Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939 - Jerzy Grzybowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939 (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Uniwersytet Warszawski
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 388
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939 - opis produktu:

Książka wszechstronnie i całościowo przedstawia problem emigracji zarobkowej z Polski na Łotwę i do Estonii w okresie międzywojennym. Autor przygląda się temu zagadnieniu przez pryzmat procesów politycznych, gospodarczych, społecznych, demograficznych i narodowościowych zachodzących wówczas w Europie Środkowo-Wschodniej. W pracy zostały ukazane geneza i istota ruchu emigracyjnego ze wskazaniem jego najważniejszych determinantów zarówno wewnątrzkrajowych, jak i międzynarodowych. Ponadto poddano analizie rozmaite aspekty życia Polaków za granicą, skupiając się m.in. na takich kwestiach, jak stosunki z władzami i ludnością miejscową, relacje z mniejszością polską w państwach bałtyckich. Autor szuka również odpowiedzi na pytania, w jaki sposób pobyt na obczyźnie zmienił postawy i zachowanie emigrantów w stosunku do własnego kraju oraz jaki wywarł wpływ na sytuację ekonomiczną Polski. Przedstawia też losy emigrantów polskich po wybuchu II wojny światowej i inkorporacji republik bałtyckich przez ZSRR.

Economic Emigration from Poland to Latvia and Estonia in 1928-1939

The book explores the problem of economic emigration from Poland to Latvia and Estonia in the interwar period. The author discusses the issue from many aspects, looking at it from the perspective of political, economic, social, demographic and national processes which took place in Central-Eastern Europe.

Książka Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939 pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Jerzy Grzybowski. Należy do gatunków: historia, Polski XX wiek. Książka Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939 liczy 388 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Emigracja zarobkowa z Polski na Łotwę i do Estonii w latach 1928-1939

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.