Elementy nauki o przedsiębiorstwie - Stanisław Marek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Elementy nauki o przedsiębiorstwie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Economicus
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 280
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Elementy nauki o przedsiębiorstwie - opis produktu:

Elementy nauki o przedsiębiorstwie, to podręcznik nowoczesny, merytorycznie dojrzały i dopracowany, syntetyzujący, dorobek wiedzy naukowej, o dobrej strukturze treści, przejrzystym układzie rozdziałów, przystępnym języku, interesującej prezentacji graficznej i tabelarycznej analizowanych problemów. Do podstawowych walorów podręcznika zaliczam:
analizowanie przedsiębiorstwa jako podmiotu usytuowanego i funkcjonującego w złożonym układzie gospodarczym, tj. w sferze produkcji, technosferze, socjosferze, infosferze i ekosferze, które łącznie współokreślają warunki, czynniki, bariery oraz możliwości jego rozwoju i przekształceń;
umiejętne włączenie dorobku podstawowych nauk ekonomicznych i społecznych do rozważań oraz analiz sensu stricte dotyczących przedsiębiorstwa. Eksponuje to integralność i spójność wiedzy ekonomicznej bez względu na umowne granice rozdzielające poszczególne dyscypliny naukowe i dowodzi, że Autorzy mają solidne podstawy za równo wiedzy mikroekonomicznej jak i makroekonomicznej oraz potrafią związki między nimi dokładnie analizować i przejrzyście przedstawiać; wszechstronne, wielopłaszczyznowe analizowanie istoty złożonego otoczenia przedsiębiorstw i charakteru jego relacji ekonomicznych i społecznych z innymi podmiotami oraz instytucjami w nim usytuowanymi; szczegółowe scharakteryzowanie gospodarowania podstawowymi zasobami przedsiębiorstw tj. aktywami trwałymi, obrotowymi, kapitałem ludzkim czy też kapitałem innowacyjnym, jak również sposobów pomiaru i oceny efektów działalności;
określenie istoty i współczesnych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem oraz jego działalności marketingowej;
identyfikacja prawdopodobnych zmian w otoczeniu przedsiębiorstw w przyszłości z próbą sprecyzowania jak one wpłyną na ich funkcjonowanie i rozwój. Tematyka pracy dobrze koresponduje z założeniami programowymi nauki o przedsiębiorstwie w wyższym szkolnictwie ekonomicznym.

Książka Elementy nauki o przedsiębiorstwie pochodzi z wydawnictwa Economicus. Autorem książki jest Stanisław Marek. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Elementy nauki o przedsiębiorstwie liczy 280 stron. Jej wymiary to 170x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Elementy nauki o przedsiębiorstwie

4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.