Efekt Lucyfera - Philip G. Zimbardo - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Efekt Lucyfera (miękka)

Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 486
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Efekt Lucyfera, Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? - opis produktu:

Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę systemu. Udowadnia możliwość zmiany lub zapobiegania niechcianym zachowaniom jednostki lub grupy, dzięki zrozumieniu, jakie siły, wartości i skłonności przez nie przejawiane są wnoszone w daną sytuację. Uważa, że można mieć większy wpływ na zredukowanie niepożądanych indywidualnych reakcji przez wiedzę, pokazuje, jak ich unikać lub je modyfikować.
Zimbardo poszukuje wyjaśnienia dla stwierdzonych zależności, odwołując się do dotychczasowych badań nad jednostkowymi postawami (poczucie władzy, konformizm i posłuszeństwo), a także nad oddziaływaniami szerszego środowiska społecznego (odindywidualizowanie, odczłowieczenie i znieczulica). Książkę zamyka rozdział na temat oporu wobec niepożądanych nacisków ze strony sytuacji społecznych i analiza postawy heroicznej, którą autor uważa za remedium na grożące nam z różnych stron zło.

Książka Efekt Lucyfera Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?, pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorem książki jest Philip G. Zimbardo. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, nauki społeczne, socjologia. Książka Efekt Lucyfera liczy 486 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Efekt Lucyfera, Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?

4.5/5 ( 15 ocen )
 • 5
  12
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  2
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Ela

26-04-2020 17:31

Książka nie należy do łatwych i przyjemnych. Z pewnością dla osób, którzy emocjonalnie są powyżej swojej "kreski". Wymaga skupienia, zatrzymania się. Często robiłam przerwy, żeby przemyśleć przeczytany fragment. Czasami wracałam i jeszcze raz czytałam. Z niedowierzaniem czytałam o zachodzących tak szybko zmianach w tych młodych ludziach. I cały czas z tyłu głowy, jak echo, majaczyło się pytanie : czy ja też taka bym była?

Czy recenzja była pomocna?