Głos wnętrza / Peter A. Levine 26,73 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Głos wnętrza (miękka)

Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie

książka

 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 382
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Głos wnętrza, Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie - opis produktu:

Obudziliście w sobie tygrysa? Pora na zrozumienie wagi komunikacji, która odbywa się bez słów. Trauma najczęściej kojarzy się z zaburzeniem psychicznym. Peter Levine po raz kolejny wyprowadza nas z błędu. Udowadnia, że ciało jest główną ofiarą traumy i uczy, jak odzyskać naturalną odporność organizmu.
Autor w obrazowy sposób wyjaśnia wrodzone reakcje systemu nerwowego na głębokie psychiczne zranienia i przebieg procesów terapeutycznych. W swojej książce opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie biologii, neurobiologii i psychoterapii zorientowanej na ciele.
Peter A. Levine doktor w dziedzinie biofizyki i psychologii. Twórca Somatycznego Doświadczania, metody leczenia traumy, której podstawę stanowi świadomość ciała.

inne wydania :

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • RRecenzje
 • Książka
 • Głos wnętrza, Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie
3.8/5 ( 12 ocen )
  5
  5
  4
  3
  3
  2
  2
  1
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 7-10-2018
 • 17:02

Trauma "siedzi" nie tylko w głowie.

"Głos wnętrza..." to bardzo ciekawy, książkowy, przykład (i dowód? - o tym trzeba się przekonać w trakcie lektury :) ) na to, że sama trauma jako taka, to nie tylko zjawisko dotyczące przeżywania czegoś w głowie. To także coś, co w zauważalny sposób odbija się na ciele i na jego funkcjonowaniu.

Gdyby opierać się tylko i wyłącznie na stereotypach, to po wzięciu tej książki do ręki i pobieżnym jej przekartkowaniu można by podsumować rzecz krótko: bzdury. Jakże to bowiem? - trauma to coś, co dotyczy ciała? A jednak - właśnie tak się sprawy mają. Peter A. Levine rozprawia się ze stereotypem, w myśl którego to zjawisko "dotyczące tylko głowy" - co jest bardzo ciekawe samo w sobie i szalenie pouczające w trakcie lektury kolejnych stron.

Cała teoria autora to nie tylko czysto teoretyczne rozważania. To także praktyczne przykłady i dowody na słuszność przyjętych założeń, zaczerpnięte z własnej pracy terapeutycznej, a także z naukowych prac dotyczących funkcjonowania ludzkiego organizmu. Może nieładnie to zabrzmi, ale ludzie to także zwierzęta (ludzie pojmowani jako pewien gatunek), w związku z czym podlegają podobnym mechanizmom jak inne ssaki. A dawno już, w sposób naukowy, dowiedziono, że zwierzęta przeżywają takie emocje jak stres, lęk - wykazano przy tym, że w sposób niepodlegający dyskusji emocje te odbijają się na funkcjonowaniu ich ciał i organizmów. Nie inaczej jest z człowiekiem - pojmowanym jako homo sapiens.

Rzecz jednak nie tylko w tym, żeby wykazać związek między traumą, a zachowaniem naszego ciała. Rzecz przede wszystkim w tym, żeby wskazać sposoby skutecznego przeciwdziałania niepożądanym zjawiskom. Levine podejmuje taką próbę przytaczając stosowane przez siebie zabiegi, sposoby prowadzenia pracy terapeutycznej... W tym wszystkim ujmuje zwłaszcza bardzo widoczne nakierowanie wszelkich działań z wielkim ukłonem w stronę pacjentów, nakierowanie działań na ich potrzeby, odczucia, emocje... Szacunek wobec potrzebującego pomocy przede wszystkim :) I to z wielkim ładunkiem empatii.

Seria "Terapia traumy" to świetnie napisana seria książek. Pouczająca dla każdego zainteresowanego tematem, ale także cenna dla wszystkich potrzebujących zawartych w tych książkach wskazówek.

Polecam :)

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/10/gos-wnetrza-jak-ciao-uwalnia-sie-od.html

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Jasność

Maja Wolny

27,87 zł 39.81
 • -30%
Ganimedes

Bartosz Ejzak

20,95 zł 29.93
 • -30%
Lalkarz Tom 2 Zjednoczenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Lalkarz Tom 3 Przebudzenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Lalkarz Tom 1 Odrzucenie

Katarzyna Lisowska

20,88 zł 29.83
 • -30%
Diabeł w maszynie

Anna Kańtoch

27,23 zł 38.90

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 34.90 zł
  23.38 zł

  Dwie Warszawy - ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i... zbrodnia. W warszawskim getcie giną młode kobiety. Nikt nie był zainteresowany szukaniem Golema - brutalnego mordercy. Przemierzając szmuglerskie meliny i skorumpowane urzędy, tropem zbrodni podąża były...

 • 39.81 zł
  23.49 zł

  Wyjątkowy, poruszający i działający na wyobraźnię zbiór opowieści o kobietach pióra autorki uwielbianej przez miliony czytelniczek na całym świecie. Prezentując dylematy, przed którymi kobiety stają, oraz ich aspiracje i dążenia, autorka łączy magiczny realizm z typowymi życiowymi sytuacjami, co...

 • 36.91 zł
  24.36 zł

  Najsłynniejszy naukowiec wśród pisarzy kontynuuje sagę o mikroludziach z apokalipsą w tle! Bernard Werber kontynuuje swoje poszukiwania idealnego świata. Opowieść splata to, co nieskończenie wielkie z tym, co nieskończenie małe. Siła powieści polega na stworzeniu poczucia, że Czytelnik znajduje...

 • 68.84 zł
  48.88 zł

  Niniejsza książka to wybór tekstów publicystycznych autorów związanych z podziemnym czasopismem "Głos". To jedno z pierwszych pism opozycji demokratycznej w PRL powstało w 1977 r. i skupiło część działaczy Komitetu Obrony Robotników. Później środowisko to utworzyło...

 • 34.90 zł
  16.76 zł

  Najlepsza seria kryminalna, jaką czytałem [...] Arnaldur Indridason stał się zresztą międzynarodowym fenomenem literackim. Dlaczego? To proste: jego powieści są intrygujące, autentyczne, a przy tym liryczne. Nie mogę się doczekać kolejnych! Harlan Coben Myli się ten, kto mniema, że Islandia...

 • 30.46 zł
  8.83 zł

   W małej wiosce opodal miasta Wizja ludzie nie znają smutku ani rozpaczy. Ale ta na pozór idylliczna społeczność skrywa okropną tajemnicę. W dzieciństwie Nalah nie rozumiała, dlaczego zawsze gdy jest smutna, rodzice każą jej zanosić ciastka niemej dziewczynce nazywanej Głosem. Wiedziała tylko, że...