Foucault w Warszawie - opis produktu:
Warszawa 1958. Szare ulice, na każdym kroku milicja. W mieście pojawia się mężczyzna o niebanalnej urodzie i światowych manierach. Wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę, wieczorami wychodzi albo przyjmuje u siebie.
Ilu mężczyzn składało o nim raporty? Na ilu SB zbierała informacje? Czy istnieją różowe teczki? Kogo kochał najbardziej i kto zdradził go najboleśniej? Jak wyglądało jego życie na co dzień i dlaczego naprawdę musiał wrócić do Francji? I wreszcie - kim był jego legendarny kochanek?
Nieznana historia Michela Foucault, wielkiego francuskiego filozofa, który przez rok przebywał w Polsce i pozostawił po sobie dopiero dziś odkryte ślady. Teczki SB, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Pamięć ludzi, którzy go znali i dla których dużo znaczył. Wspomnienia, fakty, dokumenty.
Śledztwo, którego efektu nikt się nie spodziewał.
Książka Foucault w Warszawie pochodzi z wydawnictwa Fundacja Instytut Reportażu. Autorem książki jest Remigiusz Ryziński. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Książka Foucault w Warszawie liczy 220 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej. - -34%

- -21%

- -35%

- -35%

- -34%

- -38%

- -35%

- -26%

- -34%

- -38%

- -35%

- -32%
