Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych - Grzegorz Pawłowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Gdański
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 260
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych - opis produktu:

Okres objęty badaniem to lata 2004-2018 (2019 w zależności od dostępności danych). Został on podzielony na dwa podokresy: 2004-2009 i 2010-2018 (2019), czyli lata przed kryzysem na rynkach finansowych i rozwijającego się kryzysu, przenikającego także do sfery realnej poszczególnych gospodarek, oraz lata wychodzenia z kryzysu, następującej stabilizacji i rozwoju gospodarki światowej. Za pierwszy rok badanego okresu przyjęto rok, w którym część poddanych badaniom krajów przystąpiła do Unii Europejskiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Bułgaria i Rumunia stały się członkami Unii Europejskiej 1 stycznia 2007 roku, a Chorwacja 1 lipca 2013 roku. W przypadku tych krajów prezentacja danych od roku 2004 pozwala, w niektórych przypadkach, zaobserwować zmiany, jakie zaszły po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Ograniczono się jednak do zwrócenia uwagi na zmiany w kształtowaniu się poszczególnych wskaźników ekonomicznych, gdyż prezentowany materiał statystyczny nie pozwala na przeprowadzenie głębszych analiz. W tabelach, w których przedstawiono średnie wartości dla Unii Europejskiej, traktowano Unię jako zrzeszającą wszystkie 28 krajów, niezależnie od tego, kiedy stały się jej członkami. Głównym celem pracy jest przedstawienie materiału statystycznego dotyczącego wybranych elementów gospodarki analizowanych krajów, opatrzenie go komentarzami i wyciągnięcie wniosków na temat kształtowania się w poszczególnych krajach zjawisk ekonomicznych opisywanych przez te dane. W związku z tym praca sytuuje się w empirycznym nurcie badań ekonomicznych.

Książka Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Gdański. Autorami książki są Grzegorz Pawłowski, Krzysztof Dobrowolski. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych liczy 260 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Grzegorz Pawłowski, Krzysztof Dobrowolski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Gospodarka wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2004-2019 w świetle danych statystycznych

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.