Głowa do liczb - Barbara Oakley - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Głowa do liczb (miękka)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 288
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Głowa do liczb - opis produktu:

Zaproś matematykę do swojego życia!
Pozbądź się uprzedzeń związanych z matematyką
Zostań zaklinaczem liczb - trening, odpoczynek i zbrylanie wiedzy
Doceń swój talent - siła właściwego myślenia i intuicyjnego rozumienia
Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że matematyka może być interesująca i pomocna? Dzięki niej lepiej zrozumiesz wiele zagadnień współczesnego świata. Matematyczne umiejętności pomogą Ci w pracy i życiu codziennym, znacząco podniosą też Twoje kwalifikacje zawodowe. Matematyka jest wszędzie, bez niej niemożliwe byłoby programowanie, szacowanie ryzyka, działanie urządzeń medycznych, budowanie domów czy skuteczne łapanie przestępców. Zaprzyjaźnij się z nią!

Książka Głowa do liczb pochodzi z wydawnictwa Helion. Autorem książki jest Barbara Oakley. Należy do gatunków: poradniki, samodoskonalenie. Książka Głowa do liczb liczy 288 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Helion
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Ilość stron: 288
 • ISBN: 9788328385788
 • Wprowadzono: 18.08.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Głowa do liczb

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 13 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

liczbaa

ilość recenzji:110

brak oceny 29-02-2016 09:41

"Głowa do liczb" autorstwa dr Barbary Oakley stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy na temat tego jak przebiega proces ucznia się. Okazuje się, że wiele kwestii w ramach tej skomplikowanej neurologicznie sprawy nie uzyskało jeszcze odpowiedzi. Jakkolwiek autorka bazując na własnych doświadczeniach i literaturze przedmiotu stara się w sposób możliwie najbardziej przystępny rozłożyć na czynniki pierwsze to fascynujące zagadnienie. Każdemu z nas zależy aby proces uczenia przebiegał możliwie sprawnie i był skuteczny. Jak zwykle również i w tym przypadku nie ma złotego środka. Konieczna jest praca nad sobą i próbowanie rożnych metod nauki. Autorka daje rozliczne przykłady sposobów nauki, które trzeba wprowadzić w życie aby przekonać się o ich skuteczności lub nie. Konieczna jest uważna lektura materiału a następnie powtórki w różnym okresie. Tak aby jak najwięcej pracować nad przypominaniem sobie przyswojonych informacji. Jeśli chodzi o nauki ścisłe bardzo ważne jest mieszanie różnych zadań, aby nie popaść w swego rodzaju automatyzm. Konieczna jest systematyczność w nauce bowiem samo wkuwanie materiału przed egzaminem, nawet jeśli odniesie skutek to najprawdopodobniej nie zapisze się w pamięci długotrwałej. Ważne są przerwy podczas nauki aby z trybu skupionego wchodzić w tryb rozproszony. Oprócz tego jest wiele innych pomysłów na skuteczną naukę. Co warte podkreślenia są to sposoby, które przedstawiają liczni studenci i wykładowcy przywoływani w "Głowie do liczb", którzy potwierdzają skuteczność stosowanych przez siebie metod. Tytuł książki sugeruje, że jest to książka tylko o nauce przedmiotów ścisłych. W rzeczywistości dr Barbara Oakley owszem skupia się na naukach ścisłych, przede wszystkim matematyce ale daje rady ogólne w jaki sposób usprawnić proces uczenia się. Dzięki temu każdy może z niej skorzystać zarówno umysł ścisły jak i humanista.

Czy recenzja była pomocna?

obłok

ilość recenzji:126

brak oceny 22-03-2016 15:02

Poradniki różnego rodzaju od tych traktujących o kulinariach, sporcie, modzie aż do tych opowiadających jak radzić sobie z własnym życiem zapełniają półki w księgarniach. Coraz więcej osób pisze książki ale nie każdy ma talent do pisania. Zupełnie inaczej jest z dr Barbarą Oakley. Podejmuje ona temat niezwykle istotny z punktu widzenia zarówno studenta, pracownika wyższej uczelni ale również zwykłego człowieka, który pragnie jak najszybciej przyswajać wiedzę i cieszyć się nią jak najdłużej. "Głowa do liczb" to książka starająca się objaśnić jak działa nasza pamięć i w jaki sposób ją stymulować aby radzić sobie z ogromem informacji, jakie nas otaczają. Autorka przedstawia własną historię, pisze o talencie do języków obcych i problemach z przedmiotami ścisłymi. Przytacza rozliczne opowieści ludzi, którzy również borykali się z problemem przyswajania wiedzy ale sobie z tym poradzili. Dzielą się przy tym cennymi radami. Jak można się domyślić ślęczenie nad książkami i przesuwanie oczami po tekście na niewiele się zda, jeśli się do tego odpowiednio nie przygotujemy. Najistotniejsze są wg dr Oakley powtórki ponieważ pozwalają na wypracowanie w umyśle ścieżek neuronalnych, które odpowiednio często uczęszczane spowodują, że przypominanie informacji będzie nam przychodziło stosunkowo szybko. Niestety współczesny sposób nauczania nie sprzyja licznym powtórkom. Dlatego też zasady przedstawione przez autorkę trzeba stosować z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę. Trzeba sobie po prostu wyrobić właściwe nawyki. Ciekawą kwestią jaką porusza autorka "Głowy do liczb" jest zjawisko prokrastynacji. Czyli notorycznego zwlekania z nauką, zostawianiem wszystkiego na ostatnią chwilę, i obiecywania sobie, że "jutro" jest odpowiednią porą na uporządkowanie pilnych spraw. Książka daje wskazówki, z których z pewnością skorzystam podczas nauki. Zachęca do tego fakt, że wiedza przekazana przez autorkę bazuje na licznych badaniach naukowych i doświadczeniach wielu osób.

Czy recenzja była pomocna?