Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej - Marian Noga - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej

książka

Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej - opis produktu:

Gospodarka światowa jako kategoria ekonomiczna stała się przedmiotem badań naukowych na pewnym etapie rozwoju gospodarczego. Ekonomistów interesuje jej powstanie i rozwój, czynniki przemian, główne tendencje i kierunki zmian,a także jej struktura. Charakteryzuje się ona brakiem jednorodności, z uwagi na to iż w jej ramach możemy wyróżnić wiele grup krajów o podobnych cechach, jednak znacznie różniących się od pozostałych. Ważnym aspektem aktualnego życia gospodarczego jest uczestnictwo państw,regionów, przedsiębiorstw i obywateli w procesie globalizacji. Globalizacja dotyka wszystkich, bez wyjątku, a wiąże się ona przede wszystkim z szybkim przepływem towarów, usług, kapitału, ale również migracją ludności oraz silną ekspansją korporacji transnarodowych. Obserwowalne jest zjawisko wprowadzania w przedsiębiorstwach optymalizacji produkcji w skali globalnej, a także następują przesunięcia produkcji do krajów lub regionów, w których obowiązują niższe koszty wytwarzania. Książkę tę powinien przeczytać ten, kogo interesują zmiany zachodzące w gospodarce światowej na przestrzeni ostatnich lat, kto zdaje sobie sprawę, iż proces globalizacji nie jest już jedynie kategorią ekonomiczną, a faktem który należy rozumieć, zaakceptować lub wykorzystać w swojej działalności. Autorzy artykułów w niniejszej publikacji podjęli próbę odpowiedzi na wiele istotnych pytań, a także zbadali i opisali zjawiska, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Wśród tematyki wiodącej w niniejszej książce wyróżnić możemy: - globalizacja a sytuacja ekonomiczna wybranych państw świata; - konkurencyjność systemów gospodarczych; - fuzje i przejęcia ekspansja przedsiębiorstw; - integracja finansowa państw europejskich; - Niemcy, Ukraina, Republika Czeska, Singapur, Malta, Brazylia, Chiny - kraje w dobie globalizacji; - rynek pracy w Unii Europejskiej, USA, Japonii

Książka Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej pochodzi z wydawnictwa CeDeWu. Autorami książki są Marian Noga, Magdalena Kinga Stawicka. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej liczy 352 stron. Jej wymiary to 162x232. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Marian Noga, Magdalena Kinga Stawicka - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Globalizacja a konkurencyjność w gospodarce światowej

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.