E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny - Adam Bartosiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 348
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny - opis produktu:

Książka w sposób kompleksowy opisuje jednolite pliki kontrolne obowiązujące w Polsce oraz kwestie nierozerwalnie z nimi związane - począwszy od wdrożenia struktur, a kończąc na przykładach wykorzystania ich na potrzeby wewnętrzne firmy. Autorzy przedstawiają m.in. zagadnienia związane z nową (obowiązującą od 1.10.2020 r.) strukturą będącą połączeniem ewidencji VAT i deklaracji VAT (JPK_V7M / JPK_V7K).
Mało precyzyjne przepisy oraz niedopracowane struktury wzbudzają sporo wątpliwości dotyczących rodzaju danych oraz sposobu ich prezentacji w poszczególnych strukturach. Dlatego też głównym celem opracowania jest przybliżenie podatnikom tych kwestii w oparciu o regulacje prawne, przy jednoczesnym odniesieniu się do wytycznych prezentowanych przez Ministerstwo Finansów.
   W publikacji poruszone zostały także kwestie dotyczące:

okoliczności przekazywania organom podatkowym plików JPK,
sankcji za niedopełnienie obowiązków raportowych,
sposobów udostępniania struktur.

Autorzy w sposób przejrzysty dzielą się z czytelnikiem zarówno wiedzą o konstrukcji poszczególnych plików JPK, jak i wątpliwościami związanymi z prawidłowym pod kątem merytorycznym udostępnianiem w nich danych. Zamieszczone w książce liczne tabele i przykłady będą stanowić pomoc w przyswojeniu podstawowej wiedzy w tym zakresie.
Ponadto czytelnicy znajdą w publikacji wskazówki dotyczące kierunku rozwoju e-raportowania w Polsce, a także podpowiedzi, co do sposobu wykorzystania plików JPK na własne potrzeby, np. audytów wewnętrznych.
   W kolejnym wydaniu książki uwzględniono m.in.:

nowe rozwiązania informatyczne,
odpowiedzi udzielone przez Ministerstwo Finansów na pytania dotyczące poszczególnych struktur JPK,
nową broszurę dotyczącą struktury JPK_KR,
struktury JPK_7M i JPK_7K oraz JPK_FA_RR,
nowe kierunki w digitalizacji podatków,

   Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla osób odpowiedzialnych w firmie za sporządzanie rozliczeń VAT i ich weryfikację lub prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz zakup programów do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także pracowników biur rachunkowych.

Książka E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Adam Bartosiewicz, Monika Smaga. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny liczy 348 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.