięcia, skręty i skłony aż do pozycji siedzących i leżących. Ostatni rozdział natomiast zawiera kilka zestawów ćwiczeń, takie jak powitanie słońca czy powitanie księżyca. Natomiast co jest najważniejsze ? sposób, w jaki dana asana została opisana. Przede wszystkim nie mamy tutaj jednego zdjęcia w asanie idealnej, ale zdjęcia krok po kroku jak wejść i wyjść z danej pozycji. Dodatkowo jest to podparte opisami, które zwracają uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Czasami okazuje się, że asana jest dla nas niewygodna, a my po prostu zapomnieliśmy o drobnym, ale jakże istotnym fakcie.
Jednak to jeszcze nie wszystko. Przy każdym takim opisie możemy znaleźć jeszcze informacji dotyczące kontrpozy, czyli pozycji, którą powinno się wykonywać zaraz po danej asanie; o drishti ? czyli prościej mówiąc kierunku kierowania wzroku podczas bycia w pozycji oraz o przeciwwskazaniach, przy których dane ćwiczenie może być kłopotliwe i szkodliwe. Wypisane zostały również korzyści fizyczne, ale i również umysłowe ? jak widać joga jest pokarmem nie tylko dla ciała, ale również dla ducha i umysłu. No i jeszcze ostatnia rzecz, o której autorzy nie zapomnieli ? pokazują łagodniejsze warianty danych asan lub pokrewne do nich, bądź też warianty nieco trudniejsze, dla osób chcących pójść o krok dalej.
?Hatha joga? jest bardzo dobrym podręcznikiem, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Doskonale dopracowana i świetnie wydana książka, w której nie znajdziemy wszystkich pozycji, bardziej te podstawowe, ale bardzo szczegółowo przedstawione. Chwilami tylko polskie nazwy wydawały mi się nieco dziwne, ale nazewnictwo bywa różne, a mnie i tak najbardziej podchodzi to w sanskrycie. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji i wiem, że nie raz będę do niej zaglądać, nie tylko po to, aby z jak największą dokładnością wejść do danej asany, ale także żeby zdać sobie sprawę z tego, jaki wpływ ona na mnie wywiera. Serdecznie polecam tę pozycję każdemu, kto praktykuje lub dopiero ma zamiar zacząć, jest naprawdę bardzo dobra!

Czy recenzja była pomocna?