Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej - Justyna Janik - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej (twarda)

książka

Wydawnictwo WUJ
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Ilość stron 234
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej - opis produktu:

Co się dzieje, gdy spotka się gracz z grą? Zazwyczaj - nic przewidywalnego. Książka Justyny Janik koncentruje się na relacji między graczem a grą cyfrową, która jest opisywana w kontekście krytycznych pism Tadeusza Kantora i nowomaterialistycznej filozofii Karen Barad. Teorie te zostają wykorzystane w serii wnikliwych i krytycznych analiz różnych zjawisk, które pojawiają się w grach cyfrowych, takich jak glitche, speedruny, wewnątrzgrowe duchy oraz ruiny porzuconych gier sieciowych. Efektem takiego podejścia jest nowe rozumienie gry oparte na materialności i relacjach, gdzie gracz i gra są współtwórcami znaczeń płynących z aktu grania. Fenomen cyfrowej rozgrywki ujęty więc zostaje w odmiennym świetle, skłaniając do zastanowienia się, w jaki sposób gry mogą doprowadzić nas do wniosków na temat transformacyjnej siły spotkania z nie-ludzkim Innym.

`Autorka wprowadza do dyskursu groznawczego nowy poziom refleksji ontologicznej, który znacząco różni się od obecnych w literaturze specjalistycznej badań formalnych i egzystencjalnych. Traktując gry jako `obiekty oporne`, oferuje nowatorski opis złożonego i multimodalnego fenomenu, jakim jest bio-obiekt gry cyfrowej`.
Z recenzji dra hab. Michała Kłosińskiego

Justyna Janik - kulturoznawczyni i groznawczyni. Pracuje w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badawczo interesuje się filozofią gier cyfrowych oraz ich aspektem przestrzennym. Działa w ramach krakowskiej grupy badaczy LvL.Up i Ośrodka Badań Groznawczych UJ. Publikowała swoje teksty w czasopismach `Journal of the Philosophy of Games`, `Game Studies` i `Journal of Gaming & Virtual Worlds`.

Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej, od Justyna Janik. Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Justyna Janik. Nie będziesz żałował! Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej pochodzi z wydawnictwa WUJ. Autorem książki jest Justyna Janik. Należy do gatunków: książki o życiu, nauki społeczne, socjologia. Książka Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej liczy 234 stron. Jej wymiary to 165x242. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki o życiu,  nauki społeczne,  socjologia
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 165x242
Ilość stron: 234
ISBN: 9788323350583
Wprowadzono: 18.02.2022

RECENZJE - książki - Gra jako obiekt oporny Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej - Justyna Janik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: