Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej - Jarosław Jańczak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej (miękka)

Pomiędzy otwartością a izolacją

książka

Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej, Pomiędzy otwartością a izolacją - opis produktu:

Dynamika integracyjna Unii Europejskiej doprowadziła na przestrzeni ostatnich lat nie tylko do kolejnych rozszerzeń Wspólnot, ale także do pogłębiania i zacieśniania współpracy na Starym Kontynencie. Koniec zimnej wojny oznaczał początek nowej debaty o europejskości, definiowanej zarówno w kategoriach przestrzennych, jak i strukturalnych. Silnie widoczny mit postzimonowojennego "świata bez granic" (borderless world) został w Europie urzeczywistniony porozumieniem z Schengen.
Jednakże realistyczna konfrontacja z nowymi zagrożeniami uzewnętrzniona została w "fortecy Europa" (fortress Europe). Unijne granice i pogranicza zewnętrzne stały się więc kluczowymi elementami definiującymi relacje z europejskim otoczeniem i określającymi istotę (ale także ograniczenia) europejskości oraz Europy. (...)

Celem prezentowanej publikacji jest analiza procesów politycznych, społecznych i kulturowych zachodzących na zewnętrznych i wewnętrznych granicach Unii Europejskiej, w tym na granicach Polski. Jest ona wynikiem współpracy kilkunastu naukowców reprezentujących nie tylko różne ośrodki badawcze, ale także odmienne dyscypliny naukowe. Zebrane artykuły podzielone zostały na cztery sekcje tematyczne.
fragment Wstępu

Książka Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej Pomiędzy otwartością a izolacją, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorami książki są Jarosław Jańczak, Magdalena Musiał-Krąg. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej liczy 234 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej, Pomiędzy otwartością a izolacją

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.