Ekstremalne przywództwo / Jocko Willink | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Ekstremalne przywództwo (miękka)

Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 304
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ekstremalne przywództwo, Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu - opis produktu:

Książka, na którą wszyscy czekaliśmy. Przejmująca, potężna, praktyczna. Każdy lider musi ją przeczytać.
- Fox Business Network

Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i Leifa Babina stanęła przed misją zabezpieczenia jednego z najgroźniejszych rejonów świata. Dokonali niemożliwego, a ich historia pokazuje, że przywództwo jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce zespołu.
Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, Jocko Willink i Leif Babin szkolili kolejne pokolenia dowódców. Później założyli firmę doradczą, która naucza menedżerów wszystkich szczebli i kierowników grup projektowych.
Ekstremalne przywództwo pokazuje, w jaki sposób wykorzystać w dowolnym zespole, rodzinie czy organizacji sposób myślenia i reguły umożliwiające oddziałom SEALs realizację najtrudniejszych misji. Rewolucjonizuje zarządzanie w biznesie i wzywa liderów do osiągania najwyższego celu: przewodzenia i wygrywania.
Każda zasada ekstremalnego przywództwa została w książce zilustrowana relacją z pola walki w Ar-Ramadi, walki, która była przepełniona ponadludzkim heroizmem, tragicznymi stratami oraz okupionymi krwią i potem zwycięstwami, a także znakomitym i przede wszystkim autentycznym biznesowym przykładem.

inne wydania :

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • RRecenzje
 • Książka
 • Ekstremalne przywództwo, Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu
4.2/5 ( 52 oceny )
  5
  34
  4
  7
  3
  4
  2
  3
  1
  4
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Piotr | blog Tatonawyspach.co

 • 17-10-2017
 • 00:01

Książka napisana przez byłych dowódców jednostek specjalnych amerykańskiej marynarki ? Navy SEALs. Opisuje doświadczenia jakie zdobyli jako liderzy i dowódcy podczas wielu misji na jakie byli wysłani jako żołnierze, ale także potem szkoląc innych żołnierzy, jak również w cywilu, kiedy założyli firmę konsultingową pomagającą menadżerom firm w ich codziennych problemach. Lekcje ekstremalnego przywództwa mają znakomite zastosowanie w biznesie, szczególnie w działach operacyjnych firm. Zasady opisane w książce mają także zastosowanie w życiu codziennym. Sami autorzy podkreślają, że sytuacje z pola bitwy oraz zasady jakich trzeba tam przestrzegać, są ekstremalnymi odmianami sytuacji jakie spotykają nas w życiu codziennym Ja czytałem tą książkę pod kontem pracy zawodowej, ale znalazłem wiele zastosowań do bycia mężem, tatą i ogólnie głową rodziny?

Każdy rozdział podzielony jest również na trzy części:

Opowieści z pola bitwy. Gdzie autorzy w barwny sposób opowiadają o autentycznych zdarzeniach i sytuacjach, które są ilustracją zasady, która jest tematem danego rozdziału. Tą część czyta się z zapartym tchem na krawędzi fotela..

Zasada ? w przejrzysty sposób opisana zasada, która w sytuacjach ekstremalny, np kiedy na szali jest życie ludzi, przydaje się do uniknięcia najgorszego, lub po prostu pomaga do jak najsprawniejszego wykonania misji. Opis przekładany jest także na zastosowanie w świecie biznesu.

Implementacja do biznesu. Tutaj znów autorzy w bardzo udany sposób ilustrują ? często zabawnymi dialogami ? sytuacje z konkretnych firm, przez które zatrudnieni byli jako konsultanci. Jak udało się rozwiązać czasem bardzo poważne sytuacje, upraszczając je, oraz implementując zasady przetłumaczone na biznes wprost z pola bitwy.

Oto niektóre z lekcji jakie uczą nas autorzy tej książki:

Lider nie wini zespołu za błędy czy niedociągnięcia. Nie ma złych zespołów, są tylko źli liderzy. Trudne do przełknięcia dla osób na stanowiskach menadżerskich?
Lider zaszczepia wiarę w wygraną w członkach zespołu.
Lider podejmuje najtrudniejszą pracę w danym zadaniu.
Lider upewnia się, że członkowie zespołu znają odpowiedź na pytanie ?dlaczego? robimy daną rzecz. Co za tym idzie ?intencje menadżmentu? (commander intent).
Lider upewnia się, że misja jest zrozumiała i nie integruje w to ?jak? członkowie zespołu wykonują konkrente zadania (delegacja zadań, która powoduje, że każdy kto bierze udział w zadaniu, bierze odpowiedzialność za swoją część).
Lider upewnia się tylko co do parametrów, w których zespół może się poruszać (?wolna ręka?, ale z poszanowaniem procedur i wypracowanych zasad ?najlepszych praktyk?).

Dla mnie zaskoczeniem było z jaką łatwością czyta się tą książkę, napisaną bądź co bądź przez żołnierzy.

Drugim zaskoczeniem, była implementacja nie tylko w zastosowaniach biznesowych, ale jak wspomniałem na początku, w życiu głowy rodziny, co jest tematem przewodnim mojego bloga http://tatonawyspach.co

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Fantomorphia to niezwykła książka do kolorowania połączonego z zabawą w wyszukiwanie ukrytych obiektów. Jest to kontynuacja serii zapoczątkowanej przez Animorphię. Książka wyróżnia się imponującą grafiką, bardzo bogatą i ekspresyjną, skierowaną do czytelników w wieku od 8 do 18 i więcej lat....

 • Kontynuując serię zapoczątkowaną przez Animorphię i Imagimorphię przedstawiamy trzecią, niezwykłą książkę do kolorowania pod tytułem Mythomorphia, autorstwa niezrównanego Kerby Rosanesa. Znajdziecie w niej przepiękne sceny stworzeń mitologicznych i bajkowych narysowane charakterystyczną kreską...

 • Imagimorphia to niezwykła książka do kolorowania połączonego z zabawą w wyszukiwanie ukrytych obiektów. Jest to kontynuacja serii zapoczątkowanej przez Animorphię. Książka wyróżnia się imponującą grafiką, bardzo bogatą i ekspresyjną, skierowaną do czytelników w wieku od 8 do 18 i więcej lat. Autor...

 • Animorphia to niezwykła książka do kolorowania połączonego z zabawą w wyszukiwanie ukrytych obiektów. Książka wyróżnia się imponującą grafiką, bardzo bogatą i ekspresyjną, skierowaną do czytelników w wieku od 8 do 18 i więcej lat. Autor używając wyszukanej czarnej kreski, tworzy wyrafinowane...

 •  Miłość to ogromne ryzyko i wyzwanie, dlatego wymaga odwagi, wyjątkowych zdolności i odpowiedniego przygotowania. Wiąże się z wielkimi emocjami i osiąganiem tego, co niemożliwe. Tak, miłość to sport ekstremalny.  Jeżeli Bóg wymyślił miłość i wie, na czym polega jej działanie, to chciałbym się...

 • Innowacyjny tusz z pielęgnującym olejkiem arganowym dba o Twoje rzęsy jednocześnie nadając im nieziemską długość. Zawartość wosków nadaje tuszowi zmysłową kremowość, dzięki której idealnie pokrywa każdą rzęsę bez śladu grudek i rozmazywania. Wyjątkowa szczoteczka o kształcie łuku jest delikatna dla...