Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej - Magdalena Kubarek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej (miękka)

Szkice o literaturze i kulturze

książka

 • Wydawnictwo Libron
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 390
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej, Szkice o literaturze i kulturze - opis produktu:

Książka Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej. Szkice o literaturze i kulturze dotyka tematyki rozległej, wielopłaszczyznowej i (bez)granicznej. Umożliwia zapoznanie się z różnymi wymiarami zjawiska graniczności, które nie są jednak zawężone do wybranych, konkretnych jego aspektów. Wyłącznie uwzględnienie szerokiego oglądu problematyki granic i pograniczy, związanej bezpośrednio z istotą i funkcją tekstów oraz odnoszącej się do różnych sfer życia i działalności człowieka, pozwala na pełny rekonesans fenomenu graniczności - i tak chcielibyśmy, aby rozumiano "bezgraniczność" prezentowanego w niniejszej monografii materiału.
- Od redaktorów

[...] tytuł publikacji kieruje uwagę Czytelnika ku granicom i liminalnym przestrzeniom pomiędzy kulturami, gatunkami, kodami i językami komunikatu artystycznego. Perspektywa graniczności wykreślona przede wszystkim przez orientalistów, literaturoznawców i kulturoznawców otwiera okno oglądu wielopoziomowego, wieloaspektowego i heterogenicznego pod względem wyboru podmiotu i metody rozważań. Większość autorów podejmuje zagadnienie granic, ich współistnienia, przekraczania, wykluczania lub płynności, pozostając w kręgu literatury Orientu, usytuowanej na przecięciu z Okcydentem. Innymi słowy, czerpie z tradycji badawczej komparatystyki, recepcji, intertekstualności i transkulturowości tekstów literackich Wschodu i Zachodu. Dzięki wpisaniu tematyki tożsamości, przenikania wpływów odmiennych literatur, poetyki i języka w szerszy kontekst dialogu kulturowego między Orientem i Zachodem Czytelnik przekracza barierę monolitycznego oglądu.

Książka Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej Szkice o literaturze i kulturze, pochodzi z wydawnictwa Libron. Autorami książki są Magdalena Kubarek, Adam Bednarczyk, Maciej Szatkowski. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej liczy 390 stron. Jej wymiary to 150x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Magdalena Kubarek, Adam Bednarczyk, Maciej Szatkowski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Granice i pogranicza w perspektywie orientalistycznej, Szkice o literaturze i kulturze

4.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.