Gloria / Monika Błądek 18,71 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Gloria (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 480
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Gloria - opis produktu:

Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z `Igrzysk śmierci` i `Niezgodnej`. Rok 2025. Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy. Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi - Ukraina.
Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki. Kilka lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając ją w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie. W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację. Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
18,84 zł 29.90
 • -41%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
23,54 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -40%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
20,90 zł 34.82
 • -45%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,80 zł 21.45

Zobacz również

 • -47%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
13,90 zł 26.24
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
4,69 zł 9.78
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
3,65 zł 7.61
 • -47%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

twarda
13,17 zł 24.84
 • -44%
Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

twarda
13,90 zł 24.83
 • RRecenzje
 • Książka
 • Gloria
4.3/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

ksiazkanonstop

 • 19-10-2016
 • 15:43

Gloria Arciszewska to nastoletnia dziewczyna, której przyszło żyć w ciężkich, można by powiedzieć nie odpowiednich, czasach oraz warunkach dla rozwoju młodego człowieka. Mając siedem lat główna bohaterka trafia pod opiekuńcze skrzydła swej ciotki - Hanny. Dziesięć lat później czyli gdy ma lat siedemnaście, na drodze dziewczyny staje Asłan. Chłopak, przy którym bez wahania w trybie natychmiastowym pragnie przeobrazić się w kobietę. Niestety, on traktuje ją tylko jako koleżankę. To oczywiście powoduje złość i rozgoryczenie w Glorii. Asłan pomaga swojej koleżance przetrwać w wstrząsanym etnicznymi problemami miejscu zamieszkania i uczy sztuki walki, obrony. Kiedy sytuacja ani trochę nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Hanna podejmuje decyzję, że jej podopieczna musi opuścić kraj i zawitać, zadomowić się w Polsce. Kobieta jednak nie podróżuje z nią do Ojczyzny. W Paryżu widzą się po raz ostatni... W Polsce trafia pod opiekuńcze skrzydła swojej siostry Lidii i ma nadzieję na normalne życie, takie, jakie wiodą jej rówieśniczki. Jednakże jej marzenie spełznie na niczym. Nie zazna spokoju. Znajduje się bez przerwy pod opieką mężczyzn przeróżnych ras, którzy mają za zadanie chronić Glorię tak, aby włos jej z głowy nie spadł. Może czuć się niczym księżniczka. Ale przecież taka ciągła kontrola bywa męcząca. Czy Arciszewska będzie miała jej dosyć? A może tak zaprzyjaźni się z ochroniarzami, że przestanie dostrzegać "śledzących"ją par oczu? Gloria nie będzie miała szansy na chociażby chwilę wytchnienia bądź nudy. Przed nią stoją wyzwania, jakim musi sprostać. Nie chodzi tutaj tylko o nową szkołę i przyjaciół. To tylko początek. Prawdziwa rewolucja rozpocznie się, kiedy przyjdzie czas na spotkanie z inną rzeczywistością. Rzeczywistością pozaziemską... Dzięki Monice Błądek zaczynam nieco przychylniej spoglądać na literaturę akcji. Dotychczas omijałam ją szerokim, szerokim łukiem. Teraz to zaczyna ulegać zmianie. "Gloria" jest bardzo dobrą lekturą nie tylko dla młodzieży. Przy tej książce nie można się nudzić, każda strona to nowe zaskoczenie, narastająca niepewność. Przez całą publikację czytelnikowi towarzyszy lęk, chwilami strach. Tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek pewności. Wszystko może się wydarzyć i właśnie to odpowiadało mi najbardziej. "Gloria" ma w sobie coś, co nie pozwoli odłożyć definitywnie książki na półkę zanim się jej nie doczyta. Niskie ukłony dla Autorki za ogrom pracy, jaki włożyła w napisanie tej historii. Godna pozazdroszczenia jest wyobraźnia Moniki Błądek. Jestem pod wrażeniem! Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Śnieżynka

 • 7-10-2016
 • 22:49

Wizję przyszłości naszego świata tworzono wiele razy. Rzadko kiedy ta wizja dotyczy świata tak bliskiego obecnym czasom, a w dodatku obecnej sytuacji politycznej. Bo wydarzenia opisane w książce rozgrywają się 9 lat po roku 2016! Walki, skażony teren, psy-mordercy. To nie jest Europa moich marzeń, ale trzeba pamiętać, że to nasz dom. Ten dom czeka niepewna przyszłość i taką niezbyt zachęcającą przyszłość zwizualizowała polska pisarka w powieści ?Gloria?.

Książka jest podzielona na trzy części. Dwie pierwsze skupiają się głównie na samej Glorii, jej podejściu do świata, jej niewiedzy na temat własnego życia i tego co dzieje się wokół. Młoda nastolatka, chroniona przez ciotkę i starszego o kilka lat Czeczena ma się uczyć i nie zadawać pytań. Nie narażać się na niebezpieczeństwo. Dziewczyna jest młoda, buzują w niej hormony, jest ciekawa wszystkiego wokół i jeszcze dalej. Trzecia część książki wyjaśnia zagadki i nadaje akcji wiele ubarwień i ozdobników.

W powieści nie mogło zabraknąć strzelania z łuku, jazdy konnej i na motorach. Autorka lubi te dyscypliny i to czuć w trakcie lektury. Właśnie te sytuacje, gdy Gloria uczyła się obchodzić z koniem albo jeździć na motorze podobały mi się najbardziej. Choć otoczone mrokiem świata przedstawionego, były na swój sposób wesołe, przyjemne i zarówno bohaterka jak i ja, Czytelnik, zapominałyśmy, co dzieje się wokół, jakie niebezpieczeństwa czyhają na rogu. Autorka nie zapomniała, że nie wszyscy posiadają teoretyczną wiedzę we wspomnianych dziedzinach, więc każdy fachowy termin jest dokładnie i jasno wytłumaczony, co jest wielkim plusem według mnie, gdyż nie musiałam omijać tych fragmentów, lub czytać i przerywać co chwilę na znalezienie wyjaśnienia w encyklopedii. Dzięki temu ułatwieniu nie straciłam nic z treści.

Choć powieść zawiera wiele problemów współczesnego świata, jak podziały rasowe, brak tolerancji, przemoc, to książka skupia się głównie na młodej bohaterce. Gloria rozwija się na naszych oczach. Jest niewinną nastolatką, która nie rozumie, co się wokół niej dzieje. I tu wkroczyło moje zaciekawienie, bo otaczający ją ludzie nie są tym, kim wydawali się być. Skrywają mnóstwo tajemnic, a największa z nich dopiero czeka na rozwiązanie: jak naprawdę zginęli rodzice dziewczyny? Te tajemnice napędzają akcję, przyciągają mnie do lektury i sprawiają, że czekam z napięciem, co będzie dalej. No i kim są Ci ?Sprawiedliwi??!
Do tego wszystkiego dodane zostały elementy fantastyki, czyli kosmici, którzy żyją między nami i posiadają nadzwyczajne zdolności. Trojlo jest postacią zagadkową. Jego rola na naszej planecie dość długo pozostaje nieznana i z drżeniem czekałam na jego ruchy- wróg czy przyjaciel?

Po lekturze czuję lekki niedosyt, trudny do opisania. Mam nadzieję, że zniknie przy następnej części, którą chętnie przeczytam, bo talent autorki przypadł mi do gustu, a bohaterowie przez nią stworzeni wzbudzili moją szczerą sympatię. Oczywiście znalazło się i paru niechcianych, ale tacy muszą się pojawić w każdej historii. Was zapraszam na lekturę, a ja tymczasem czekam na kolejną część.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Natalia Z

 • 28-09-2016
 • 12:33

GLORIA, JAKO MAŁA DZIEWCZYNKA, PRZEPROWADZA SIĘ DO PARYŻA. TAM, POD PATRONATEM SWEGO WUJOSTWA, DORASTA. JAKO NASTOLATKA MA PRZY SWOIM BOKU WIELU MĘŻCZYZN. DZIEWCZYNA PRZEBYWA W ICH CIĄGŁYM TOWARZYSTWIE. NAJBLIŻSZYM JEJ PRZYJACIELEM JEST ASŁAN, W KTÓRYM DZIEWCZYNA CICHO SIĘ PODKOCHUJE. JEDNAK PRZYSTOJNI PANOWIE NIE ZAPEWNIAJĄ POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA. WOJNA ZBIERA SWOJE ŻNIWO. DZIEWCZYNA MUSI POWRÓCIĆ DO POLSKI, SWOJEJ OJCZYZNY. TUTAJ JEDNAK CZEKAJĄ JĄ NOWE NIESNASKI. GLORIA POMIMO CHĘCI BYCIA ZWYKŁĄ NASTOLATKĄ, PONOWNIE STYKA SIĘ Z WIDMEM WOJNY I STRACHU. UKRAINY JUŻ NIE MA. UNI EUROPEJSKIEJ RÓWNIEŻ. POLSKA JAKO KRAJ ZALEŻY JEDYNIE OD SIEBIE, NIE JEST IDEALNYM MIEJSCEM. CZY GLORIA ZNAJDZIE W SWOJEJ OJCZYŹNIE BEZPIECZEŃSTWO? KIM OKAŻE SIĘ TAJEMNICZY TROJLO? KIM SĄ SPRAWIEDLIWI? JAKIE WIDMO PRZYSZŁOŚCI PRZYSZYKOWAŁA DLA NAS AUTORKA?

Na początku miałam pewne obawy co do tej pozycji. Czułam, że może nie przypaść mi do gustu. Na moje szczęście, lektura zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jej poznawanie, pomimo wszelkim obawom, stało się dobrym pomysłem. Tytułowa Gloria, jest dziewczyną dobrze zorganizowaną, przypominającą mi nieco Katniss z Igrzysk śmierci. Dziewczynie nie sposób jest nie dopingować oraz nie lubić. Autorka doskonale wpasowała w akcję szereg wydarzeń z życia współczesnego, oddając tym samym niepowtarzalny klimat. Akcja ulokowana jest w czasach grozy, zapomnienia i przede wszystkim niepewności. Nie jest jasne czy jutro nie zostanie się pozbawionym życia lub domu. Niby książka ma w sobie jedynie utopię, lecz pomimo tego czyta się ją bez zbędnej zwłoki.

Autorka ma dobrze dopasowany styl i język. Jej pomysł na fabułę jest świetny, zaś wydarzenia odgrywające się obok Glorii, doszczętnie mieszają w myślach czytelnika. W książce ciągle coś się dzieje. Wydarzenia gonią wydarzenia, a bohaterzy w całej osobie w nich uczestniczą.
O ile widmo niedalekiej przyszłości mnie do siebie przekonuje, o tyle kosmici są zbędni. W tej pozycji jedynie oni do mnie nie przemawiają. Gdyby zostali wmieszani w akcję jacyś rdzenni ludzie, którzy żyli w ukryciu w jakiś podziemiach, to myślę, że bardziej mnie by to krzepiło. Kosmici w tej pozycji nie odgrywali dla mnie znaczącej scenerii.

Negatywem dla mnie był również początek. Niestety ale wynudziłam się przez pierwsze rozdziały. Później oczywiście jest dożo lepiej. Widać, że autorka rozkręciła się, gdy zaczęła wsiąkać w akcję. Jak dla mnie, sfera miłosna Glorii,również jest chaotyczna. Dziewczyna nie potrafi zdecydować się, co do jednego chłopaka. Ujawnienie kilku chłopców w jej życiu, był dla mnie niemałym mętlikiem.

Podsumowując, książkę mogę polecić z czystym sumieniem lecz nadmieniam, że nie każdemu przypadnie do gustu. Ja oceniam ją jako pozycję bardzo dobrą, nieco inną. Przekonują mnie do siebie bohaterzy jak i mnogość akcji. Jeżeli jednak nie czujecie się dobrze w takiej tematyce, możecie się rozczarować. Mnie pozycja zaczęła ciekawić dopiero od 150 strony co jak na mnie, jest dziwne... Dałam jej jednak szansę, i nie żałuję tego.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Aga

 • 23-09-2016
 • 12:00

Gloria, młoda dziewczyna mieszkająca w Paryżu, jest świadkiem zabójstwa, którego dokonuje jej znajomy. Dziewczyna jest przerażona, ale wie, że czasy są ciężkie i dlatego albo oni, albo tamci. Gdy wraca do domu i ciotka oznajmia jej, że Gloria musi wyjechać, dziewczyna ponownie jest zdezorientowana. Ma opuścić kraj i wrócić do Polski, gdzie ma siostrę. Towarzyszyć jej ma Asłan, przyjaciel, który jej się podoba, ale traktuje ją jak dziecko.Wcześniej jednak para trafi na nielegalne walki, gdzie dziewczyna zacznie się na poważnie zastanawiać, kim są jej znajomi ? bojownikami o wolność? Jednymi ze Sprawiedliwych? Nic o nich nie wie, ale to właśnie pod ich opiekę trafiła, więc chyba jest bezpieczna, prawda?
Gloria Moniki Błądek to powieść osadzona w dystopijnym świecie Unii Europejskiej. Przenosimy się do niedalekiej przyszłości, jest rok 2025. Na ulicach nie jest bezpiecznie, dlatego gdy młoda dziewczyna i jej przyjaciel zostają zaatakowani, jej ciotka decyduje, że odeśle ją do Polski, do siostry. Tu Gloria trafia do domu, który jest tak pilnie strzeżony, dobrze monitorowany i obstawiony jej nowymi znajomymi, że dziewczyna zaczyna nabierać nowych podejrzeń...
Trudno powiedzieć, co jest głównym wątkiem powieści. Z jednej strony mamy niebezpieczne czasy, młodzież w szkole uczy się technik przetrwania, przysposobienie obronne to ważna lekcja, z drugiej mamy nastolatkę, która chodzi do liceum i zakochuje się w najmniej odpowiednim koledze. Na każdym kroku jest kontrolowana, lecz nikt jej nie wyjaśnia dlaczego i co to ma na celu. Na dodatek dziewczyna zachowuje się jak dziecko ? ciągle podkreśla, że jest dorosła, ale udaje przy tym idiotkę i zamiast rozmawiać, łamie zakazy i szuka niekonwencjonalnych sposób na poznanie prawdy.
Na dodatek Gloria to dziewczyna, którą nie bardzo da się lubić. Trudno za nią nadążyć ? z jednej strony podkochuje się w swoim koledze, ale w ogóle o niego nie zabiega, umawia się z innym, a wieczory spędza z innym. Jest zadziorna i w ogóle nie dziwi jej fakt, że musiała całkiem zmienić swoje życie. Czytelnik nie za bardzo może trafić za tą postacią. Nie dziwi jej nawet najbardziej nieprawdopodobna rzecz, jaka jej się przydarza ? po prostu obserwuje, a potem idzie spać.
Tak naprawdę najciekawsze są wątki historyczno-wojenne, te, które pokazują, w jakich czasach przyszło żyć bohaterom. Nie miał łatwo zarówno dziadek jednej z dziewczyn, jak i jej brat, ale też znajomi Glorii. Przemycane w tle informacje są ciekawe, ale też wstrząsające, pokazują bowiem okrucieństwo czasów wykreowanych przez autorkę. Nie bardzo przekonał mnie za to wątek kosmiczny.
Sięgając po Glorię, spodziewałam się czegoś innego ? bardziej złożonego, przemyślanego. Wiele wątków z tej powieści bym wyrzuciła albo zdecydowała się na jeden tor opowieści ? albo życie w trudnych czasach i pokazywanie ich niebezpieczeństw, albo prezentowanie życia nastolatki, która raczej nie bardzo przejmuje się tym, co ją otacza.
Gloria to powieść, która mnie rozczarowała. Na dodatek po jej przeczytaniu kompletnie wyleciała mi z głowy, nie dała mi żadnych emocji i niczym mnie nie przyciągnęła do siebie. Szkoda, bo pomysł może jest ciekawy, ale jego realizacja mi nie odpowiada.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Mirelka

 • 22-09-2016
 • 13:10

Fascynująca i bardzo wciągająca, futurystyczna powieść fantasy. Jestem wielką fanką! Gloria kojarzy mi się trochą z Arią z Gry o Tron, ale moja ulubiona postać to zdecydowanie Trojlo Oril. Fabuła jest świetna, ale na wielkie brawa zasługuje przede wszystkim kreacja świata przedstawionego! Doskonały pomysł autorki. Cóż mogę dodać? To kolejna dobra książka polskiej pisarki, na szczęście mamy takich coraz więcej i moim zdaniem możemy startować do pozycji kraju, który wypuszcza na rynek piorunująco dobre tytuły :)

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.83 zł
  18.80 zł

  Dominika jest zbuntowaną nastolatką. Nie chce jechać na rodzinne wakacje z mamą, jej nowym partnerem i młodszym rodzeństwem. Decyduje się spędzić wakacje z tatą, który po powrocie z zagranicy zamieszkał pod miastem koło ośrodka turystycznego ze stadniną koni. Tata ciągle wyjeżdża służbowo, więc...

 • 70.58 zł

  Trzeci z kolei album francuskiego zespołu Vox Angeli. Ten uroczy 6-osobowy chórek (Claire, Etienne, Iris, Lola, Louis-Alexandre, Mathis) tworzą dzieci w wieku 12-15 lat o iście krystalicznych i anielskich głosach. Wszyscy są wychowankami najlepszych francuskich chórów dziecięcych. Ich 2 poprzednie...

 • Największe hity latynoamerykańskiej piosenkarki Glorii Estefan' która swoja karierę rozpoczęła od występów w grupie Miami Sound Machine. Pod koniec lat 70. grupa wydała kilka hiszpańskojęzycznych płyt, z których każdy odniósł sukces wśród latynoskiej publiczności. Przełom nastąpił w 1984 roku, gdy...

 • 49.98 zł
  42.48 zł

  Wyjątkowo kobiecy zapach Gloria Vanderbilt powstał na cześć słynnej amerykańskiej artystki i został zaprezentowany w 1982 roku. Bogata kompozycja aromatu jest połączeniem orientalnych i kwiatowych akordów. Spodoba się eleganckim i dojrzałym kobietom o wyrafinowanym guście.

 • Wyjątkowo kobiecy zapach Gloria Vanderbilt powstał na cześć słynnej amerykańskiej artystki i został zaprezentowany w 1982 roku. Bogata kompozycja aromatu jest połączeniem orientalnych i kwiatowych akordów. Spodoba się eleganckim i dojrzałym kobietom o wyrafinowanym guście.