#girlstalk / Paulina Klepacz | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

#girlstalk (miękka)

Dziewczyny, rozmowy, życie

książka

 • Wydawnictwo Sensus
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

#girlstalk, Dziewczyny, rozmowy, życie - opis produktu:

Książka dla starych i młodych, aktywnych i biernych, tolerancyjnych i tych mniej elastycznych, akceptujących siebie oraz tych, którzy potrzebują uwierzyć, że sexy zaczyna się w głowie.

Poruszamy wcale nie trudne tematy, tylko normalne, codzienne i takie, na które trzeba się otworzyć i zacząć na nie rozmawiać. Dlaczego? Bo ludzie nie rozmawiają ze sobą tyle co kiedyś, nie zadają pytań, uciekają często od konsekwencji, które są wynikiem naszych działań. Obecnie komunikacja międzyludzka zdecydowanie szwankuje. Pytamy więc za was, niezależnie od tego, kim i skąd jesteście. Mamy nadzieję, że te szczere wywiady dodadzą wam siły do tego, abyście mogli zgłębiać wiedzę o sobie, swoich potrzebach i będą impulsem, by iść do przodu, by zgodnie z planem realizować swoje marzenia!

Paula i Karolina - dwa różne charaktery, są jak ogień i woda, ale... obie są sexy, odniosły sukces i wiedzą, że wszystko zaczyna się w głowie. Co to znaczy? Odpowiedź znajdziecie w środku!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Ja Elton John Pierwsza i jedyna autobiografia

Elton John

twarda
35,73 zł 54.98
Zapowiedź - 17.3.2020
Dwóch papieży

Anthony McCarten

miękka
37,88 zł
Zapowiedź - 22.1.2020
 • -38%

Paulina Klepacz, Karolina Cwalina-Stępniak - przeczytaj też

 • -24%
CIPKOnotes

Paulina Klepacz

miękka
18,87 zł 24.83
 • -53%
Daj mi więcej

Paulina Klepacz

miękka
18,71 zł 39.81
 • -22%
Smart Sexy. Kalendarz 2020

Karolina Cwalina-Stępniak

twarda
31,05 zł 39.81
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • #girlstalk, Dziewczyny, rozmowy, życie
4.5/5 ( 16 ocen )
  5
  13
  4
  0
  3
  2
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Coś Na Półce

 • 30-12-2018
 • 00:37

Kobiecy punkt widzenia :)

Kobiety - o kobietach. Po kobiecemu ;) Ale nie tak w sumie do końca... ;) Początek tej krótkiej opinii może i enigmatyczny, ale zawierający w sobie pewne sedno. Bo to książka trochę o wszystkim co dotyczy kobiet i ich sposobu postrzegania świata, sposobu działania... ale to także coś o wszystkim, co wokół nich - a więc nie tylko o nich ;)

Czy facet czytający taką książkę może czuć się tutaj... na miejscu? Czy raczej jak lis w kurniku? ;) Haha :) Cóż - trochę i tak i tak. #girlstalk to przede wszystkim kobiecy punkt widzenia. Na wiele spraw i problemów, poczynając od zdrowia, samoakceptacji, poprzez macierzyństwo, seks, relacje międzyludzkie, biznes, sukces, tolerancję, na konkluzjach dotyczących "lepszego świata dla wszystkich" kończąc. Forma zaś tych punktów widzenia jest nadzwyczaj ciekawa, przyjęto bowiem formułę książkowego dialogu. Przede wszystkim pomiędzy dwoma autorkami, z których jedna jest bardziej konserwatywna, druga znowuż dryfująca w swych poglądach bardziej w stronę szeroko pojętego feminizmu i emancypacji. Ciekawe :)

Książka ta, jak zapewniają autorki, powstała z potrzeby wymiany poglądów i z powszechnego braku tego, co w codziennym pędzie gdzieś umyka - rozmów... Zwyczajnych rozmów, na które tak często nie znajduje się czasu. W pewnym momencie pojawia się w "#girlstalk..." takie zdanie, że fajnie by było, gdyby ta lektura była dla kobiet i dziewczyn taką "książką-przyjaciółką", po którą zawsze można sięgnąć po dawkę pozytywnego przekazu. Idea fajna, choć przyświecająca jej przyczyna... dramatycznie smutna. Refleksja bowiem jest taka, że w dzisiejszych czasach, przez brak czasu na rozmowy, naprawdę można zatracić mnóstwo z tego, co jest podstawą zdrowych relacji międzyludzkich.

Zakładać można, z dużą dozą słuszności, że lektura ta jest tylko i wyłącznie dla pań. Ale czy ja wiem... czy tak do końca? Z drugiej bowiem strony barykady patrząc, można się wiele ciekawych rzeczy o kobiecych punktach widzenia dowiedzieć :) Może i trochę na zasadzie - wspomnianego już - "lisa w kurniku" ;) , ale co pouczające, to pouczające. Jednak łudzić się nie ma co - nawet po przeczytaniu tej książki żaden facet nie będzie mógł powiedzieć, że pojął kobiety ;) Jedynie, ewentualnie, można dzięki tej lekturze zrobić ku temu jakiś mały krok (no, może dwa).

;)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/12/girlstalk-dziewczyny-rozmowy-zycie.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Katarzyna Kat

 • 10-12-2018
 • 22:04

"#Girlstalk" to nietypowa książka, która nie zna tematów tabu. Idealna dla nastolatek, kobiet dorosłych, dojrzałych, ale i dla mężczyzn, którzy chcą choć trochę zagłębić się w umysł kobiety.
W dobie internetu, wirtualnych rozmów, nietrwałych znajomości i cudownego instagramowego życia, w którym kobieta przedstawiana jest jako niezniszczalna, silna i niezłomna, że powinna być fit oraz wysportowana i dobrze gotować. To wszystko zaburza nasz światopogląd na to, jak odbieramy same siebie. Dlatego też, autorki, których poglądy mocno się różnią, postanowiły przelać na papier swoje uwagi i opinie, ale też, zaangażowały w ten projekt kilkadziesiąt innych osób, które udzielały odpowiedzi na przeróżne pytania. Forma wywiadu sprawiła, że czyta się to przyjemnie i zdecydowanie każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Występują w niej pytania, które nurtują nas na każdym kroku, a tutaj mamy gotową odpowiedź. Może nie będzie ona zgodna z naszymi poglądami, ale z całą pewnością będzie impulsem do działania i uruchomi całą machinę, która zmusi nas do podjęcia jakichś czynności związanych z osiągnięciem celu lub poradzeniem sobie z własnymi problemami. Autorki w tym poradniku (o ile tak mogę tę pozycję nazwać), próbują nas przekonać o tym, że aby osiągnąć sukces, czy to zawodowy czy też w szkole, a może po prostu chcemy uporać się z problemami rodzinnymi lub innymi komplikacjami życiowymi, wystarczy, że zmienimy swoje myślenie, bo jak twierdzi Karolina Cwalina-Stępniak, sexy zaczyna się w głowie. Ogólny zamysł tej książki oceniam na plus, jednak moim skromnym zdaniem, aby ta pozycja wywarła na nas jakikolwiek wpływ, musimy być podatni na sugestię słowem. Niektóre wypowiedzi tak na dobrą sprawę mało wnoszą do sensu istnienia tej książki, natomiast są również takie, które naprawdę dają nam dużo powodów do przemyślenia swojego życia i działania.
Myślę, że ta książka może zadowolić wielu z Was, jednak jest to na tyle nietypowa pozycja, że części z Was może się nie spodobać. Ja osobiście wyniosłam z niej kilka dobrych rad i moje oczekiwania co do tego utworu zostały spełnione, a Wy, aby wyrobić sobie opinię, sami musicie sprawdzić co kryje wnętrze #girlstalk.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

qultura słowa

 • 25-11-2018
 • 09:57

O kobietach (nie tylko) z kobietami...
O czym rozmawiają dziewczyny, kiedy nikt ich nie słyszy? Czy przedmiotem ich rozmów są tylko damskie fatałaszki i kosmetyki? Czym martwią się współczesne przedstawicielki płci pięknej, jakie kłopoty ich dotykają, jakich pytań nie mają odwagi zadać w większym gronie?
O tym, co trapi panny, mężatki i rozwódki, jakie wyzwania stawia przed nimi współczesny świat i z czym muszą mierzyć się każdego dnia, przeczytamy w niezwykle głębokiej, mądrej książce, której nadano formę lekkich rozmów. Karolina Cwalina-Stępniak, certyfikowany coach, ekspertka w zakresie rozwoju osobistego, zarządzania czasem i budowania zespołu, autorka książki ?Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź? oraz Paulina Klepacz, pisarka, dziennikarka, redaktor prowadząca magazynu, w swoich publikacjach poruszająca tematy związane z seksualnością, postanowiły pokazać, że w kobietach siła i wspólnie stworzyć książkę o kobietach i (nie tylko) dla kobiet. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion pozycja, to zbiór rozmów, zarówno z kobietami znanymi, ekspertkami w określonych dziedzinach, jak i z tymi anonimowymi, które również mają dużo do powiedzenia i skrywają głęboką mądrość o życiu. Nie zabrakło również ?rodzynków? tudzież ?wisienek na torcie?, bowiem autorki zdecydowały się również na przedstawienie męskiego punktu widzenia, zatem ich rozmówcami byli również mężczyźni (a dokładnie dwóch przedstawicieli płci brzydkiej).
Pomysł na ?#girlstalk? zrodził się podczas rozmów w kawiarni, i taką też ?kawiarnianą? formę przyjmują rozmowy. Nie ma tu zawodowego zadęcia, nie ma akademickich wywodów, są za to interesujące rozmowy, których uczestnikami stajemy się otwierając książkę. W pięciu jej częściach tematycznych przeczytać możemy o: samoakceptacji, zdrowiu i ciałopozytywności, przekonując się, że powinniśmy być dla siebie najważniejsze, otaczać się troską, nawiązać kontakt z własnym ciałem i popracować nad poczuciem własnej wartości. Porozmawiamy również o relacjach (jak ich nie zaniedbać we współczesnym świecie), macierzyństwie i seksie, poruszając kwestie związków na odległość, singielstwa, ślubów i rozwodów, a także zmian, jakie pociąga za sobą macierzyństwo. Nie zabraknie również tematów związanych z biznesem, motywacją i szeroko rozumianym sukcesem ? szczerze i bez koloryzowania. Dowiemy się, jak istotne w prowadzeniu własnego biznesu są kwestie finansowe, zastanowimy się czym jest ten sukces do którego dążymy, a także przekonamy się, że nie każdy musi poddać się presji, by nieustannie się rozwijać i iść do przodu. Porozmawiamy także o kobiecie, sile i tolerancji oraz zastanowimy się, jaki byłby lepszy świat dla przedstawicielek płci pięknej, jak mógłby wyglądać, żeby każda z kobiet mogła poczuć się w nim piękna, mądra i kobieca.
Te wszystkie rozmowy, prezentujące różne punkty widzenia, różne podejścia do życia, mogą stać się inspiracją do własnych przemyśleń, wyciągnięcia wzniosów z dotychczasowych działań, a kto wie, może nawet i do zmian. Przekonamy się też, jak ważna jest rozmowa szczególnie na tematy, których ? z pewnych względów ? boimy się lub wstydzimy poruszać. To rozmowy bez tabu, bez cenzury, niczym z najlepszą przyjaciółką wnoszą w nasze życie więcej, niż niejedno szkolenie czy kurs. Pozwalają również przypomnieć sobie, że podstawą wszystkiego jest słowo, bezpośredni kontakt, spojrzenie i rozmowa. Warto zatem, po przeczytaniu książki, umówić się na kawę z przyjaciółką. Po to, żeby porozmawiać właśnie - być może również o książce #girlstalk.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anna

 • 9-11-2018
 • 14:05

Do mnie przemawia język - zwykły, niewyszukany, jakbym rozmawiała z koleżanką, zupełnie inny niż w książkach motywacyjnych lub biznesowych. Lubię czytać autorów, którzy nie traktują mnie z wyższej pozycji, a stają się na równi partnerami.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Monika

 • 7-11-2018
 • 13:53

Opisano tutaj różne sytuacje, w tym życiowo bardzo ciężkie, jak niepełnosprawność czy rozwód. Wewnętrznie wzmocniła moją koleżankę, z którą często rozmawiam. Wiedząc, że nie jesteśmy osamotnieni i wyjątkowi w naszych przeżyciach, łatwiej nam jest się pogodzić ze stratą czy uszczerbkiem na zdrowiu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Barbara

 • 4-11-2018
 • 13:24

Prezentacja różnych stylów życia, kultur, ideałów. Ciekawie czytało się o tym, co sądzą o nas obcokrajowcy, którzy poznali Polskę, ale nie są stąd. O problemach trzeba rozmawiać, żeby móc je rozwiązywać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Marek

 • 26-10-2018
 • 12:49

Wzywa do bycia tolerancyjnym, do akceptowania niedoskonałości - własnych i cudzych. Warto być otwartym do świata, ale także pokornym wobec ludzi i uczynnym, ponieważ dobro zawsze do nas powracam ze zdwojoną siłą.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anastazja

 • 24-10-2018
 • 11:54

Jeśli nie macie ochoty lub czasu na udzielanie się na forach czy wyszukiwanie ciekawych stwierdzeń, to warto zajrzeć! Autorki zebrały sporo opinii odnoszących się do relacji międzyludzkich oraz życiowych postaw.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 28.92 zł
  24.58 zł

  Polska, druga połowa lat osiemdziesiątych. Upadek, beznadziejność, odrealnienie. Do naprawy rzeczywistości przystępują dziesięciolatki z górnośląskiego blokowiska i ich idole - piłkarze Ruchu Chorzów. `1989` to ciepła i zabawna opowieść o pasji, marzeniach, ambicji i sile lokalnej wspólnoty....

 • 43.98 zł
  32.99 zł

  Jedno z największych odkryć na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat. Znany dotychczas jako aktor - Paweł Domagała, postanowił spróbować sił w muzyce i... to był strzał w dziesiątkę! Tysiące fanów, tysiące poruszonych serc i wzruszeń. Przepiękne teksty z fenomenalną muzyką. Nowa, druga płyta 1984...

 • 42.53 zł
  36.58 zł

  Trzeci solowy album Sidneya Polaka, zatytułowany po prostu `3`. Nowy krążek promowany jest dotychczas utworami `Twarzą w twarz` oraz `Sport`. Nowy album to muzyczny powrót do korzeni solowej twórczości artysty. Sidney Polak - polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a...

 • 50.71 zł
  43.11 zł

  `26/26`, to 25 wybranych utworów + 1 na 26-lecie zespołu Wilki! Robert Gawliński zawsze szedł na czele swojej muzycznej watahy pod wiatr, na przekór trendom, zwłaszcza tym muzycznym. I kiedy wszyscy świętują okrągłe rocznice istnienia zespołów, On - 11.05.18 równie przekornie celebruje......

 • 60.53 zł
  54.48 zł

  Album legendy rapu! Jay-Z prezentuje "4:44", któremu towarzyszy krótki film "The Story Of O.J." wyreżyserowany przez Marka Romanek'a oraz Jay-Z. Na płycie znajduje się dziesięć utworów. Wśród gości są m.in. Damian Marley, Frank Ocean i mama Jaya-Z - Gloria Carter. Nie...