Gender. Spojrzenie krytyczne - Jarosław Jagiełło - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gender. Spojrzenie krytyczne

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 228
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Gender. Spojrzenie krytyczne - opis produktu:

Na mocy Traktatu amsterdamskiego państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały w 1997 roku zobligowane do wprowadzenia strategii gender mainstreaming, która od 1995 roku była równocześnie oficjalną strategią działania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z założeń Rady Europy z 1998 roku wynika, iż strategia ta miała umożliwić gruntowną transformację struktur społecznych i instytucjonalnych w taki sposób, aby zapewniały równe traktowanie kobiet i mężczyzn. (...) Jednakże różnorodne grupy społeczne twierdzą, że rzeczona strategia jest faktycznie estetycznie przedstawioną zasłoną dla promocji nowej antropologii, pozostającej w wyraźnym konflikcie z tradycyjną koncepcją człowieka, która leżała u źródeł wielowiekowego rozwoju kultury europejskiej i całej cywilizacji euroatlantyckiej. Od wielu lat nieprzerwanie pojawiają się głosy krytyczne, że owa strategia faktycznie stanowi promocję nowej, a w swej istocie nihilistycznej "filozofii seksualności".
Niniejsza książka to rezultat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w marcu 2015 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie - reprezentatywny, krytyczny głos w debacie na temat zjawiska, które w języku potocznym określane jest mianem "genderyzmu".
- Z Wprowadzenia

Odbiorcy:
- wszyscy, którzy poszukują godnego zaufania przewodnika po złożonych zagadnieniach dotyczących równości, godności, a zwłaszcza płciowości człowieka, pozwalającego we współczesnym chaosie informacyjnym dostrzegać granicę między nauką a ideologią
- osoby zajmujące się profesjonalnie problematyką płci, wykładowcy, nauczyciele, duszpasterze

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:
Pokazuje niebezpieczeństwa związane z propagowaną przez mass media filozofią gender, przestawiając opracowania naukowców zebrane w czterech kręgach tematycznych:
- źródła historyczno-filozoficzne genderyzmu (m.in. aspekty polityczne i prawne)
- nauki empiryczne a ludzka płeć - genetyka, embriologia, fizjologia, psychologia rozwojowa
- krytyka filozoficzna genderyzmu (naukowa analiza źródeł doktryny gender)
- konsekwencje społeczne strategii gender (m.in. edukacja seksualna w przedszkolach i szkołach)

Gender. Spojrzenie krytyczne - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Gender. Spojrzenie krytyczne, od Jarosław Jagiełło. Gender. Spojrzenie krytyczne spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Jarosław Jagiełło. Nie będziesz żałował! Gender. Spojrzenie krytyczne i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Gender. Spojrzenie krytyczne pochodzi z wydawnictwa Jedność. Autorem książki jest Jarosław Jagiełło. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia. Książka Gender. Spojrzenie krytyczne liczy 228 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  socjologia
Wydawnictwo: Jedność
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Ilość stron: 228
ISBN: 978-83-7971-635-7
Wprowadzono: 19.04.2017

RECENZJE - książki - Gender. Spojrzenie krytyczne - Jarosław Jagiełło

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: