Dziki seks / Agnieszka Sobolewska 37,15 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Dziki seks (miękka)

Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Dziki seks, Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt - opis produktu:

Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach.

Czuli kochankowie, niewierni partnerzy i niedostępne królowe. Czarujący dranie, samotne matki, seryjni podrywacze oraz przedstawiciele społeczności LGBT. Ich wszystkich spotkamy w królestwie zwierząt.
Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają samcom jedzenie, by sprawdzić, który jest najlepszym kandydatem na partnera. Węże udają gejów, by się rozgrzać, a świerszcze wiedzą, że do serca wybranki droga wiedzie przez żołądek.

Znakomita biolożka dr Carin Bondar, gwiazda TED-a i Discovery Channel, z błyskotliwym humorem opowiada, jak kreatywna w dziedzinie uwodzenia i seksu potrafi być natura. Książka odsłania przed nami pikantne sekrety życia intymnego zwierząt, pełnego przedziwnych, zabawnych, czasem okrutnych, ale zawsze fascynujących zachowań. Wiele z nich okazuje się zadziwiająco bliskich ludziom.

Tutaj nie znajdziecie wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Znajdziecie o wiele więcej!
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Znak
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 144x205
 • Ilość stron: 368
 • ISBN: 978-83-240-3730-8
 • Wprowadzono: 15.02.2017

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

A. Sapkowski

224,99 zł 300.00
 • -40%
Złota klatka

C. Lackberg

23,89 zł 39.82
 • -35%
Odwet

V. Severski

29,15 zł 44.85
 • -35%
Cari Mora

T. Harris

25,89 zł 39.84

Agnieszka Sobolewska - przeczytaj też

 • -4%
Madryt Travelbook

A. Sobolewska

23,84 zł 24.83
 • -14%
Madryt Travelbook (wydanie 2)

A. Sobolewska

24,23 zł 28.18
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dziki seks, Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt
Średnia ocena:
4.3
  7
  0
  1
  0
  1
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 7-04-2017
 • 12:36

Nie ukrywam, że to okładka rozpaliła iskrę prowadzącą do przeczytania właśnie tej książki. Autorka zdecydowanie postawiła sobie wysoką poprzeczkę opisując życie seksualne tak dużej ilości zwierząt. Zadziwiająca jest ilość różnorodnych zachowań zwierząt o których do tej pory nie miałam żadnego pojęcia. Wybranie partnerki czy partnera w świecie zwierząt jest bardziej skomplikowane niż w naszym świecie. Samice bywają niekiedy bardzo wybredne w wyborze tego jedynego. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, zawiera wiele ciekawostek, opisów podzielonych odpowiednio do przedstawionych działów. Dołączony słownik pozwala zasięgnąć informacji na temat niezrozumiałych dla nas zwrotów. Książkę zdecydowanie polecam każdemu. Często nie zdajemy sobie sprawy ile razy w naszej obecności dochodzi do ekscytujących sytuacji w świecie zwierzą. Po przeczytanie tej książki z pewnością bardziej będziemy skupiać się na tym co nas otacza i może uda się nam choć na chwilę zwolnić?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 25-03-2017
 • 17:15

W tradycyjnym myśleniu o relacjach damsko ? męskich, które uważamy za poprawne moralnie, pojawia się aspekt monogamii, wierności, ale także przywiązania i czysto fizycznej przyjemności. W tym ujęciu seks ma być fizycznym przejawem bliskości, ale także skutecznego połączenia faktu prokreacji i ekscytujących doświadczeń. Wszelkie odstępstwa czy niestandardowe zachowania mogą być postrzegane jako nieetyczne czy wynikające z zaburzeń psychologicznych. Tymczasem gdybyśmy spojrzeli na zróżnicowanie zachowań służących poznaniu partnera, posiadaniu potomstwa i jego wychowaniu w świecie zwierząt, prawdopodobnie stalibyśmy się znacznie bardziej tolerancyjni, otwarci i docenilibyśmy fakt, że u ludzi jednak większość relacji wpisuje się w ten ?moralny schemat?.

Wiele zachowań prezentowanych przez zwierzęta na pewno dostrzeżemy również u siebie, chociaż czasem otwarcie się do nich nie przyznamy. Należą do nich chociażby staranne dobieranie partnera życiowego, zwracanie uwagi na jego wygląd fizyczny, zaloty, zazdrość, rywalizację o najbardziej atrakcyjnych przedstawicieli płci przeciwnej, zastanawianie się na własną płcią, skłonność do dominacji lub uległości, trudną akceptację dzieci z innych związków czy poszukiwanie pomocy starszych pokoleń przy wychowywaniu dzieci. Zwierzęta, które zatrzymały się na różnych etapach rozwoju organizmu czy ewolucji traktują te zachowania jako coś absolutnie normalnego.

Można przypuszczać, że gdyby u człowieka nie występowały wyższy poziom intelektualny, przywiązanie i kultura, w której zostaliśmy wychowani, często niewiele różnilibyśmy się od zwierząt. One są po prostu bardziej spontaniczne, ale też przede wszystkim postrzegają prokreację jako cel zachowań seksualnych ? aspekt przyjemności ma tu znacznie mniejsze znaczenie.

Z pewnością celem stworzenia książki było pokazanie różnorodności zachowań seksualnych zwierząt i zaskoczenie czytelnika. Po lekturze ?Dzikiego seksu? dr Carin Bondar zupełnie inaczej będziesz patrzył na zwierzęta, które spotykasz w mieście, lesie, na łące czy na wybiegach w ZOO.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 24-03-2017
 • 15:12

Seks to bardzo chwytliwy temat, co wykorzystała dr Carin Bondar. Biolożka zauważyła, że porównując zachowania zwierząt i ludzi największe zainteresowanie budzi właśnie seks, dlatego to jemu poświęciła swoją karierę naukową, a dowodem na to jest m.in. przedmiot tej recenzji - ?Dziki seks?, książka popularnonaukowa poświęcona życiu intymnemu zwierząt. Jestem pewna, że od razu pomyśleliście sobie: ?Będzie pikantnie i? dziko?. Czy tak jest rzeczywiście?

Dr Bondar solidnie bierze pod lupę życie seksualne zwierząt. Mnogość gatunków, których zachowania opisuje, a także źródła, z których korzystała, budzą ogromny podziw (bibliografia zajmuje pięćdziesiąt sześć stron). Książka podzielona jest na trzy części: Spotkanie, Seks, Następstwa, a każda z nich zawiera podrozdziały, poświęcone konkretnym tematom. Pojawiają się m.in. takie zagadnienia jak pas cnoty, homoseksualizm, monogamia, transwestyci, BDSM a nawet? kanibalizm. Zdecydowanie jest dziko.

Muszę Wam powiedzieć, że przy czytaniu tej książki towarzyszył mi wachlarz emocji i uczuć. Od zafascynowania, poprzez podziw, po zażenowanie, zniesmaczenie i obrzydzenie. Mnogość przytoczonych zachowań seksualnych zwierząt wprawia w szok. Sprawia, że my, homo sapiens, jesteśmy niesamowicie nudni, a to, co dla nas wciąż jest kontrowersyjne, w świecie zwierząt jest czymś naturalnym (np. homoseksualizm).

Dr Bondar zrobiła solidny research, jednak mam jeden zarzut. Wiele przytoczonych gatunków, zamiast moją ciekawość, budziło obrzydzenie. Czytanie o kopulowaniu pająków, różnego rodzaju owadów, a nawet pasożytów, nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy? Zabrakło mi zwierząt, które określimy mianem ?milusie?, które chętnie podziwiamy w zoo czy trzymamy w domu. Co z królikami (przecież są na okładce), kotami, zebrami, pandami itd.? W książce jest kilka takich zwierząt (np. koala czy kangury), ale zdecydowanie przeważają te ?mniej? lubiane gatunki.

?Dziki seks? to bardzo ciekawa książka. Niektóre fakty mogą nas przytłoczyć, ale w końcu takie jest życie zwierząt - dzikie. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać i Was również do tego zachęcam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 11-03-2017
 • 17:20

Zwierzęta, ich zachowanie i w ogóle ich świat fascynowały mnie od malucha. Książki popularnonaukowe konkurują u mnie z tymi fabularnymi jeśli chodzi o miejsce na regale. I choć głównie są to albumy czy leksykony o inne też u mnie nie trudno. Na "Dziki seks" trafiłam dzięki wydawnictwu. Co mnie skusiło? Przede wszystkim urocza okładka i intrygujący tytuł. Ale również opis z tyłu, który zdradza jakże niewielką ilość tego co w środku.

Dr. Carin Bondar znana jest miłośnikom fauny przede wszystkim z kanału Discovery Channel. Co znakomita biolożka funduje nam w tej książce? Opowieści z dziedziny uwodzenia i seksu ze świata zwierząt. Co wyróżnia tę pozycję na tle innych? Chyba lekkość stylu, błyskotliwość i poczucie humoru autorki oraz kreatywność w przekazywaniu faktów.

" ... ślimaki morskie [...] chociaż przekłucie czoła partnera w czasie seksu może w pierwszej chwili wydawać się absurdalne ( i nadaje zupełnie nowe znaczenie zdaniu: "Nie dzisiaj, kochanie, boli mnie głowa"), w istocie w niezwykły sposób demonstruje potęgę ewolucji."*

Choć ciężko to wszystko spamiętać to trzeba przyznać, że na prawdę w fascynujący sposób otwiera nam drzwi do erotycznej części życia zwierząt. Jest to zdecydowanie najsłabiej odkryta dziedzina, gdyż ciężko obserwować życie intymne zwierząt. Z kim lub czym mamy tu do czynienia? Z czułymi kochankami, seryjnymi podrywaczami, niewiernymi partnerami czy kanibalistycznymi samicami.

Autorka podzieliła książkę na trzy mniej więcej równe objętościowo części. Spotkanie - bo do tanga trzeba dwojga, seks - przyjemność i zabawa, ale czy na pewno? oraz następstwa - jak daleko zwierzętom do kołysanek i ciepłych kocyków. Każda z nich pokazuje nam plusy i minusy oraz wady i zalety.

Mamy tu historie zarówno zabawne jak i okrutne. Te ze świata kręgowców oraz bezkręgowców. Ssaków, ptaków czy owadów. Możemy zobaczyć jak różnorodny jest ich świat mimo, że seks sprowadza się do jednego - rozmnażanie by przedłużyć byt gatunkowi.

Ja wiele z zawartych tu informacji znałam, ale nie wszystkie. Jako, że autorka opisała świat zwierząt tak ciekawie, a momentami również zabawnie, że nie przeszkadzał mi zbytnio fakt, że spora część zawartych tu faktów nie była dla mnie nowością.

Książka idealna dla tych, który kochają świat fauny. Dla tych, którzy lubią odkrywać świat zwierząt. Ja chętnie zapoznała bym się z innymi pozycjami doktor Bondar. Polecam

* - Cytat z "Dziki seks" dr. Carin Bondar, str. 182

Więcej na:
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 9-03-2017
 • 11:56

?Dziki seks? to książka, która przyciąga wzrok ze względu na piękny kolor okładki oraz oczywiście tytuł. Wiadomo, że seks w tytule zwraca uwagę. Jaka jest ta książka? Czytajcie dalej.


Przeczytanie ?Dzikiego seksu? zajęło mi sporo czasu, ze względu na to, że nie jest to fabuła, nie ma wątku, którego zakończenie koniecznie musiałam poznać. Dodatkowo często wspomagałam się Googlem, a to również wydłużyło czas.

Książka jest podzielona na trzy części: Spotkanie, Seks i Następstwa. Autorka w każdej z nich opisuje przykłady ze świata zwierząt. Najpierw jak wyglądają ?zaloty? i zdobywanie partnera. Nie było kolacyjek, kwiatków i czekoladek, ale kilka podobieństw do człowieka znalazłam ;-) Chyba nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo świat zwierząt jest różnorodny. Niby każdy to wie, ale dopiero kiedy czyta się, jak to dokładnie wygląda, wtedy trochę opada szczęka. Zwierzęta używają różnych sztuczek i są bardzo kreatywne, aby zdobyć partnera, niektóre z nich to romantycy, którzy śpiewają. Inni to wojownicy, walczą o pozycję w stadzie i upatrzoną partnerkę. A czasami to panie decydują i mogą grymasić przy wyborze. Autorka zadbała o różnorodność opisywanych przykładów. Sięgnęła zarówno po zabawne historie, jak i bardziej okrutne.
W kolejnej części są ?momenty? ;-) Żartowałam. Jest seks, ale rumieńców na twarzy podczas czytania nie oczekujcie ;-) Powieje trochę grozą, bo jeden z rozdziałów dotyczy kanibalizmu. Mnie bardziej zaskoczył ten o pasach cnoty, tak - w świecie zwierząt lubią takie gadżety.
Trzecia część książki, czyli Następstwa skupia się na rodzicielstwie. Już na wstępie autorka ostrzega, że w królestwie zwierząt raczej nie ma kołysanek oraz ciepłych kocyków. Faktycznie, przykłady podrzucania maluchów czy eliminowania najsłabszych, są dość powszechne.

Carin Bodnar z dużą lekkością łączy fachowe nazewnictwo gatunków, specyfikę ich biologicznej różnorodności z przystępnym opisem, jest też porcja humoru. Dzięki temu ta książka jest zrozumiała dla przeciętnego czytelnika. To zaleta, bo bardzo często naukowcy nie potrafią mówić zrozumiale i ?dla ludzi?. Wadą z pewnością jest spora dawka informacji, co chwilę autorka opisuje inny gatunek, jego środowisko, zwyczaje. Początkowo można się pogubić, później idzie już gładko. Myślę, że fajnym sposobem na czytanie tej książki może być równoczesne sprawdzanie, jak dany gatunek wygląda. Ja pytałam Googla i czasami wyniki wyszukiwania były zaskakujące, bo zobaczyłam, że mistrzem uwodzenia jest jakiś mały robaczek. Oczywiście czytanie książki zajmuje wtedy więcej czasu, ale chyba prościej sobie wyobrazić gatunki, o których pisze autorka. Moja wyobraźnia nie dała rady bez wsparcia ;-)

Ta książka powinna się spodobać osobom, które lubią odkrywać świat. Przeczytacie o gatunkach i sytuacjach, o których najpewniej nie mieliście pojęcia. Temat przyciąga uwagę, ale jeśli myślicie, że dostaniecie choć odrobinę erotyzmu lub zarumienicie się z podniecenia, to wyprowadzam was z błędu. To książka napisana przystępnym językiem, ale nadal dominuje charakter naukowy lub może lepiej powiedzieć poznawczy. Nie ma fabuły, głównego bohatera, dialogów. Jest zbiór informacji, ciekawostek, obserwacji, poukładanych według opisanych wyżej rozdziałów. Autorka ma lekkie pióro i dlatego czyta się to całkiem dobrze, ale nie jest to książka na jedno popołudnie. Ja czytałam ją równolegle z powieścią.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 7-03-2017
 • 17:11

Ta książka to jedna z fajniejszych pozycji dotyczących świata zwierząt, z jaką miałam okazję zetknąć się w ostatnim czasie. Naprawdę ciekawa, utkana z wielu niesamowitych informacji, pełna pikanterii i scen rodem z horrorów.

Biolożka dr Carin Bondar zaprasza nas do ?alkowy? zwierząt by z humorem, lekkością i niewielkimi aluzjami do naszego ludzkiego gatunku pokazać, że kreatywność Matki Natury nie zna granic.

A trzeba powiedzieć, że życie seksualne zwierząt jest barwne, fascynujące, szokujące, i zaskakujące. Zdecydowanie dalekie od romantyzmu, ściśle podporządkowane prawom biologii, momentami przerażające i naprawdę brutalne.

Dziwne taktyki uwodzenia, podstępy samców dążących do kopulacji, strategie zmniejszania dominacji ?facetów? (czytaj samców), przedziwne zachowania homoseksualne samców sprawiające, że są bardziej ?naj? dla pań; seks z samym sobą, zoofilia, kanibalizm, pasy cnoty, ?dziewczyny z interesem? czy jednorazowy penis, którego właściciel wyrzuca po wykorzystaniu. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tej książce. Aż chce się powiedzieć: ?kurczę, ta Matka Natura jest niesamowita i poprana zarazem!?.

Dodam jeszcze, że lekturę książki najlepiej sobie ?dawkować?. Carin Bondar bowiem jak na profesjonalistkę ? biolożkę od seksu zwierząt ? przystało serwuje mnóstwo nazw i fachowych terminologii. Nie jest to zarzut, wręcz przeciwnie, ale wchłonięcie tego wszystkiego za jednym zamachem przez kogoś, kto nie jest biologiem, może przytłoczyć i odebrać całą przyjemność z tej opowieści. Pragnę też zaznaczyć, że w moim odczuciu nie jest to pozycja adresowana dla każdego. Zdecydowanie dedykowana dla wielbicieli zoologii, fanów tematyki rodem z kanałów typu Discovery Chanel i miłośników ciekawostek.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 27-02-2017
 • 12:36

Nowa pozycja na rynku wydawniczym o chwytliwym tytule zapowiada ciekawą przygodę z tematem zupełnie nieznanym acz intrygującym. Każdy z nas ma pewne wyobrażenia na temat życia intymnego zwierząt, w dużej mierze ssaków, ptaków, ewentualnie płazów czy gadów. Ale z pewnością, poza biologami, nikt nie domyślał się nawet jak złożone, fascynujące i brutalne są relacje damsko-męskie w świecie zwierząt, a już na pewno nie w świecie owadów. Biologiczna różnorodność i mnogość sposobów rozmnażania się może przyprawić o zawrót głowy. I o senność..... Tak, tak, książka jest pasjonująca z punktu widzenia naukowca lub osoby jawnie zainteresowanej biologią zwierząt, głównie bezkręgowców. Jednak już zupełnie nieciekawa dla laika lub osoby średnio ciekawej jak rozmnaża się Lumbricus terrestris. Blisko 60 stron książki to bibliografia, do której może odwołać się pasjonat, jednak zupełnie zbędna część dla wspomnianego już laika. Książkę przeczytałam, mnie się podobała gdyż moim hobby jest zoologia, jest to pozycja, powiedziałabym, popularnonaukowa, jednak jako lekturę na długie zimowe (już niedługo krótsze wiosenne) wieczory nie polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 24-02-2017
 • 21:28

Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się książka Carin Bondar ?Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt?. I chociaż, patrząc na tytuł, pomyśleć można, że o ludzkiej seksualności tutaj będzie niewiele, to okazuje się, że jednak mamy ze zwierzętami całkiem sporo wspólnego.

?Dziki seks?? autorka podzieliła na trzy części (objętościowo zbliżone):

poznawanie potencjalnego partnera,
akt seksualny,
następstwa aktu seksualnego.

Z polskiego na nasze: autorka w pierwszej części opowiada o tym, w jaki sposób zwierzęta , dla których nadrzędnym celem obcowania płciowego jest prokreacja, szukają potencjalnego partnera, z którym mogłyby płodzić potomstwo.

Tym, co najbardziej utkwiło mi w pamięci, może dlatego, że potrafiłam znaleźć bezpośrednie powiązanie z ludzkimi zachowaniami, są zwyczaje małp: otóż samica, która chce znaleźć odpowiedniego ojca dla swoich młodych, podbiera mu jedzenie (jakieś drobne pokarmy, które z łatwością jest w stanie sama zdobyć) i obserwuje jego reakcję. Jeżeli nie zwróci na to uwagi, oznacza to, że będzie dobrym ojcem, natomiast jeżeli wpadnie w szał i zacznie atakować samicę albo inne osobniki ? wtedy należy trzymać się od niego z daleka.

Jaka tu analogia z ludzkim zachowaniem? A ile z nas sprawdza, kto pierwszy sięgnie po ostatni kawałek pizzy? ????

Inna ?ciekawostka? z tego rozdziału, która mnie zaintrygowała dotyczy storczyków i orchidei, które imitują zapachy, aby zwabić do siebie owady i skłonić je do odbycia stosunku płciowego. Przez dłuższą chwilę zastanawiałam się, jakim cudem owad może uprawiać seks z kwiatkiem, ale potem przypomniała mi się przyroda z podstawówki i kwestia zapłodnienia krzyżowego, i nagle wszystko stało się trochę mniej dziwne.

W drugiej części Bondar przechodzi do właściwej części, czyli samego obcowania płciowego. Już na samym początku zaznacza, że człowiek jest jednym z niewielu stworzeń, które odczuwają przyjemność z seksu, ponieważ dla wielu innych gatunków jest to sport niemal ekstremalny albo (przykra) konieczność.

Jak większość pewnie wie, modliszki (samice) po seksie lubią sobie partnera zjeść. Nauczone doświadczeniem ofiar modliszki (samce) wypracowały mechanizm obronny ? urywają sobie penisy i oddalają się, aby uniknąć śmierci. A teraz wyobraź sobie taką sytuację w świecie ludzi? Straszne, prawda?

Kolejną ?nowinką? jest kwestia masturbacji. W świecie ludzi jest to (nadal) pewne tabu, według badań, zdecydowana większość (o ile nie wszyscy) ludzi to robi, ale wstydzimy się o tym mówić, a już na pewno nie robimy tego publicznie (nie mówimy tutaj o skrajnych przypadkach dewiacji). W świecie zwierząt nie jest to tak kontrowersyjny temat, one to robią, bo to zdrowe i już.

W ogrodzie zoologicznym w Bombaju była małpa, która zabiła żabę, a następnie masturbowała się jej zwłokami. Obleśne? No jasne! Ale nie dla tej małpy?

Gwałt jest społecznie nieakceptowalny. Za gwałt idzie się do więzienia. Dziecko, które zostanie poczęte podczas gwałtu można (zgodnie z obowiązującym dzisiaj prawem) legalnie usunąć. W świecie zwierząt takie reguły nie obowiązują. Tam gwałty odbywają się na porządku dziennym. Na przykład takie uchatki, pozornie słodkie i urocze zwierzątka, ale mają pewne skłonności do pingwinów, przez co całkiem często się zdarza, że je gwałcą? analnie.

W trzeciej części ?Dzikiego seksu?? autorka przytacza nam następstwa współżycia, dowiadujemy się na przykład, że wśród ptaków zdarzają się takie osobniki, które się nie rozmnażają. Kiedy zobaczą gniazdo, w którym bez opieki przebywają pisklęta, ?zakradają się? do niego i dziobią je, przez co spora ilość młodych po prostu umiera (zdycha?), a pozostała część ma uraz w psychice i najpewniej w przyszłości również nie zdecyduje się na rozmnażanie, a na maltretowanie innych pisklaków. Widzisz, jednak nie tylko ludzie krzywdzą dzieci. Nie wiem czy to pocieszające?

Myślę, że już wystarczy przykładów nowinek, które zbiera nam Carin Bondar, musisz mi uwierzyć na słowo, że w książce jest ich jeszcze całe mnóstwo, więc jeżeli w jakiś sposób Cię zaintrygowałam, to polecam zagłębić się w lekturę. A co ja sądzę o tej pozycji?

Autorka w dosyć przystępny sposób opisuje nam zwyczaje zwierząt. Całość dzieli na wspomniane już trzy części, a każdą z części na rozdziały, które mają świetne tytuły! Jakie? Na przykład:

Puszczalskie.
Monogamia. Doprawdy?
Krokodyla daj mi, luby!
Mili faceci kończą ostatni.
Zoofilia i inne bestialstwa.
Dziewczyny z interesem.
Zmęczone starsze panie i lubieżni starcy.

Musisz przyznać, że już po przejrzeniu spisu treści potencjalny czytelnik poczuje się zaintrygowany ???? Ale do rzeczy?

Język książki jest zrozumiały, ale z konieczności naszpikowany specjalistycznym słownictwem, które jednak na bieżąco jest wyjaśniane w nawiasach i dodatkowo, na końcu książki, znajduje się słowniczek pojęć, więc czytelnik nie musi trudzić się dodatkowymi poszukiwaniami. Gdyby komuś po lekturze nadal było mało informacji, to autorka zamieściła obszerną bibliografię, którą posługiwała się przy tworzeniu ?Dzikiego seksu??. Bez wątpienia jest to wartością ?dodaną?, bo chociaż nie jest to pozycja typowo naukowa, to jednak może być cennym źródłem informacji nawet dla studentów biologii czy innych kierunków pokrewnych. A co da przeciętnemu Kowalskiemu?

Kiedy byłam w szkole podstawowej, uwielbiałam czytać gazetki szkolne i młodzieżowe, tam najczęściej szukałam kącika zoologicznego i czytałam jakieś ciekawostki ze świata zwierząt. Myślę, że zdecydowana większość dzieci miała / ma tak samo.

I pewnie Ty też miałeś / miałaś tak samo.

I teraz, chociaż masz już pewnie dużo więcej lat niż wtedy, chociaż Twoje zainteresowania zapewne uległy sporym zmianom, to uważam, że warto jednak sięgnąć po tę pozycję i odświeżyć sobie informacje z biologii, zainteresować się światem zwierząt, bo nawet jeżeli ta wiedza do niczego Ci się nie przyda, bo (tak jak ja) na przykład uczysz polskiego, to jednak zawsze warto wiedzieć więcej. Z każdej dziedziny.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Król przyjmuje. Zasady dynamiki Tom 1

E. Mendoza

29,09 zł 44.74
Zapowiedź - 20.10.2019
 • -34%
Zaraz będzie po wszystkim

G. Uzdański

24,35 zł 36.90
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -35%
Bob Honey robi swoje

S. Penn

24,65 zł 37.93
Zapowiedź - 5.9.2019
 • -25%
SMS-owy epizod

A. Dworski

21,33 zł 28.43
 • -37%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

A. Lingas-Łoniewska

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -25%
Wileński poker

R. Gavelis

33,60 zł 44.80
Niedźwiedź

M. Orzełowski

33,98 zł
 • -25%
Iris Mcblack Kryształowe serce Tom 1

M. Bergel

28,35 zł 37.80

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.81 zł
  26.27 zł

  Nieśmiała Valentine Vendermot w skromnej kwiecistej sukience przyjeżdża do Paryża, by przedstawić policji historię, która jednak nie mobilizuje paryskiej brygady do działania. Opowieść starszej kobiety wzbudza ciekawość w Adamsbergu - inspektor przekazuje bieżące dochodzenie kolegom, sam zaś udaje...

 • 35.82 zł
  26.50 zł

  Może nie zawsze chodzi tylko o seks! W przeciwieństwie do przyjaciółek, Harlow Vega ma opinię zawsze gotowej do romansu. Dwanaście pełnych alkoholu i szaleństwa godzin w Sin City, wystarczyło by poślubiła niedorzecznie atrakcyjnego i szorstkiego kanadyjskiego rybaka, Finna Robertsa. Ale to...

 • 36.81 zł
  25.40 zł

  Czy robot może przetrwać w dzikiej naturze? Wzruszająca, pełna zwrotów akcji opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy technologia zderzy się z naturą - od wielokrotnie nagradzanego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera Browna. Kiedy robotka imieniem Roz po raz pierwszy...

 • 49.85 zł
  30.41 zł

  Ambitna i oryginalna powieść meksykańskiego twórcy, znanego między innymi jako autora nominowanego do Oscara scenariusza filmu Babel. Proza tak soczysta i barwna, jak w powieści Slumdog. Milioner z ulicy. Siedemnastoletni Juan Guillermo w krótkim czasie traci brata, rodziców i babcię. Za...

 • Jak to jest dorastać samemu w lesie pośród zwierząt? Gdzie znaleźć schronienie przed deszczem, śniegiem, zimnem? Czy dziecko może w ogóle w takich warunkach przetrwać? "Dziki chłopiec. Prawdziwe życie dzikusa z Aveyron" to przepięknie zilustrowana, autentyczna opowieść o ostatnim...

 •   "Dziki kontynent", obficie czerpiąc z dokumentów źródłowych, dostępnych danych statystycznych i literatury przedmiotu, a przede wszystkim z relacji i wspomnień świadków, maluje sugestywny i wiarygodny obraz okresu pomiędzy zakończeniem drugiej wojny światowej a początkiem zimnej wojny....