Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz - Robert Lewandowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz

książka

 • Wydawnictwo Prawo i Praktyka Gospodarcza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 559
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz - opis produktu:

Rozporządzenie z 25 lipca 1985 r. o europejskim ugrupowaniu interesów gospodarczych (rozporządzenie Rady WE nr 2137/85, Dz. Urz. WE L 199 z 31.07.1985 r.) wprowadziło do porządków prawnych państw członkowskich Unii Europejskiej ponadnarodową konstrukcję prawną europejskiego ugrupowania interesów gospodarczych. W Polsce uchwalono Ustawę z 4 marca 2005 r. o europejskim zgrupowaniu interesów gospodarczych i spółce europejskiej (Dz. U. Nr 62, póz. 551), która stanowi akt wykonawczy do Rozporządzenia z 25 lipca 1985 r. Instytucja europejskiego ugrupowania interesów gospodarczych ma wspierać i promować działalność gospodarczą jego uczestników przy zachowaniu ich prawnej i gospodarczej autonomii. Celem Komentarza jest objaśnienie stosowania przepisów Rozporządzenia z 25 lipca 1985 r. i narodowego aktu wykonawczego z 4 marca 2005 r. w sposób transparentny, oraz omówienie zagadnień mających znaczenie dla praktyki w kontekście europejskich ugrupowań interesów gospodarczych zakładanych w Polsce. dr Robert Lewandowski - jest absolwentem wydziału germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentem wydziału prawa i doktorem nauk prawnych Uniwersytetu w Moguncji (Niemcy), praktykującym niemieckim adwokatem (Rechtsanwalt) w Warszawie oraz adiunktem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Książka Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz pochodzi z wydawnictwa Prawo i Praktyka Gospodarcza. Autorem książki jest Robert Lewandowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze, UE. Książka Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz liczy 559 stron. Jej wymiary to 125 x 173.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych. Komentarz

4.6/5 ( 7 ocen )
  5
  5
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.