Fundusz Alimentacyjny 2021 - Ewa Tomaszewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Fundusz Alimentacyjny 2021 (miękka)

Korzystanie ze świadczeń

książka

Fundusz Alimentacyjny 2021, Korzystanie ze świadczeń - opis produktu:

W książce omówiono istotę obowiązku alimentacyjnego na podstawie przepisów ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz możliwość podjęcia działań wobec dłużnika alimentacyjnego wprowadzonych ustawą o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Wskazano zmiany w działalności funduszu alimentacyjnego w związku z pandemią choroby SARS-Cov-2, która spowodowała konieczność dostosowania rozwiązań prawnych do obowiązujących obecnie warunków społecznych i gospodarczych, m.in.: 1) wprowadzenia systemu "złotówka za złotówkę", 2) podwyższenia progu dochodowego na osobę w rodzinie do 900 zł, 3) rozszerzenia katalogu dochodu utraconego.
Ponadto przedstawiono praktyczne zastosowanie regulacji zawartych w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym z zakresu obowiązku alimentacyjnego, odwołano się przy tym do najnowszego orzecznictwa z jednoczesnym przywołaniem doktryny prawa.
Przybliżono również zagadnienia międzynarodowe dotyczące uprawnień organu przyznającego świadczenia z funduszu, w szczególności prawa do rewindykacji świadczenia alimentacyjnego z zagranicy.
   Adresaci:
Publikacja zainteresuje zarówno profesjonalnych pełnomocników: adwokatów, radców prawnych , jak i pracowników pomocy społecznej obsługujących fundusz alimentacyjny. Poza tym będzie praktycznym przewodnikiem po zmianach przepisów prawnych nie tylko dla wierzycieli, lecz także dla dłużników alimentacyjnych.

Książka Fundusz Alimentacyjny 2021 Korzystanie ze świadczeń, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Ewa Tomaszewska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne. Książka Fundusz Alimentacyjny 2021 liczy 144 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Fundusz Alimentacyjny 2021, Korzystanie ze świadczeń

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.