Gdy zagrzmiał złoty róg - Wilhelmina Adamówna - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gdy zagrzmiał złoty róg (twarda)

Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Wysoki zamek
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 296
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Książki w promocji!

Gdy zagrzmiał złoty róg, Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku - opis produktu:

Orlęta Lwowskie to symbol niezłomności i wielkiego bohaterstwa. To określenie dzieci i młodzieży, walczących, a wielu z nich poległo, w konflikcie polsko-ukraińskim o Lwów w listopadzie 1918 roku. Przez całe dwudziestolecie międzywojenne pamięć o młodych obrońcach Lwowa była jednym z najistotniejszych składników wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży. Etos ten był budowany przez książki taka jak ta. Wydana po raz pierwszy w 1921 roku była chętnie czytana przez młodzież i dorosłych w całej Polsce, a nauczyciele polecali ją uczniom. Po 1945 roku powieść Wilhelminy Adamówny została całkowicie zapomniana. To książka o wielkiej odwadze i poświęceniu, o wielkiej miłości do Lwowa. To powieść dla młodzieży, ale też dla dorosłych, w której narracja literacka przeplata się z historycznymi cytatami. Przypomina o najmłodszych bohaterach, którzy walczyli i oddali swoje życie za Lwów i za Polskę. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałym pretekstem, aby ją przypomnieć. Książka została ponownie zredagowana, ułatwieniem lektury są przypisy wyjaśniające trudniejsze zagadnienia oraz wstęp prof. Adama Redzika. Książka zawiera siedem unikalnych, kolorowych ilustracji namalowanych przez krakowskiego artystę Marcina Wierzchowskiego.

Gdy zagrzmiał złoty róg - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Gdy zagrzmiał złoty róg, od Wilhelmina Adamówna. Gdy zagrzmiał złoty róg spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Wilhelmina Adamówna. Nie będziesz żałował! Gdy zagrzmiał złoty róg i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Gdy zagrzmiał złoty róg - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Gdy zagrzmiał złoty róg, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Gdy zagrzmiał złoty róg - Wilhelmina Adamówna to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Gdy zagrzmiał złoty róg nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Gdy zagrzmiał złoty róg, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Wilhelmina Adamówna i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Gdy zagrzmiał złoty róg Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku, pochodzi z wydawnictwa Wysoki zamek. Autorem książki jest Wilhelmina Adamówna. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa. Książka Gdy zagrzmiał złoty róg liczy 296 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci i młodzieży,  literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Wysoki zamek
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 296
ISBN: 978-83-950387-0-9
Wprowadzono: 02.05.2018

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Gdy zagrzmiał złoty róg, Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku - Wilhelmina Adamówna

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 9 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna

ilość recenzji:464

brak oceny 19-05-2019 00:50

Do przeczytania książki pt. Gdy zabrzmiał złoty róg... Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku autorstwa Wilhelminy Adamówny zachęciła mnie przepięknie opowiedziana historia o młodych obrońcach Lwowa, którzy zostali nazwani Orlętami Lwowskimi, ponieważ walcząc, poświęcili własne życie w obronie swojego miasta.

Książka ta stanowi doskonałe odzwierciedlenie wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu, a pamięć o nich pozostaje wciąż żywa, gdyż przypominają nam o tym powstałe na cześć walczącej młodzieży, uczniów, studentów, biedna dziatwa lwowska- dziewczęta chłopcy będący na zawsze wiernymi uczestnikami broniącymi i pragnącymi zmienić losy swojego miasta na lepsze oraz bezpieczniejsze.

Słowo wstępne w przekładzie znanego nam już ze wcześniejszych publikacji książek Pana prof. Adama Redzika spowoduje, że Czytelnik nabierze większej ochoty do zapoznania się z historią, gdyż ujawnia mu swoje osobiste spostrzeżenia dotyczące uwag mające związek z autorką książki oraz uświadomi, mu kim ona była naprawdę i czy wydarzenia opisywane przez nią faktem, czy literacką fikcją?

Dla mnie jako Czytelnika uwagi tego rodzaju są bardzo ważne, gdyż zachęcają mnie, abym mogła zagłębić w temat główny powieści oraz zwrócić uwagę na to, co się wydarzyło, gdy zabrzmiał tytułowy Gdy zabrzmiał złoty róg.

Pan prof. Adam Redzik zwraca uwaga na samym początku na słowach pieśni o dzieciach żołnierza, których autorem jest Stanisław Ryszard Dobrowolski, który również był uczestnikiem Powstania Warszawskiego oraz wspomina o szkolnej lekturze szkolnej czytanej przez większość z nas o losach młodzieży warszawskiej autorstwa Aleksandra Kamińskiego; Kamienie na szaniec 23 Warszawska Drużyna Harcerska- ?Alek?, Zośka, Rudy.

Czytając, tę książkę miałam wrażenie chwilami, że gdybym przeniosła się w czasie i uczestniczyłam wraz z bohaterami w wydarzeniu, które było dla nich ważne, ale byłam tylko dzielną obserwatorką mocno im kibicującą.

Każdy występujący w tej oto powieści bohater ma swój mocny i uparty przy tym charakter, który przyczynił się do tego, że nawet kiedy sytuacja jest napięta i groźna to potrafi, działać nie zastanawiając się, czy straci, życie ratując swoje miasto w sytuacji beznadziejnej, gdzie nie ma szansy na przetrwanie.

Można z łatwością zaprzyjaźnić się z tymi młodymi odważnymi walczącymi bohaterami broniącymi dzielnie swego miasta.

Osobiście ciekawi mnie co by powiedział młody Czytelnik któremuś, gdyby spotkał któregoś z bohaterów na swojej drodze i czy potrafił tak jak on mieć w sobie tyle odwagi, aby walczyć o swoje miasto w dobie współczesnej rzeczywistości, która wygląda obecnie niż ta, o którą toczono krwawy bój?

Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć samemu i na podstawie zapoznania się z treścią powieści, która została napisana w hołdzie dla młodzieży będącej autorytetem dla współczesnej młodzieży, która powinna brać z niej przykład.

Rysunki wykonane przez Pana Marcina Wierzchowskiego stanowią tutaj dodatkowy element, a przy tym wykonane są starannie, prezentują właściwy dobór bohaterów występujących w tej powieści.

Dużą zasługę przy powstaniu tej książki miał Pan Jacek Tokarski oraz prof.dr. hab. Andrzej Mączyński.

Warto jest przeczytać tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?