SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Estera Królewskie piękno

Niebezpieczne piękności

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Między Słowami
Data wydania 2020
Oprawa miękka
Ilość stron 416
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów.
I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony.

Beztroskie życie Hadassy kończy się, kiedy zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Młoda Żydówka w jednej chwili traci wszystko - wolność, rodzinę, a nawet imię. By ukryć swą prawdziwą tożsamość, nazywa siebie Esterą.
Miała być jedną z wielu nałożnic władcy, jednak niespotykane piękno dziewczyny sprawia, że Kserkses oddaje jej nie tylko serce, ale i królestwo. Niestety, pałac okazuje się dla Estery złotą klatką, a serce tyrana skrywa w sobie demony, z którymi trudno wygrać.
Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy? Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne?
Fascynująca opowieść o rozpalającej wyobraźnię biblijnej królowej Esterze. Dzięki wiedzy i pasji autorka mistrzowsko ożywia historię kobiety, którą znamy z kart Biblii, i zagląda w jej duszę. Pokazuje świat pełen intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Świat, w którym jednego dnia można zasiąść na tronie, a nazajutrz ryzykować życie w obronie ideałów.

Początek serii `Niebezpieczne piękno` bestsellerowej pisarki Angeli Hunt, która sprzedała na świecie ponad 5 milionów egzemplarzy swoich książek

Angela Hunt - bestsellerowa amerykańska autorka, napisała ponad 180 książek i sprzedała ponad 5 milionów egzemplarzy na całym świecie. Laureatka licznych nagród, m.in. Christy Award, Angel Awards oraz Złotego i Srebrnego medalionu magazynu `Foreword`. Jej powieść `The Note` została zekranizowana jako świąteczny hit Hallmarku. Ma doktorat ze studiów biblijnych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Między Słowami
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 205x145
Ilość stron: 416
ISBN: 9788324070053
Wprowadzono: 12.03.2020

RECENZJE - książki - Estera Królewskie piękno, Niebezpieczne piękności - Angela Hunt

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Dominika Stryszowska

ilość recenzji:368

26-03-2020 18:22

Kim była Estera? Tytułowa bohaterka książki Angeli Hunt to postać biblijna, królowa o barwnym życiu. I chociaż okładka może nam sugerować, że to romans to w praktyce jest to opowieść o sile kobiety. Autorka dobrze się przygotowała do tworzenia w, bądź co bądź, trudnym gatunku i to musiało skończyć się sukcesem.

Angela Hunt świetnie poradziła sobie z przedstawieniem postaci, tak że stworzyła kobietę realną, z wadami, z zaletami, pokazała przemiany, dorastanie i to jak życie kształtowało jej charakter. Oprócz świetnej cześci fabularnej również styl autorki jest bardzo dobry, lekko płynie się przez całą powieść, a czytanie to czysta przyjemność.

Estera to książka historyczna, która Was zaskoczy. Pełna miłości, ale i zdrady, intryg i spisków. Dla koneserów gatunku pozycja obowiązkowa, ale również fani obyczajówek będą usatysfakcjonowani. Mnie się podobała i czekam na kolejne książki z serii Niebezpieczne piękno.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Tea Books Lover

ilość recenzji:1

16-03-2020 10:44

Do powieści opartych o historie biblijne podchodzę zazwyczaj ostrożnie, ponieważ po samym opisie fabuły nie mam pewności, czy autor potraktował oryginalny tekst z należytym szacunkiem i czy nie skupił się bardziej na realizowaniu własnych wizji, niż na przekazaniu przesłania płynącego z Pisma Świętego. Kiedy dostałam od Wydawnictwa Znak propozycję otrzymania "Estery", pierwszego tomu serii Niebezpieczne piękno, nieznanej mi dotąd autorki Angeli Hunt, trochę się wahałam, ale ostatecznie zdecydowałam dać jej szansę. Księga Estery - historia młodej perskiej królowej, pochodzącej z narodu żydowskiego, której Bóg używa, aby ocalić swój lud - jest jedną z moich ulubionych ksiąg w Biblii, więc byłam ciekawa, w jaki sposób obeszła się z nią amerykańska autorka. Mówiąc krótko - nie żałuję.

W biblijnej historii poznajemy Hadassę/Esterę jako młodą kobietę, która zostaje zabrana do pałacu królewskiego w Suzie, jako jedna z kandydatek na nową królową, którą ostatecznie zostaje. Angela Hunt wprowadziła jej postać trochę wcześniej,aby pokazać, jak mogło wyglądać jej dzieciństwo pod opieką starszego kuzynostwa, jakie były jej nadzieje i marzenia, oraz w jaki sposób, jako Żydówka, odnosiła się do otaczającej ją perskiej kultury, tak odmiennej od tej typowej dla jej współplemieńców. Autorka bazowała nie tylko na samej Biblii, ale również na źródłach historycznych, dotyczących króla Kserksesa i okresu jego panowania, umieszczając historię Estery w odpowiednim kontekście historycznym i kulturowym. Siłą rzeczy część przedstawionych zdarzeń czy postaci powstała w jej wyobraźni, ale ani przez chwilę nie miałam wrażenia, że została przekroczona jakaś granica, że to, o czym pisze Hunt, nie mogło mieć miejsca - wszystko współgrało z opisywaną przez nią epoką i miejscem oraz z biblijnym zapisem.

Autorka udzieliła głosu dwóm postaciom - Hadassie, która później przyjmuje przydomek Estera, oraz jednemu z zaufanych królewskich eunuchów, Charbonie, aby móc przedstawić wydarzenia również z punktu widzenia osoby mieszkającej w pałacu. Zabieg ten z pewnością dodał powieści głębi, bo sama Estera miała dość ograniczony wgląd w życie króla, jego polityczne działania i układy, czy chociażby w to, jakim tak naprawdę był człowiekiem. Być może ciekawie by było przeczytać też kilka rozdziałów, w których to on byłby narratorem, ale jednak Charbona o wiele lepiej sprawdził się jako obiektywny świadek i ogniwo łączące Esterę z królem. Przyznam, że chociaż tekst biblijny dostarcza mi wszystkich informacji i lekcji, jakie z chrześcijańskiego punktu widzenia powinnam wynieść z tej historii, to z dużą ciekawością (choć czasem i z przerażeniem) uzupełniłam swoją wiedzę na temat historycznych wydarzeń z tamtego okresu czy realiów życia w imperium perskim, zwłaszcza za murami pałacu.

Bardzo podobało mi się, w jaki sposób Angela Hunt przedstawiła Hadassę, nie idealizując jej, ale pokazując też jej wady, niepewność, strach. Chociaż Estera zasłynęła jako mądra i dobra królowa, to jednak nikt nie rodzi się mądrym, lecz przychodzi to z czasem i doświadczeniem, a nauka często łączy się z bólem. Cała ta historia pokazuje, że chociaż nie ma ludzi idealnych, to jednak Bóg jest w stanie użyć zwykłych ludzi do swoich niezwykłych dzieł.

Sięgając po ?Esterę? spodziewałam się sfabularyzowanej i niemającej zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem historii biblijnej królowej, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Hunt, jako osoba wierząca, wiernie odtworzyła wydarzenia z Księgi Estery, używając przystępnej i wciągającej formy, która bez problemu dotrze również do tych czytelników, którzy nie znają Biblii. Dzięki temu powieść jest nie tylko przyjemna w odbiorze, ale i zawiera piękne przesłanie o Bożej mocy i wierności. Wkrótce w cyklu ukazać się mają kolejne dwa tomy, poświęcone Batszebie i Dalili - czekam z niecierpliwością!

Czy recenzja była pomocna?

Izabela W

ilość recenzji:1028

6-03-2020 10:39

Beztroskie życie Hadassy kończy się, kiedy zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Młoda Żydówka w jednej chwili traci wszystko ? wolność, rodzinę, a nawet imię. By ukryć swą prawdziwą tożsamość, nazywa siebie Esterą.

Miała być jedną z wielu nałożnic władcy, jednak niespotykane piękno dziewczyny sprawia, że Kserkses oddaje jej nie tylko serce, ale i królestwo. Niestety, pałac okazuje się dla Estery złotą klatką, a serce tyrana skrywa w sobie demony, z którymi trudno wygrać.

Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy?
Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne?
Fascynująca opowieść o rozpalającej wyobraźnię biblijnej królowej Esterze. Dzięki wiedzy i pasji autorka mistrzowsko ożywia historię kobiety, którą znamy z kart Biblii, i zagląda w jej duszę.

Pokazuje świat pełen intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Świat, w którym jednego dnia można zasiąść na tronie, a nazajutrz ryzykować życie w obronie ideałów.

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów.
I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony.

"Estera" jest pierwszą częścią trylogii Niebezpieczne piękności. Zanim zaczęłam czytać tę książkę, miałam sporo obaw, co do tego, czy autorka nie zanudzi mnie suchymi opisami historii. Ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Ta powieść wciągnęła mnie już od pierwszej strony, a im dalej, tym robiło się dużo ciekawiej. Obserwujemy niepokojące sytuacje i wydarzenia. Autorka prowadzi nas poprzez walki o władzę, liczne intrygi i przepychanki na królewskim dworze. Zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Niezwykle sugestywnie została przedstawiona religia, tradycja, kultura i obyczaje starożytnej Persji, czyli życie ludzi w V w. p.n.e.

Narracja prowadzona jest na dwa głosy: tytułowej Estery (Hadassy) i wiernego sługi króla, niewolnika Charbona. Angela Hunt podeszła do postaci Estery w sposób, który pozwala czytelnikowi zżyć się z nią, współczuć jej, zrozumieć. Ale przede wszystkim kobieta imponuje duchem walki i determinacją. Tym, że mimo niepowodzeń, nie poddaje się. Zabrakło mi jedynie ukazania wydarzeń z punktu widzenia króla. Myślę że wówczas cała historia nabrałaby jeszcze większych rumieńców.

"Chciałem, żeby królowa Estera była maścią na najgłębsze rany mojego króla. Czułem, że może mu pomóc, gdyby tylko pozwolił jej zajrzeć za maskę, którą nosił."

Historia ta pokazuje, że droga do spełniania marzeń niejednokrotnie przynosi ból i cierpienie. W tamtej epoce kobiety miały naprawdę trudno. Otaczał je świat pełen kłamstw i intryg, ale mimo odrzucenia, samotności czy zdrady, jakoś musiały sobie radzić.

"Królowa Estera. Powtarzałam to nieznajome imię, powoli, jakby sprawdzając jego rozmiar. Nie pasowało do mnie, wisiało na mnie jak za luźny płaszcz i ciążyło mi na ramionach."

Niesamowicie urzekł mnie styl i język, jakim ta książka została napisana. Idealnie pasuje do czasów, w jakich toczy się akcja. To tylko dobitniej podkreśla to wszystko, o czym czytamy. Jestem pod wrażeniem przygotowania merytorycznego autorki, która zadbała o to, by to, co przedstawia na kartach książki pokrywało się z faktami historycznymi. Ale oprócz tego udanie wkomponowała w fabułę fikcję literacką.

Na końcu książki zawarto pytania do dyskusji, które skłaniają do refleksji i pobudzają do szerszego zapoznania się z postacią Estery.

"Estera" to fascynująca opowieść pełnego kontrastów świata intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Czy wstąpicie na dwór króla Kserksesa i dacie się porwać tej historii? Jeśli lubicie powieści oparte na historycznych wydarzeniach - sięgajcie śmiało!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Iza - la femme rompu

ilość recenzji:22

5-03-2020 10:35

Czyż nie każda mała dziewczynka śni o byciu prawdziwą księżniczką? Nie zastanawia się , jak bajeczne życie toczy się za murami pałacu, gdzie każdy człowiek śledząc ruch jej oczu i gestów marzy by odpowiedzieć natychmiast na jej pragnienia nawet te, które nie zdąży wypowiedzieć?

Tak i zapewne było w przypadku Hadassy, osieroconej Żydówki , adoptowanej przez bezdzietne wujostwo, oczka w głowie rodziny , wychowanej według zasad religijnych jednak w poszanowaniu prawa kraju , w którym przyszło jej żyć.

A nie było to łatwe, gdyż Kserkses, władca ówczesnego świata znany był z porywczości, zmienności i trudnego charakteru. Z wysokości pałacu w Suzie życie podległych mu narodów wyglądało zgoła inaczej niż wielkiemu królowi wydawać by się mogło. Także Hadassa , mała dziewczynka widziała i swego króla innymi oczyma.

I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pewnego dnia życie małej Hadassy uległo diametralnej zmianie. Król rozzłoszczony na swą piękna i wpływową żonę Waszti , matkę następców tronu , w porywie złości oddala ją i postanawia poszukać innej żony. Los i urzędnicy podsuwają mu Hadassę, która w obawie o ujawnienie swego pochodzenia zmienia imię na Estera. I teraz drogi czytelniku już wiesz, że mamy do czynienia z królową Esterą , znaną każdemu z Biblii , Królową , która obroniła swój naród przed gniewem króla .

I choć Estera nie pozostawiła królowi potomstwa, choć zapisała się w historii tylko z tego wydarzenia ? wielbiona i pamiętana jest przez nie tylko Żydów po dziś dzień jako kobieta , ryzykująca swój honor i życie w imię wartości nadrzędnych.
Jakie namiętności i obawy nią targały ? jak toczyło się jej życie ? Z dużym prawdopodobieństwem odtworzyła je amerykańska pisarka i doktor teologii , historyk i biblistka Angela Hunt . Powieść napisała w oparciu o całą dostępną bibliografię. Biblia poparta pismami Herododta i innych autorów, połączona ze znajomością realiów epoki , do tego świetne wczucie sie w psychikę młodej , nastoletniej dziewczynki, którą los wrzucił nagle do pałacu największego króla ówczesnego świata ? daje nam frapującą , bardzo prawdopodobną biografię niezwykłej , odważnej i silnej kobiety.

Książka napisana jest z dwóch punktów widzenia ? młodziutkiej dziewczyny ? późniejszej królowej oraz Charbona ? królewskiego eunucha , majordomusa i wiernego sługi swego króla. Pozwala nam to na wgląd w świat pełen ekscytujących intryg, rozgrywek haremowych, walki o wpływy między doradcami ale i namiętności , bólu , zawiści między bohaterami powieści. ?Estera? rozpoczyna pierwszą z trzech powieści w serii NIEBEZPIECZNE PIĘKNO. Książka idealna dla osób, których wyobraźnia rozpalona została filmami w typie ? Hurem? oraz ?Kosem?, pokazujących nam tajemnicze zwyczaje i prawa haremów, zakazanych rytuałów, manipulacji oraz romansów. Oprócz romansowych wątków wszak możemy bliżej wniknąć historyczny koloryt i stanąć u progu na prawdę wielkiej historii

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ola_lifestyle

ilość recenzji:77

27-02-2020 19:16

"Estera" to powieść historyczna z elementami biblijnymi i, jak zapewnia autorka, prawie każde wydarzenie tu opisane opiera się na historycznym zapisie. Nie jest to jednak w najmniejszym stopniu nudna, banalna biblijna opowieść. "Estera" to fascynująca podróż w czasie do starożytnej Persji. Autorka posiadła ogromną wiedzę na temat perskiej oraz żydowskiej kultury, zwyczajów i religii, którą przekazuje czytelnikowi docierając do najgłębszych zakamarków jego duszy - wzruszając i zachwycając. W niezwykle malowniczy sposób przedstawia realia życia w tym starożytnym imperium, potrafi oczarować czytelnika bogactwem i przepychem królewskich posiadłości. Snuje fascynujące opowieści na temat funkcjonowania królewskiego haremu, sposobu traktowania kobiet w rodzinie królewskiej, ich dbaniu o urodę i wygląd.

Historia życia młodej Hadassy (późniejszej królowej Estery) została opisana z dwóch perspektyw. Pierwsza z nich to narracja pierwszoosobowa Estery, opowiadająca o życiu nastoletniej dziewczyny w społeczności żydowskiej w starożytnej Suzie, a później w pałacu perskiego króla Kserksesa. Druga narracja (również pierwszoosobowa) należy do królewskiego eunucha Charbony - opowiada on ze swej perspektywy historię perskich podbojów, przedstawia potęgę imperium, opisuje postać Kserksesa oraz historię życia na dworze młodziutkiej królowej i jej poprzedniczek. Cała powieść jest fascynująca, opowiedziana z taką gracją, że nie można się od niej oderwać, a jednocześnie z tak malowniczymi i wymownymi opisami architektury i strojów, że zapadają w pamięć na długo.

To idealna książka nie tylko dla kobiet kochających dworskie romanse. To także doskonałe źródło pozwalające poznać dawne kultury, przybliżające szczegóły codziennego życia Persów i Żydów w V w.p.n.e. i na pewno poszerza horyzonty historycznej wiedzy na temat ówczesnych wydarzeń. Mnie zachwyciła i wciągnęła już od pierwszych stron. Nie dziwię się, że za granicą została sprzedana w milionach egzemplarzy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Gosiak W.

ilość recenzji:1

21-02-2020 20:29

Lubicie powieści historyczne? Jeżeli tak, to mam coś ciekawego. Co powiecie na podróż w czasie do starożytnej Persji, na dwór króla Kserksesa?
Hadassa od dziecka marzyła by zostać królową, chciała być piękna. Nie bogactwa i nie władza ją pociągały, lecz potrzeba harmonii, piękna, spełniania marzeń. Los sprawił, że dziewczyna trafiła na królewski dwór w dość nieoczekiwanych i przykrych okolicznościach. Król, zauroczony młodą, delikatną, pełną marzeń i radosną Hadassą, pojął ją za żonę i mianował królową. Dziewczyna by ukryć swoje żydowskie pochodzenie przyjęła imię Estera. Hadassa dostała to, o czym przez większość swojego dzieciństwa marzyła. Czy jednak była szczęśliwa? Choć obdarowała króla miłością i prawdziwym oddaniem, wielokrotnie musiała mierzyć się z samotnością i odrzuceniem, a komnaty pałacu stały się jej złotą klatką. Intrygi, zazdrość, walka o władzę i pozycję były obce Esterze a jednak musiała się z nimi zmierzyć. Jednak najtrudniejszym zadaniem było stawienie czoła śmierci by ratować swój lud i najbliższych przed zagładą.
Angela Hunt doskonale przygotowała podwaliny pod tę powieść. Liczne źródła historyczne, wiedza
z dziedziny biblistyki i teologii a także wyobraźnia, dały ciekawy obraz z życia króla Kserksesa i Estery. Biblijne postacie, trochę historii z V w p.n.e , kultura i obyczaje pogańskiej Persji, ludu żydowskiego, to wszystko możemy śledzić w książce. Dodam, że akcja nie jest zbyt dynamiczna, jednak budzi emocje, zaciekawia. Cała książka to narracja dwóch osób, tytułowej Estery (Hadassy) i sługi króla, niewolnika imieniem Charbona (ten jegomość jest jedną z moich ulubionych postaci tej książki). Brakowało mi trochę przedstawienia wydarzeń z punktu widzenia króla. Polecam tym wszystkim, którzy lubią w powieści wątki i postacie historyczne, dla mnie to była ciekawa podróż w czasie a zarazem bardzo pouczająca.

Czy recenzja była pomocna?

Blog Kto czyta książki - żyje podwójne

ilość recenzji:1

17-02-2020 11:22

ESTERA, PRZYSZŁA KRÓLOWA
Od zawsze zapuszczała się myślami daleko. Na królewski dwór. Obserwując funkcjonowanie miasta, w którym poniekąd przyszło mieszkać wybrańcom, nie była świadoma potęgi swojego piętna. Pozbawiona rodziców, ale niepozbawiona hartu ducha, trafia do haremu króla. Dopiero tam rośnie w siłę, nie tłumiąc swoich zapędów. Ale krok po kroku realizując swoje ambitne cele. Zafascynowana postacią Estery zastanawiałam się, jak daleko wybiegła wyobraźnią autorka tej książki i jakże się zdziwiłam kiedy okazało się, że przez cały czas bazowała na faktach. Ubierając autentyczne wiadomości w piękne i budzące do życia akcję słowa. Estera staje się dowodem na to, że to nie nasz start, nie początek, status społeczny czy miejsce urodzenia staje się wyznacznikiem naszej mocy. Ale tkwiąca w naszym wnętrzu potęga i siła. I tylko od nas zależy, czy będziemy w stanie ją wykorzystać.

DRUGI PLAN
Na drugim planie przewija się postać urażonego króla, który w swojej goryczy postanawia znaleźć sobie nową żonę. Jest królowa Waszti, którą jedną lekceważącą decyzją przekreśla sobie wiele szans. Jest eunuch Charbona, przyjaciel Estery, z perspektywy którego mamy okazję poznać wiele istotnych zdarzeń. Są konflikty, uczucia, żale i nadzieje. A wszystko utrzymane w ryzach autentycznego, historycznego wydźwięku.

PRAWDA UBRANA W PIĘKNE SŁOWA
Hulający żołnierze, przyjęcie wydane dla mieszkańców Suzy, uczty, zabawy, walki i kaprysy króla. Autorka zabiera czytelnika w świat odległej Persji, pomiędzy mury domu zwyczajnych ludzi i w sam środek królewskiego pałacu. Krok po kroku, konsekwentnie posuwając się w kreśleniu zarysów tak ważnych osobowości, pokazuje kawałek prawdziwej historii, a to nie lada zadanie podjąć się takiego tematu. Duża ilość opisów buduje detaliczne tło zdecydowanie działając na wyobraźnię czytelnika, choć nie ryzykowałabym stwierdzenia o przestojach akcji. Może to nie jest wybitnie dynamiczna historia, ale przywoływanie nudy byłoby nietaktem i fałszywym oskarżeniem. Na sam koniec autorka serwuje czytelnikowi szereg pytań mogących stać się bardzo ciekawym tematem do dyskusji na temat książki, jak i postaci samej Estery. Wszak pobudza Angela Hunt chęć odkrywania prawdy dotyczącej dziejów przeszłości.

Czy recenzja była pomocna?