SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Franciszek z Asyżu

Prorok ekstremalny

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Promic wydawnictwo Księży Marianów
Oprawa miękka
Ilość stron 280
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Święty Franciszek z Asyżu - mistyk, promieniejący bezkompromisową wiarą, mistrz ubóstwa i prostoty, miłośnik wszelkiego Bożego stworzenia, wciąż fascynuje radykalizmem życiowych wyborów. Suzanne Giuseppi Testut pomaga nam na nowo odkryć właśnie takiego Biedaczynę z Asyżu - żarliwego teologa miłości, bezgranicznie kochającego Boga i człowieka.

Autorka poprzez analizę pism Świętego - także mniej znanych, jak Listy i Napomnienia - przybliża nam ludzki i duchowy wymiar świętego, który jak każdy z nas w pewnym momencie stanął przed dylematem: co dalej zrobić z własnym życiem? Objaśniając myśl franciszkańską, ukazuje nam, jak bardzo duchowa intuicja i psychologiczna finezja Franciszka są cenne dla współczesnego świata rozpaczliwie poszukującego autentyczności. Suzanne Giuseppi Testut w oryginalny sposób eksponuje zależności łączące adhortację papieża Franciszka Evangelii Gaudium z orędziem świętego z Asyżu.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Promic wydawnictwo Księży Marianów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 136x201
Ilość stron: 280
ISBN: 978-83-7502-525-5
Wprowadzono: 01.09.2017

RECENZJE - książki - Franciszek z Asyżu, Prorok ekstremalny - Suzanne Giuseppi Testut

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 11 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    2
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Magdalena

ilość recenzji:1

brak oceny 28-11-2017 11:09

Jestem przekonana, że każdy z nas w swoim życiu miał do czynienia z postacią św. Franciszka z Asyżu, a już na pewno każdy o nim słyszał. Tak jest i ze mną. Lekcje j. polskiego z epoki średniowiecza były czasem krótkiej wzmianki o tym właśnie świętym. No właśnie wzmianki, bo to czym była moja wiedza o Biedaczynie z Asyżu, to była zaledwie wzmianka ? nic innego. Kiedy sięgałam po książkę pt. ?Franciszek z Asyżu. Prorok ekstremalny? Suzanne Giuseppi Testut w głowie świtała mi postać uśmiechniętego młodego mężczyzny w brązowym habicie z wilkiem u boku. Jakże błędne było moje wyobrażenie albo inaczej jak odległe i powierzchowny zbudowałam w swojej głowie obraz tej postaci. Lektura w/w książki otworzyła moje oczy szeroko i na nowo wykreowała tę sylwetkę. Radosny Franciszek urósł do rangi Bożego Giganta i zdecydowanie przestał być jedynie bohaterem średniowiecznych legend o świętych. Jego życie wpisuje się w niezwykły sposób w naszą rzeczywistość, ba chyba w każdej epoce odnalazłby swoje miejsce, a jego nauka i postawa życia spokojnie pasowałyby do każdego czasu. I znowu kiełkuje w moim sercu przekonanie, że do świętości powołana jestem i ja i ty i każdy. Św. Franciszek daje nawet receptę jak osiągnąć Świętość, a ta książka ją w czytelny i zajmujący sposób nam przekazuje. Jeżeli ktoś chciałby odbudować swoje życie na nowo, to warto żeby sięgnął po tę pozycję. Powolna lektura stwarza nam swoiste rekolekcyjne rozważania i daje punkt wyjścia do modlitwy, a śmiało nawet powiem więcej: tą modlitwą jest. Niektóre fragmenty są trudne i wymagają zastanowienia i głębszych przemyśleń. I tylko jedno wrażenie, związane z postacią tego świętego, pozostałe mi po lekturze tego tekstu, jest wspólne z tym co było w mojej głowie z licealnych jeszcze czasów: to radość życia, której Franciszek był mistrzem, a więc i uśmiech. I jeszcze jedno: teraz nieco lepiej rozumiem sens działań naszego obecnego Papieża Franciszka. Kwintesencja jego posługi ma swoje źródło w życiu Biedaczyny z Asyżu, oj tak! Jakże trudną drogę wybrał nasz Papież! Musi mieć niezłomny charakter, a serce pełne odwagi. Obyśmy umieli z daru tego Papieża korzystać i przemieniać swoje życie według jego słów! Zapraszam do lektury tej książki. Jedno jest pewne, zmieni ona na pewno obraz św. Franciszka w Twoich oczach, a może nawet więcej: pozwoli na zmiany w naszym życiu.

Czy recenzja była pomocna?

Ida(GodzinaZksiazka.blogspot.com)

ilość recenzji:68

brak oceny 22-09-2017 17:58

Sam o sobie mówił, że jest "prosty i niewykształcony". I nie szukając wymówek o swej niedoskonałości, dążył do bycia lepszym. Został Świętym. Pokazał, że można; żyjąc prosto, często w biedzie i bez wielkich zaszczytów być Kimś.

Jednym z najważniejszych słów, które zapamiętałam z książki jest "nawrócenie". Motyw zejścia z nieodpowiedniej ścieżki życiowej przewija się przez całą opowieść o Franciszku.

Mamy też bardzo ważny i aktualny rozdział o mechanicznej wizji człowieka, który mając w pogardzie uczucia i emocje, wyklucza ze swojego życia duszę. Dąży do perfekcjonizmu w czysto materialistycznym względzie, a jego zwiększona "produktywność" całkowicie odcina go od życia wewnętrznego. Stąd tylko krok do oddania władzy siłom zła, które jak wskazuje święty Franciszek są przeciwne temu, by "człowiek miał umysł i serce skierowane na Pana".

Człowiek bez Boga to wizja transhumanistów. Człowiek widziany bardziej jako zestaw genów i skupisko komórek. Człowiek, który daje się wciągnąć w pogoń za wszelkiego rodzaju przyjemnościami i wierzący, że nauka i technologia są w stanie zapanować nad ciałem.
A co do tego ma życie Franciszka? Wszystko. Franciszek bowiem pokochał Boga nade wszystko. Zawierzył całkowicie. Zaufał we wszystko, co usłyszał. Jak pisze Autorka, Franciszek napełniony słowami Ducha Świętego zrozumiał: "to, do czego innych zazwyczaj doprowadzają wieloletnie studia, liczne lektury i doświadczenie życiowe"...
(...)
Pełny opis na: GodzinaZksiazka.blogspot,com

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?