Gra w której żyjemy / Piotr Kelar 22,10 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Gra w której żyjemy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Psychoskok
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 100
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Gra w której żyjemy - opis produktu:

Czy nasz świat, ten w którym żyjemy i który jako tako znamy, został wygenerowany przez program komputerowy?

Piotr Kelar przedstawia dowody na to, że tak właśnie jest, i daje do zrozumienia, iż dla człowieka to wcale nie musi być zła wiadomość. Za przewodników w wędrówce po labiryncie, w jakim się prawdopodobnie znajdujemy, wybrał dwie znaczące i raczej godne zaufania postaci: Kartezjusza i Tolkiena.

Autor książki poszukuje dowodów na potwierdzenie hipotezy, według której nasz świat jest w rzeczywistości komputerową symulacją, lub mówiąc prościej: komputerową grą w życie. Hipoteza ta cieszy się zainteresowaniem w środowiskach naukowych, a także paranaukowych i w popkulturze. Książka porusza kwestie związane z teoriami spiskowymi oraz przedstawia wizję świata spoza ?gry?.

Piotr Kelar na kartach swojej książki przypomina filozoficzne pytanie: Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Skłania w ten sposób do zastanowienia się, czy żyjemy w świecie, który jest grą, czy w grze, która udaje świat. Może nawet mamy wybór ? być tu albo tam.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Książka
 • Gra w której żyjemy
4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 23-07-2019
 • 14:11

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się nad sensem istnienia świata i żyjącego w nim człowieka. Od dawien dawna znane są pewne teorie dotyczące ich powstania i historii, które mają rzekomo doprowadzić nas do momentu, w którym znajdujemy się dziś. Czy to nie zadziwiające, że człowiek żyjący już tyle lat na Ziemi wciąż nie jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, nawet te dotyczące jego samego?
Doskonale znamy teorie podawane nam w szkołach. Wielki Wybuch, ewolucja, wielki projekt, czy Bóg? Piotr Kelar skupia się na pomijanej, być może niektórym całkowicie nieznanej, początkowo może wywołującej uśmiech powątpiewania teorii postulującej, iż nasz świat jest niczym innym jak symulacją komputerową. 

W niezwykle interesujący i zajmujący sposób Kelar opisuje współczesne problemy oraz to, do czego mogą one doprowadzić. Przedstawia także własną, jak najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń, których możemy być świadkami w najbliższym czasie. Podkreśla przy tym cały czas istotę idei, o której pisze i jej logiczne wytłumaczenia oparte na konkretnych przykładach. Nawiązuje przy tym do technologii, której dynamiczny rozwój możemy od jakiegoś czasu obserwować. Jeżeli już teraz jesteśmy w stanie przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i oglądać wykreowany świat tak, jakby był tym rzeczywistym, to dlaczego nie zadziałałoby to na większą skalę? Być może Ty ? czytelniku ? graczu, właśnie teraz czytasz w tej wielkiej, złożonej z uczuć, zmysłów i obrazów Grze moją niewielką recenzję pozycji, która w jedno popołudnie może zmienić Twoje postrzeganie świata, a na pewno je wyostrzyć.

Czy recenzja była pomocna?
 • 11-09-2019
 • 12:11

W ?Grze, w której żyjemy? postawiono wiele pytań i możliwych rozwiązań związanych z zagadnieniem życia jako gry. Czy to możliwe, by nasz świat był wirtualny? Kelar zajął się jedną z tego typu koncepcji, podał przykłady, w jaki sposób pewne sprawy mogłyby być rozwiązane, a także udzielił czytelnikom rozmaitych wskazówek, jak się w takim razie w takiej ?nierzeczywistej rzeczywistości? odnaleźć. Książkę od samego początku czyta się łatwo. Autor luźno podrzuca pewne wątki, zachęca do samodzielnego zastanawiania się i niczego nie narzuca. Nie stara się udawać kogoś ważnego. Opiera się jednak na wiarygodnych tekstach, które umieścił w ponoć rzeczowej (nie sprawdziłam) bibliografii. Często powtarza, że jego zamiarem było raczej skłonienie do samodzielnych poszukiwań. Pokazał tym samym sposób, w jaki można na życie patrzeć. Wskazał, jak ważne jest pozytywne myślenie, nie krytykując przy tym poglądów innych. Pisząc lekko, życie porównując do gry, ani trochę nie straszył. Uważam to za plus, jako że dla ludzi zagubionych może stanowić dużą wartość. To ogromna dawka optymizmu. Jak widać więc, książka odnosi się nie tylko do życia jako gry, ale ogólnego podejścia do niego i innych. I taki tytuł uważam za potrzebny pośród poglądów "w dzisiejszych czasach" i "do czego ten świat zmierza". http://dlalejdis.pl/artykuly/gra_w_ktorej_zyjemy_recenzja

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 1-07-2019
 • 11:36

Autor przenosi nas w czasie do 2144r. i pokazuje nam możliwy obraz świata w tym okresie. Ludzkość o wiele bardziej rozwinęła swoje umiejętności technologiczne, dużo więcej rozumieją, mają większą kontrolę nad światem, a światem w praktyce nie kieruje już rząd, a wielkie firmy.
Człowiek żyjący w realnym świece, poprzez wejście do specjalnej kapsuły przenosi się do życia w symulacji i gra w życie.

Całe rozważania o życiu w symulacji nie do końca mnie przekonały. Autor nawołuje, aby nie poprzestać na przeczytaniu tylko jego książki, ale by zagłębić się w tę teorię, poczytać więcej, wykonywać doświadczenia. Ja po przeczytaniu tej książki nadal jestem bardzo sceptycznie nastawiona do teorii życia w symulacji, wydaje mi się ona nieprawdopodobna i raczej nie będę zagłębiać się w ten temat i rozszerzać swojej wiedzy w tym kierunku.
Podobał mi się jednak obraz świata w symulacji w 2144r.. Moim zdaniem autor świetnie wykreował ten świat i wydaje mi się, że zrobił to w taki sposób, że dokładnie wszystko, co w książce wydarzyło się od roku 2019 do 2144 mogłoby wydarzyć się naprawdę i to z niemałym prawdopodobieństwem.

Przedstawiona przez niego wizja przyszłości wcale jednak nie wygląda kolorowo? Niestety świat już od jakiegoś czasu zmierza (moim zdaniem) w nie tym kierunku w którym powinien, a autor w ?Grze?? pokazuje nam jak może się to wszystko potoczyć.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 29-05-2019
 • 10:05

Świat, który nas otacza, wcale nie musi być taki, jakim go postrzegamy. ?Gra, w której żyjemy? to poszukiwanie dowodów na to, ze nasze życie jest w rzeczywistości wirtualną rozgrywką. To wycieczka przez wyobraźnię, naukę I niewyjaśnione zjawiska. To naturalna refleksja, jaką każdy z nas powinien podjąć w czasach, w których gry komputerowe stają się coraz doskonalsze, bez wątpienia dążąc do idealnego odwzorowania rzeczywistości.
Jakiekolwiek tempo rozwoju gier, nawet najmniejsze, prędzej czy później doprowadzi je do tego, że staną się one nie do odróżnienia od rzeczywistości.
Warto iść przez życie odważnie, nie bojąc się myślenia pozaschematycznego, nie bojąc się zmian i nie grając liniowo.
Każda decyzja każdego człowieka ma bezpośredni i pośredni wpływ na dzieje całej ludzkości.
Wszystko co się dzieje na świecie, powiązane jest jednym wielkim łańcuchem przyczynowo-skutkowym.
Należy pamiętać, że negatywne myślenie przyciąga negatywne skutki.
Książka posiada 101 stron opowiadania o przyszłości tak, jakby była przeszłością, ponieważ zabiera nas do roku 2144. Omawia przyczyny i skutki powstania symulacji i tłumaczy dlaczego ludzkość postanowiła uciec w wirtualny, stworzony przez program komputerowy świat, w którym wszyscy obecnie żyjemy.
Polecam!
Recenzja pochodzi ze strony https://www.instagram.com/p/Bx-iXpnoX6z/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 23-04-2019
 • 11:13

A gdyby tak okazało się, że świat, w którym żyjemy jest wirtualny?
Jakbyś zareagował, gdybyś dowiedział się, że wszystko co Cię otacza, wszystko co znasz i widzisz na co dzień, wygenerowane jest przez program komputerowy? [?]
W tym co napisał Pan Piotr jest ogromnie dużo prawdy. O tym, że człowiek utożsamia się z wykreowaną przez siebie postacią; że umysł zupełnie się wtedy wyłącza (i poniekąd odpoczywa). Zgadzam się tutaj w pełni z tym co autor nam przekazał. Faktycznie, jest to bardziej książeczka naukowa, poparta różnymi teoriami, niżeli typowa fantastyka, jednakże pozostawia nam wolną rękę na to, byśmy sami ustosunkowali się do tego co nam przedstawia.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 23-04-2019
 • 10:20

Wyobraźcie sobie, że tak naprawdę na świecie jest rok 2144. Ludzkość rozwinęła się technologicznie, żyje w hermetycznym społeczeństwie, panuje ścisła kontrola nad liczbą narodzin jego nowych członków, oczywiście z okazji groźby przeludnienia. Władzę nad światem przejęły w zasadzie największe korporacje, co nasuwa skojarzenia z cyberpunkiem, tylko nie ma takiego szału na nieorganiczne wszczepy. W takiej korporacji znajdują się pomieszczenia wypełnione niewielkimi kapsułami, w których są ludzie. Co oni robią? Grają. A konkretnie ktoś spośród nich, gra akurat... Tobą.
"Gra w której żyjemy" przedstawia w sposób naukowy - ale jednak przystępny i zrozumiały, żeby nawet taki ignorant naukowy jak ja zrozumiał co autor miał na myśli- teorię mówiącą, że nasze życie jest częścią symulacji komputerowej. Wszystko co widzimy, czego się uczymy, co czytamy, co przeżywamy - wszystko to widzi osoba grająca gdzieś za 125 lat. Teoria głosi, że symulacja ta jest odwzorowaniem autentycznych wydarzeń historycznych. Czyli to, co dzieje się w chwili obecnej, już było. Mam nadzieję, że mimo przedstawianych przez autora dowodów, które swoje źródło mają w fizyce kwantowej, nie okaże się to prawdą. Bo jeżeli tak, i wizja naszej najbliższej przyszłości rysuje się tak, jak ta przedstawiona w przez pana Kelara, to mamy przerąbane...
Mój imiennik popisał się w tej książce bardzo dobrym językiem. Jest nowocześnie i naukowo, ale przystępnie. Na tych zaledwie 100 stronach należy się bezwzględnie skupić, żeby nie stracić sensu i wątku, jednak jest to zrozumiałe dla każdego. Gorąco polecam, bo książka ta w moim odczuciu pozostawia wiele do przemyślenia i zachęca do dalszego zgłębiania sprawy.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Jasność

Maja Wolny

27,87 zł 39.81
 • -30%
Ganimedes

Bartosz Ejzak

20,95 zł 29.93
 • -30%
Lalkarz Tom 2 Zjednoczenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Lalkarz Tom 3 Przebudzenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Lalkarz Tom 1 Odrzucenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Diabeł w maszynie

Anna Kańtoch

27,23 zł 38.90

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 42.88 zł
  29.59 zł

  To książka na pewno nie dla ortodoksów religijnych, nie dla wyznawców PiS-u czy `religii smoleńskiej`, dla których będzie solidnym policzkiem, ani też dla osób mówiących, że `aborcja jest OK`. Nie dla wojujących feministek ani zacietrzewionych osób ze środowisk LGTB. Nie dla kiboli, nazioli i...

 • 36.81 zł
  28.72 zł

  Kontrowersyjna, przejmująca i przewrotna (choć niekoniecznie poprawna politycznie) Gra jest obrazem dekadenckiej społeczności w szponach szaleństwa. Spowiedź Straussa, w której pojawiają się m.in. Paris Hilton, Tom Cruise i Courtney Love, jest nie tylko zwariowaną (i autentyczną) historią, ale też...

 • 31.08 zł

  El Doopa (lub El Dupa lub El Dojpa lub L-Dópa ) to polska grupa muzyczna założona przez Krzysztofa Radzimskiego (znanego też jako Doktor Yry, Z.F. Skurcz) w 1998 roku. Zespół powstał pod nazwą El Dupa, i taka nazwa pojawia się na okładce pierwszego jego albumu "A pudle?". Jednak na samej...

 • 33.26 zł
  32.93 zł

  Lubisz patrzeć jak twoi niskopodłogowi czworonożni przyjaciele wydłużają się w oczach? Dokładaj odpowiednie karty z głową lub tułowiem psiaka, aby trafił właśnie do ciebie. Im więcej tasiemcowych jamników przygarniesz, tym lepszy wynik czeka cię na koniec gry. Najdłuższy czworonóg to gwarancja...

 • 11.59 zł

  Gra Wrzutki do kosza Wiek: 3+

 • Ciuciubabka to 5 atrakcyjnych i interesujących gier. Zasady każdej z nich są bardzo proste. Gracze po założeniu maski zasłaniającej oczy muszą wyczuć i odgadnąć kształt wybranego elementu. W innym wariancie gry należy po omacku dopasować wybrany element do odpowiadającego mu otworu na planszy....