Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej - Leszek Butowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej

książka

Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej - opis produktu:

Opracowanie powstało z myślą o szerokim kręgu odbiorców zainteresowanych rozwojem turystyki w Polsce oraz pozyskiwaniem na ten cel środków finansowych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jest ono przeznaczone zarówno dla pracowników administracji publicznej, jak również przedsiębiorców oraz działaczy organizacji turystycznych. Oddzielną grupę Czytelników mogą stanowić studenci i wykładowcy przedmiotów turystycznych w szkołach wyższych i średnich zawodowych. Specjalnie dla nich rozszerzono zakres tematyczny książki o ogólniejsze treści związane z polityką spójności Unii Europejskiej (w ramach której udzielane jest wsparcie na przedsięwzięcia turystyczne) oraz perspektywami jej rozwoju.
Całość opracowania obejmuje 5 merytorycznych rozdziałów stopniowo wprowadzających Czytelnika w problematykę finansowania turystyki ze środków europejskich. Są one uzupełnione obszernym spisem przydatnych materiałów źródłowych oraz słowniczkiem trudniejszych terminów, ułatwiającym zrozumienie omawianych tematów.
Dwa wstępne rozdziały pomagają poznać ogólne reguły europejskiej polityki spójności. Są one niezbędne, zwłaszcza dla wnioskodawców ubiegających się o pomoc w realizacji projektów turystycznych. Znajomość tej części opracowania ułatwi im zaznajomienie się z zasadami przyznawania pomocy. Ponadto ma ona istotne znaczenie dla studentów zainteresowanych nie tylko aspektami praktycznymi, ale również treściami poznawczymi, dotyczącymi tak ważnej dziedziny, jaką jest europejska polityka regionalna.
Kolejne części opracowania poświęcone są wyłącznie problematyce projektów turystycznych w kontekście wykorzystania funduszy strukturalnych. W rozdziale 3 przedstawiono miejsce turystyki w polskich dokumentach programowych oraz szczegółowo omówiono możliwości realizacji różnorodnych projektów. W następnym rozdziale zawarto informacje na temat krajowych i zagranicznych przedsięwzięć turystycznych zrealizowanych przy współudziale środków unijnych. Zamieszczone przyk- łady pokazują różne pomysły wykorzystujące z jednej strony lokalne walory turystyczne, z drugiej zaś rozwiązujące rzeczywiste problemy spo- łeczności lokalnych i regionalnych. Część ta została uzupełniona gotowymi propozycjami projektów, które można bardzo łatwo zaadaptować do lokalnych potrzeb.

Książka Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie. Autorem książki jest Leszek Butowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej liczy 189 stron. Jej wymiary to 158x228.
S
Szczegóły

Leszek Butowski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Finansowanie projektów turystycznych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej

3.5/5 ( 6 ocen )
  5
  2
  4
  1
  3
  2
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.