God Hates Poland - Michał R. Wiśniewski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

God Hates Poland (miękka)

 • Promocja
  image-promocja

książka

God Hates Poland - opis produktu:

Nowa powieść, nominowanego do Nagrody Conrada za debiut roku, autora świetnie przyjętego Jetlaga.

- God Hates Poland - powiedziała, a ja na to, że jak to, za co? Za wszystko, rzecz jasna. A dlaczego po angielsku? Żeby każdy zrozumiał, że BÓG NAPRAWDĘ HEJTERZY POLSKĘ.

4 lipca 2014 roku, piątek. Ludzie się rodzą, umierają, spotykają i rozstają. Kochają, nienawidzą i tęsknią. Cierpią na jetlag i bezsenność. Ruszają w miasto i wracają do domu. Pod czujnym okiem dronów i kamer internetowych.

Dla trojga z nich to początek drogi, na końcu której znajduje się odpowiedź na pytanie "skoro Bóg nienawidzi Polski, to dlaczego ją stworzył?"

`Za takim nawigatorem jak Wiśniewski chce się iść, takiemu przewodnikowi miło się poddawać. Miasto, nowe technologie, trójwymiarowi bohaterowie uwikłani we współczesność. Jednocześnie czułość i bezwzględność, refleksja i przygoda, groza i humor, a nawet sensacja. Sugestywny, wielowymiarowy, niejednoznaczny świat.`
Agnieszka Wolny-Hamkało

`Biurowa klasa średnia, największa zagadka 3RP. Od jej kaprysów zależy, kto wygra wybory i jaki operator komórkowy wygryzie konkurencję. Ale kim są ci ludzie? O co im chodzi? O czym marzą? Czego się boją? To nie jest smutna książka o blokowisku, tam są faken androidy w Tokio, jak u Dukaja.`
Wojciech Orliński

Michał R. Wiśniewski (1979) - pisarz, publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych "Kawaii" i "Anime+", popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej", w magazynach "Pulp", "Nowa Fantastyka", "Kmag", a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin - Pascal Lajt. Stały felietonista magazynów "Pixel" i "Arigato". Autor powieści Jetlag (2014, Wydawnictwo Krytyki Politycznej) i zbioru felietonów Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę (2014, Bookrage). Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl

Książka God Hates Poland pochodzi z wydawnictwa Krytyki Politycznej. Autorem książki jest Michał R. Wiśniewski. Należy do gatunków: fantastyka, fantastyka naukowa, utopia, antyutopia. Książka God Hates Poland liczy 348 stron. Jej wymiary to 125x195. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Michał R. Wiśniewski - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - God Hates Poland

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Yarrid

ilość recenzji:0

brak oceny 28-02-2016 00:00

Całkiem zgrabnie stworzony przekrój naszego, polskiego społeczeństwa. Książka, która z pozoru bawi, wywołuje ostatecznie sporo refleksji dotyczących tego, o co nam, tzw. biurowej klasie średniej, tak naprawdę chodzi w życiu. Czego poszukujemy i jakie mamy cele? Dokąd zmierzamy i czy rzeczywistość, która nas otacza faktycznie zależy od nas? Świetna pozycja, po którą warto sięgnąć. :)

Czy recenzja była pomocna?