Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze - Leonarda Mariak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Szczeciński
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 284
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze - opis produktu:

Niniejsza monografia jest ostatnią z cyklu pracą zbiorową, która powstała dzięki
współpracy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz badaczy
z rożnych ośrodków naukowych i kulturalnych z całej Polski.

Publikację, podobnie jak trzy poprzednie Współczesny i dawny obraz dziecka w języku (2017), Współczesny i dawny obraz mężczyzny w języku (2016), Współczesny i dawny obraz kobiety w języku, literaturze i kulturze (2015) wyróżnia podjęta w tomie zróżnicowana i bogata tematyka, która tym razem odzwierciedla wielość problemów lingwistycznych dotyczących obrazu rodziny w ujęciu diachronicznym i synchronicznym.

Autorzy 34 zróżnicowanych metodologicznie i merytorycznie artykułów prezentują
w swoich badaniach wiele aspektów językowego obrazu rodziny na przestrzeni dziejów. Zaprezentowana w monografii szeroka synchroniczno-diachroniczna perspektywa badawcza ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu badań nad modelem i funkcją rodziny z perspektywy lingwistycznej i socjolingwistycznej. Podstawą materiałową analizy są rozmaite teksty z dziedziny kultury: literatura piękna, publicystyka, Internet, teksty użytkowe, słowniki, a także żywa mowa. Monografia wpisuje się w żywy współcześnie dyskurs o roli rodziny i zmianach jej modelu w ciągu wieków oraz wpływie tych zmian na rozmaite przestrzenie i formy języka.

Leonarda Mariak

Książka Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Szczeciński. Autorem książki jest Leonarda Mariak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, językoznawstwo, kulturoznawstwo. Książka Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze liczy 284 stron. Jej wymiary to 170x239. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Fizyczne aspekty ludzkiego życia i ich odzwierciedlenie w języku i kulturze

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.