Edukacja małego dziecka Tom 3 - Urszula Szuścik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Edukacja małego dziecka Tom 3 (miękka)

Nowe konteksty, poglądy i doświadczenia

przeczytaj fragment

książka

Edukacja małego dziecka Tom 3, Nowe konteksty, poglądy i doświadczenia - opis produktu:

Trzeci tom pracy Edukacja małego dziecka, zatytułowany Nowe konteksty, poglądy i doświadczenia, kontynuuje refleksje dotyczące pracy pedagogicznej z dzieckiem w wieku przed- i wczesnoszkolnym. Zaprezentowano w nim autorskie poglądy i/lub wyniki cząstkowych badań prowadzonych w tym zakresie. Mimo że w niektórych przypadkach badania te wykonano na małych grupach dzieci (uczniów klas I-III), ich rodziców i nauczycieli, dają one jednak wartościowy poznawczo obraz funkcjonowania współczesnego dziecka w wielu różnorodnych środowiskach (rodzinnym, przedszkolnym, szkolnym i pozaszkolnym, rówieśniczym, medialnym).

Tom otwiera część zatytułowana Nowe konteksty edukacji małego dziecka, w której autorzy poszczególnych rozdziałów interpretują podstawowe kategorie - dziecka i dzieciństwa - w kontekście przemian edukacyjnych wyznaczanych zmianą społeczną. Podejmują także próbę wskazania nowych orientacji i strategii edukacyjnego działania, ze szczególnym uwzględnieniem refleksyjności i myślenia krytycznego odnoszących się do poszukiwania, tworzenia i zmiany zarówno w działalności dziecka, jak i nauczyciela.
Część druga - Doświadczenia edukacji przed- i wczesnoszkolnej w Czechach i na Słowacji - poszerza nakreśloną problematykę o obszar edukacyjnych doświadczeń naszych południowych sąsiadów. Autorki opracowań nawiązują do najnowszych prawnych regulacji oświatowych, które wprowadziły szereg zmian w czeskiej i słowackiej edukacji elementarnej. Zmiany te dotyczą głównie charakteru instytucji zajmujących się kształceniem dzieci przed- i wczesnoszkolnych, i obejmują: model edukacji, proces kształcenia, program nauczania, metodę planowania edukacji oraz ewaluację wyników kształcenia.

Ostatnia część tomu - Poglądy i doświadczenia dotyczące edukacji małych dzieci w Polsce - obejmuje opracowania skupiające się na kwestiach wspierania różnych form aktywności (myślowej, metaforycznej, matematycznej) i rozwoju (emocjonalnego, społecznego, kulturowego) dziecka. Prezentowane poglądy i doświadczenia odnoszą się również do problematyki zagospodarowania czasu wolnego dzieci, jak i przejawianych przez nie zachowań ryzykownych, warunkowanych między innymi dysfunkcyjnością współczesnej rodziny.
Ewa Ogrodzka-Mazur

Książka Edukacja małego dziecka Tom 3 Nowe konteksty, poglądy i doświadczenia, pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorami książki są Urszula Szuścik, Ewa Ogrodzka-Mazur, Sonia Czudek-Ślęczka, Arkadiusz Wąsiński. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka. Książka Edukacja małego dziecka Tom 3 liczy 276 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Edukacja małego dziecka Tom 3, Nowe konteksty, poglądy i doświadczenia

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: