Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Gimnazjum (twarda)

Najgorsze lata mojego życia

książka

Wydawnictwo Albatros
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

  Dwunastoletni Rafe Khatchadorian rozpoczyna naukę w gimnazjum w amerykańskim Hills Village. Żeby jakoś przetrwać w szóstej klasie, wymyśla Operację R.A.F.E., w ramach której zamierza złamać wszystkie przepisy kodeksu uczniowskiego, co oczywiście przysparza mu mnóstwa kłopotów w szkole. W dodatku notatnik z planem akcji wpada w łapy największego szkolnego żula, który zaczyna chłopca szantażować... Nie lepiej jest w domu, gdzie Rafe razem z młodszą siostrą muszą znosić antypatycznego przyszłego ojczyma, bo mama stale pracuje i jest nieobecna. A Jeanne Galletta, najpopularniejsza dziewczynka w szkole, zamiast go podziwiać, zaczyna mu współczuć.
  Wszystko się wali, nie pomaga nawet obecność najlepszego przyjaciela Leo Milczącego - a ponieważ Rafe ma jeszcze kiepskie oceny, grozi mu, że będzie musiał powtarzać szóstą klasę albo w ogóle zostanie wyrzucony ze szkoły.

Tytuł oryginalny: Middle School: The Worst Years of My Life
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 29.05.2014

RECENZJE - książki - Gimnazjum, Najgorsze lata mojego życia

4.7/5 ( 16 ocen )
  • 5
    14
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Joanna Korneta

ilość recenzji:315

brak oceny 13-06-2014 18:36

Patterson nie należy do autorów cieszących się dobrą literacką sławą, to raczej właściciel stajni ghostwriterów, który dzieli się pomysłami na kolejne - liczne - tomy rozrywkowe. A w "Gimnazjum" akurat o rozrywkę najbardziej chodzi. Rafe zaczyna pierwszą klasę gimnazjum i już pierwszego dnia jego uwagę przykuwa szczegółowy regulamin - kodeks ucznia. Leo Milczący, stały towarzysz i przyjaciel, proponuje bohaterowi konkurs w formie gry komputerowej na żywo - chłopak ma złamać wszystkie zasady w ciągu roku szkolnego. Niektóre zadania są punktowane lepiej, inne niżej - a za opieszałość w prowokowaniu wybryków grozi utrata "życia". Początkowe wyzwanie zamienia się jednak w szereg katastrof. Książka wzorowana jest na poczytnej serii "Dziennik cwaniaczka" - tak tam, jak i tutaj część narracji przesuwana jest do rysunków, a bohater zdradza wysoki poziom autoironii, nie brakuje tu życiowych przygód (nie tylko na terenie gimnazjum - Rafe użera się między innymi z leniwym i złośliwym ojczymem). Młodych ludzi ta książka przyciągnie ze względu na dowcip i rozwój akcji - wolny od przewidywalności.