rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Gra Anioła - mobi, epub

C. Zafon

ebook, multiformat: mobi, epub

26,68 zł taniej -15%

Gra Anioła Tom 2

C. Zafon

książka (twarda)

32,36 zł taniej -35%

Gra Anioła Tom 2

C. Zafon

książka (miękka)

27,87 zł taniej -30%

Światło Anioła

I. Zawis

książka (miękka)

21,24 zł taniej -29%

Drzewo Anioła

L. Riley

książka (twarda)

36,08 zł taniej -7%

Szept anioła

K. Sarnowska

książka (miękka)

24,62 zł taniej -25%

Echa anioła

A. Gordon

książka (miękka)

27,86 zł taniej -20%

Modlitwa Anioła

S. Ogrodnik

książka (miękka)

23,63 zł taniej -26%

Kochając anioła

M. Olive

książka (miękka)

19,16 zł taniej -20%

Zapach anioła

J. Piekło

książka (miękka)

23,30 zł taniej -27%

Nostalgia anioła

Reżyseria:

P. Jackson

film blu-ray

56,42 zł taniej -19%

Drzewo anioła - mobi, epub

L. Riley

ebook, multiformat: mobi, epub

25,98 zł taniej -20%

Gra anioła Tom 2
ocena: 5, głosów: 8
 

Fragmenty

przeczytaj fragment książki przeczytaj fragment książki
Gra anioła Tom 2

14

Po południu zostawiłem Isabelle przy biurku, które przysposobiliśmy dla niej w galerii, oko o oko z niezapisanymi kartkami, sam zaś udałem się do księgarni don Gustava Barceló, przy ulicy Fernando, by zaopatrzyć się w dobre i czytelne wydanie Biblii. Wszystkie egzemplarze Starych i Nowych Testamentów, które miałem w domu, wydrukowane były mikroskopijną czcionką na półprzezroczystym, cieniutkim papierze i ich lektura, miast uniesienia i boskiego natchnienia, wywoływała raczej ból głowy. Barceló, który wśród rozlicznych przymiotów miał także i ten, iż z pasją oddawał się kolekcjonowaniu świętych ksiąg i wszelkich apokryficznych tekstów chrześcijaństwa, dysponował na zapleczu specjalnym pomieszczeniem przeznaczonym na Biblię, żywoty świętych i błogosławionych i inne dzieła literatury religijnej.
Kiedy wszedłem do księgarni, sprzedawca pobiegł na zaplecze, by uprzedzić o mojej wizycie szefa. Barceló wynurzył się ze swojego biura w entuzjastycznym nastroju.
- Wszelki duch pana Boga chwali! Sempere uprzedzał mnie, że narodził się pan na nowo, ale to, co widzę, przerosło moje oczekiwania. Przy panu samemu Rudolfowi Valentino słoma z butów wystaje. I gdzież to się pan podziewał, łobuzie?
- Tu i tam - odparłem.
- Wszędzie tylko nie na przyjęciu weselnym Vidala. Brakowało tam pana, przyjacielu.
- Śmiem się z tym nie zgodzić.
Księgarz przytaknął, dając do zrozumienia, że uczyni zadość mojemu życzeniu i nie będzie się zagłębiał w ten drażliwy temat.
- Da się pan zaprosić na filiżankę herbaty?
- Nawet na dwie. Potrzebuję też Biblii. W miarę możliwości dającej się czytać.
- Żaden problem - zapewnił księgarz. - Dalmau!
Jeden ze sprzedawców przybiegł usłużnie na wezwanie.
- Dalmau, nasz przyjaciel, pan Martin, potrzebuje wydania Biblii nie w celach dekoracyjnych, a czytelniczych. Myślałem o Torres Amat, z tysiąc osiemset dwudziestego piątego. Co pan sądzi?
Specyfiką księgarni Barceló było to, że rozmawiało się tu o książkach jak o doskonałych winach, katalogując ich bukiet, aromat, teksturę i rok produkcji.
- Znakomity wybór, proszę pana, chociaż ja skłaniałbym się raczej ku wersji zaktualizowanej i poprawionej.
- Tysiąc osiemset siedemdziesiąty?
- Tysiąc osiemset dziewięćdziesiąty trzeci.
- Oczywiście. Zdecydowanie! Proszę ją zapakować mojemu przyjacielowi Davidowi i zapisać na rachunek firmy.
- W żadnym wypadku! - zaprotestowałem.
- W dniu, w którym przyjmę pieniądze za Biblię od takiego niedowiarka jak pan, trzaśnie mnie, i słusznie, karzący piorun.
Dalmau ruszył biegiem na poszukiwanie mojej Biblii, a ja poszedłem za Barcelo do jego gabineciku, gdzie księgarz przygotował herbatę i poczęstoał mnie cygarem. Zapaliłem je od płomienia świecy, którą mi podał.
- Macanudo?
- Widzę, że wyrabia pan sobie podniebienie. Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać. Zresztą, co tam! Zapalę z panem.
Chmura dymu ze znakomitych cygar przykryła nas jak wysoka fala
- Kilka miesięcy temu byłem w Paryżu i miałem okazję poczynić pewne ustalenia na temat, o którym wspominał pan kiedyś naszemu przyjacielowi Sempere - zaczął Barceló.
- Editions de la Lumiere.
- W rzeczy samej. Byłbym wielce ukontentowany, mogąc dowiedzieć się czegoś więcej, ale odkąd zamknięto wydawnictwo, wydaje się, że nikt nie nabył żadnego katalogu i niewiele udało mie się ustalić.
- Mówi pan, że wydawnictwo zamknięto? Kiedy?
- W tysiąc dziewięćset czternastym, jeśli mnie pamięć nie zawodzi.
- To na pewno jakaś pomyłka!
- Nie jeśli mówimy o Editions de la Lumiere na Boulevard St.-Germain.
- Tak, o tym.
- Zapisałem sobie wszystko, żeby nie zapomnieć, kiedy się zobaczymy.
Barceló poszperał w szufladzie biurka i wyciągnął z niej niewielki notatnik.
- O, tutaj: "Editions de la Lumiere, wydawnictwo takstów religijnych z filiami w Rzymie, Paryżu, Londynie i Berlinie. Założyciel i wydawca: Andreas Corelli. Data otwarcia pierwszego biura w Paryżu: 1881".
- Niemożliwe... - wymamrotałem.
Barceló wzruszył ramionami.
- Nie wiem, być może się mylę, ale...
- A był pan w siedzibie wydawnictwa?
- Nawet tam zajrzałem, bo mieszkałem nieopodal, w hotelu naprzeciwko Panteonu, a dawna siedziba wydawnictwa znajdowała się po południowej stronie bulwaru, pomiędzy ulicą St.-Jacques a bulwarem St.-Michel.
- I co?
- Budynek był pusty i zabity dechami i wyglądał, jakby coś tam się stało, pożar albo coś podobnego. Tylko kołatka pozostała nietknięta, w kształcie anioła, istne cacko. Odlana z brązu, moim zdaniem. Chętnie bym ją zabrał, gdyby nie żandarm, który nie spuszczał ze mnie oka, a nie śmiałem wywoływać skandalu dyplomatycznego, nie daj Boże, Francja znowu by nas najechała.
- Jak popatrzeć na to, co się dzieje, to można powiedzieć, że wyświadczyła by nam przysługę.
- No, nie pomyślałem o tym. Wracając do tematu. Widząc stan, w jakim znajduje się budynek, udałem się do pobliskiej kawiarni, by zasięgnąć języka, i powiedziano mi, że budynek stoi tak już od dwudziestu lat.
- A doweidział się pan czegoś o wydawcy?
- O Corellim? Ze strzępów informacji wywnioskowałem, iż wydawnictwo zawiesiło swoją działalność, kiedy Corelli postanowił odejść na emeryturę, chociaż, jak mi się wydaje, nie miał wówczas nawet pięćdziesięciu lat. O ile wiem, przeniósł się na południe Francji, do Luberon, i niedługo potem zmarł. Ukąszenie żmii, ponoć. Trzeba mieć pecha, emerytura w Prowansji i taka śmierć.
- Jest pan pewien, że on nie żyje?
- Pere Coligny, jego odwieczny rywal, pokazał mi jego nekrolog, który przechowywał w ramkach, niczym trofeum. Powiedział mi, że patrzy na niego codziennie, by przypomnieć sobie, że ten przeklęty bękart nie żyje i leży w grobie. To jego słowa, chociaż po francusku brzmiało to znacznie ładniej i dźwięczniej.
- Czy Coligny wspominał, że Corelli miał może syna?
- Odniosłem wrażenie, że temat niejakiego Corellego nie należał do jego ulubionych i skoro nadarzyła się okazja, Coligny uznał sprawę za skończoną. Zdaje się, że w swoim czasie Corelli ukradł mu jednego z autorów, niejakiego Lamberta, co wywołało skandal w środowisku.
- A o co dokładnie poszło?

Gra anioła
Tom 2 (pocket)

książka

Wydawnictwo: Muza

z serii: Cmentarz Zapomnianych Książek

Oprawa: miękka

Ilość stron: 510

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 13,95

Cena detaliczna: 19,94

U nas taniej o 30%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

  • Inne wydania

Gra anioła, Tom 2 - opis produktu:

Kiedy następnym razem będziesz chciał uratować jakąś książkę nie ryzykuj życia... Zaprowadzę cię do tajemnego miejsca gdzie książki nigdy nie umierają i nikt nie może ich zniszczyć. W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej... Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek, by obdarować nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

Gra anioła, Tom 2 - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Muza
Oprawa:miękka
Okładka:pocket
Wymiary:110x175
Ilość stron:510
ISBN:978-83-7758-653-2
Wprowadzono: 02.06.2011
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Gra anioła, Tom 2 - recenzje klientów

10/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

To moje drugie spotkanie z twórczością C.R. Zafona i muszę powiedzieć, iż było ono nie mniej udane niż pierwsze pomimo tego, że w/w powieść liczy 600 stron...

Poznajemy Davida Martina, pisarza który wydawać by się mogło jest przegranym człowiekiem, a śmierć zagląda mu w oczy... Jego los pewnego dnia odmienia się błyskawicznie za sprawą propozycji, którą składa mu tajemniczy wydawca...

David za ogromne pieniądze ma napisać nietypową książkę, która ma stać się zaczątkiem nowej religii... Czy podejmie wyzwanie tajemniczego osobnika z aniołem zawsze wpiętym w klapę garnituru?

Jeśli macie ochotę na niezwykle wciągającą historię o miłości i przyjaźni, wypełnioną jednocześnie po brzegi intrygami i różnorodnymi zagadkami sięgnijcie po "Grę anioła" i po raz kolejny zanurzcie się w świat wykreowany przez autora, który nie poskąpił nam także okazji do ponownego spotkania z postaciami znanymi z "Cienia wiatru"...

Polecam!

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ślepnąc od świateł (okładka filmowa)

J. Żulczyk

książka (miękka)

26,26 zł taniej -29%

Tatuażysta z Auschwitz

H. Morris

książka (miękka)

20,53 zł taniej -41%

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

S. Hawking

książka (twarda)

26,15 zł taniej -33%

A ja żem jej powiedziała...

K. Nosowska

książka (miękka)

23,79 zł taniej -40%

Carlos Ruiz Zafon - przeczytaj też

Książę mgły

C. Zafon

książka (miękka)

17,23 zł taniej -36%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka (twarda)

42,08 zł taniej -35%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka (miękka)

35,05 zł taniej -36%

Marina

C. Zafon

książka (pocket)

12,23 zł

Światła września

C. Zafon

książka (miękka)

27,23 zł taniej -9%

Więzień Nieba / Książę Parnasu Tom 3 / ...

C. Zafon

książka (twarda)

26,44 zł taniej -47%

Więzień Nieba Tom 3

C. Zafon

książka (miękka)

27,87 zł taniej -30%

Więzień Nieba Tom 3

C. Zafon

książka (twarda)

26,43 zł taniej -47%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

33.87 zł

taniej -21%

Gra

To książka na pewno nie dla ortodoksów religijnych, nie dla wyznawców PiS-u czy `religii smoleńskiej`, dla których będzie solidnym policzkiem, ani też dla osób mówiących, że `aborcja jest OK`. Nie dla wojujących feministek ani zacietrzewionych osób ze środowisk LGTB. Nie dla kiboli, nazioli i podobnych oszołomów. Dla kogo zatem? Dla wszystkich, którzy...

książka

11.20 zł

taniej -25%

Gra Część 2

Minęło wiele lat, a Pepper Minesse nadal pamięta tamtą koszmarną noc i twarze czterech mężczyzn, którzy ją skrzywdzili. Poprzysięgła im zemstę - temu celowi podporządkowała całe życie. Dziś jest piękną, sławną i bogatą kobietą sukcesu. Zebrała dość informacji o swoich prześladowcach, by im zaszkodzić. Starannie opracowała strategię gry, przewidziała ruchy...

książka

11.21 zł

taniej -25%

Gra Część 1

Minęło wiele lat, a Pepper Minesse nadal pamięta tamtą koszmarną noc i twarze czterech mężczyzn, którzy ją skrzywdzili. Poprzysięgła im zemstę - temu celowi podporządkowała całe życie. Dziś jest piękną, sławną i bogatą kobietą sukcesu. Zebrała dość informacji o swoich prześladowcach, by im zaszkodzić. Starannie opracowała strategię gry, przewidziała ruchy...

książka

30.92 zł

taniej -16%

GRA

Kontrowersyjna, przejmująca i przewrotna (choć niekoniecznie poprawna politycznie) Gra jest obrazem dekadenckiej społeczności w szponach szaleństwa. Spowiedź Straussa, w której pojawiają się m.in. Paris Hilton, Tom Cruise i Courtney Love, jest nie tylko zwariowaną (i autentyczną) historią, ale też najbardziej niekonwencjonalnym poradnikiem dla mężczyzn (i...

film

21.16 zł

taniej -2%

Gra edycja specjalna

Nicholas Van Orton (Michael Douglas) kończy 48 lat. Rocznica jak rocznica, Van Orton nie przejmowałby się nią, gdyby nie pewna zbieżność: jego ojciec popełnił samobójstwo, gdy miał właśnie 48 lat. I jeszcze ten prezent od młodszego brata (Sean Penn): zaproszenie do Gry, która odmieni monotonne i nudne życie oderwanego od rzeczywistości bogacza. Nie bez...

muzyka

29.53 zł

taniej -5%

Gra?

El Doopa (lub El Dupa lub El Dojpa lub L-Dópa ) to polska grupa muzyczna założona przez Krzysztofa Radzimskiego (znanego też jako Doktor Yry, Z.F. Skurcz) w 1998 roku. Zespół powstał pod nazwą El Dupa, i taka nazwa pojawia się na okładce pierwszego jego albumu "A pudle?". Jednak na samej płycie zamieszczono już trzy sposoby zapisu nazwy zespołu:...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.99

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

7.98

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: