Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,99 zł

Elementarz matematyczny (twarda)

Poczytam ci mamo

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie!

"Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki to:
- duża, czytelna czcionka,
- ponad 30 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
- zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową klas 1-3,
- wiedza matematyczna wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach,
- stopniowanie trudności,
- ponad 20 matematycznych zagadnień, takich jak: cyfry, klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, dodawanie i odejmowanie, pomiary długości, ciężaru, pojemności, czasu, temperatury, obliczenia pieniężne, liczby rzymskie, odczytywanie godziny, daty, znajomość kalendarza, rozpoznawanie figur, tabliczka mnożenia,
- wygodne podsumowanie na wyklejce książki,
- doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Nauka matematyki może stać się naprawdę dobrą zabawą!

Beata Ostrowicka - autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje". Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci - "Miś" i "Świerszczyk". Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. "Ale ja tak chcę!" zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję "Cała Polska czyta dzieciom". W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie "Strychowych opowieści". Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.

Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.

Katarzyna Kołodziej - wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu... w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 23.04.2016

RECENZJE - książki - Elementarz matematyczny, Poczytam ci mamo

4.7/5 ( 12 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Marta - ksiazeczki synka i coreczki

ilość recenzji:1

brak oceny 7-06-2016 19:09

Całość jest naprawdę ciekawa, naprawdę bardzo pomysłowa i naprawdę ogromnie mi się podoba. Choć tekstu jest tutaj sporo to książkę tą czyta się szybko. Jej treść jest bez wątpienia niezwykle pomocna w zrozumieniu wielu matematycznym zagadnień. Znajdziemy nawet trochę przykładów na to jak najłatwiej zrozumieć te wszystkie matematyczne cuda, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły nie do ogarnięcia przez małą dziecięcą główkę. A jednak po przeczytaniu tych opowiadań okazuje się, że to wcale nie jest tak straszne i skomplikowane jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać ;) Na koniec napiszę Wam tylko jeszcze, że zarówno treść jak i wygląd tej książki niesamowicie mi się podoba i z czystym sumieniem polecam ją i dla młodszych i dla starszych dzieciaków, bo znajdziemy w niej wszystko, od nauki podstawowych cyfr do mnożenia i ułamków ;)

yllla

ilość recenzji:80

brak oceny 6-05-2016 18:41

Wybierając książki dla mojej córki, szukam takich, które nie tylko sprawiają przyjemność z czytania/słuchania, ale również przemycają wiedzę. W przypadku książki "Elementarz matematyczny" obawiałam się, że będzie to zbyt dużo wiedzy, a za mało przyjemności. Bałam się, że to już trochę taki podręcznik - na szczęście myliłam się :)

"Elementarz matematyczny" to zbiór opowiadań, których bohaterami są Antek i jego młodszy brat Leonek, Lenka i jej kotek Itek, Julek i mały Maciuś, Ada i jej pies oraz Krzysiu. Dzieci przyjaźnią się i spędzają ze sobą dużo czasu. Z kolejnych opowiadań dowiadujemy się jak toczy się ich życie i zupełnie przy okazji zapoznajemy się również z zagadnieniami matematycznymi i takimi, które z matematyką nie koniecznie się kojarzą, ale z nauką owszem (nazwy palców, planety układu słonecznego).

"Elementarz matematyczny" w swej treści porusza takie zagadnienia jak: cyfry, liczby, zbiory, dodawanie i odejmowanie, mnożenie, ułamki, miary, wagi, figury geometryczne, orientacja przestrzenna, temperatura, kalendarz, czas, pieniądze. Tak jak już wcześniej wspomniałam, zagadnienia te nie są głównym tematem opowiadań, ale pojawiają się w nich przy okazji zabaw i przygód w jakich uczestniczą główni bohaterowie. W książce bardzo ważne są ilustracje, bowiem często jest na nich to, czego nie ma w treści. Pierwsze dwie strony książki to dosłownie ściągawka ;) Jest na niej wszystko wyrysowane :) Te strony świetnie się sprawdzą jako przypomnienie materiału, czy też sprawdzenie ile dziecko zapamiętało.

Zaczęłam z moją Wiki czytać elementarz, jesteśmy na razie na początku, ale już widzę, że Małej się podoba. Zresztą, nie jest to książka, którą czyta się od razu całą. Po przeczytaniu opowiadania, dobrze jest poznany materiał "przerobić w praktyce". Przykładowo dać dziecku miarę i pozwolić zmierzyć świat ;)
Osobiście przeczytałam całą książkę. Najbardziej spodobały mi się opowiadania o zbiorach i o orientacji przestrzennej. Przykłady zabaw z książki, w niedługim czasie wykorzystam. Już nie mogę się doczekać kiedy przemienię Wiki i być może również jej koleżankę i kolegę w roboty ;)

"Elementarz matematyczny" to bardzo fajna książka, łącząca w sobie ciekawe opowiadania z wiedzą matematyczną. Nadaje się ona do samodzielnego czytania, ale również i do czytania z rodzicami. Będzie świetnym wstępem do nauki, albo jej uzupełnieniem. Wszystko w zależności od wieku i poziomu wiedzy dziecka.

na mojego a, tam możecie zobaczyć ilustracje
h....

Iwona

ilość recenzji:198

brak oceny 3-05-2016 21:19

Elementarz matematyczny ma formę ciekawych opowiadań dla dzieci, w których głównymi bohaterami jest grupa maluchów uczęszczających do przedszkola i szkoły. Dzieci rozmawiają o tym, czego dowiedziały się w szkole i próbują uczyć tego młodsze rodzeństwo. Jest też przedstawionych wiele innych sytuacji, które spotykają każdego z nas, np. stanie w korku, robienie zakupów itp. Oprócz zagadnień typowo matematycznych takich jak poznawanie cyfr, figur i podstawowych działań, w książce zostały też poruszone kwestie związane z czasem, miarami czy pieniędzmi.

Elementarz matematyczny jest bogato ilustrowany, co na pewno spodoba się każdemu dziecku, które będzie razem z rodzicami oglądało i czytało tę książkę. Na końcu znajdują się specjalne strony, na których dzieci mogą ćwiczyć pisanie cyferek i rysowanie różnych kształtów. A w środku czeka na nie wiele ciekawych zadań. Co istotne treść książki pokrywa się z programem nauczania matematyki w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dlatego znajdują się tu tematy o różnorodnej trudności ? od podstaw takich jak nauka cyferek, aż po mnożenie i ułamki. Elementarz matematyczny jest zatem doskonałym uzupełnieniem dla podręcznika szkolnego i książką, z którą można już dzieciom w wieku przedszkolnym przekazać tajniki trudnej matematyki.
...

Kto czyta - nie pyta

ilość recenzji:350

brak oceny 27-04-2016 18:24

Matematyka to chyba najbardziej znienawidzony przedmiot szkolny. Już w podstawówce dzieci skarżą się na trudne zadania i skomplikowane obliczenia, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Im gorzej sobie radzą i im bardziej się męczą podczas rozwiązywania matematycznych zagadek, tym większa jest ich niechęć do kolejnych wyzwań związanych z liczeniem. Im więcej zaległości, tym trudniej je nadrobić, a matematykę trudniej pokochać. Na szczęście jest na to prosta rada - pokazanie dzieciom, że "matka wszystkich nauk" jest nam po prostu niezbędna! Pomoże w tym Elementarz matematyczny.

Książka ta jest zbiorem opowiadań, które prowokują do docenienia matematyki i pokazują, że umiejętność liczenia jest przydatna w codziennym życiu. Dzieci najpierw poznają liczby (od 1 do 9), a później przekonują się, że matematyka jest niezbędna do liczenia czasu, mierzenia, ważenia czy kontrolowania pieniędzy. Bardzo przystępnie jest tutaj zaprezentowane również zagadnienie ułamków.

Cudowne jest tutaj to, że matematyka jest sprytnie wpleciona w treść opowiadań. Sympatyczni bohaterowie książki również mają z nią problemy! Dziecko może przekonać się, że matematyka jest naszą codziennością, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Atutem książki jest piękne wydanie w twardej oprawie i śliczne obrazki. Duża czcionka sprzyja dodatkowo nauce czytania. Każde z opowiadań jest krótkie i zawiera w sobie jakąś liczbę lub opowiada związaną z matematyką historię.

Polecam tę książkę dzieciom od 4 do 10 roku życia. Bardzo się cieszę, że powstała taka pozycja, która pokazuje, że matematyka nas dosłownie otacza i jest niezbędna do normalnego funkcjonowania. Bez niej bowiem nie będziemy w stanie nawet podzielić tortu między członkami rodziny, zapłacić w sklepie, upiec ciasto czy chociażby sprawdzić, która jest godzina. Szkoda tylko, że nauczyciele matematyki w szkołach nie potrafią o niej tak ciekawie i mądrze opowiadać jak Beata Ostrowicka?