Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach - Jola Richter-Magnuszewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 48
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Książki w promocji!

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach - opis produktu:

Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem? I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w książce Joli Richter-Magnuszewskiej, która mieszka na skraju lasu i każdego dnia odkrywa jego tajemnice.

W swojej niezwykłej wycinankowej opowieści autorka ukazuje miejsce dzika w wierzeniach naszych przodków, jego miłość do najbliższych krewnych (czy wiedzieliście, że lochy śpiewają warchlakom kołysanki?), zaskakująco podobne do ludzkich zwyczaje (na przykład ścielenie łóżka), a także skomplikowany język. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dzikowi towarzyszą tu jego kuzyni, jak choćby uwielbiany przez dzieci guziec czy świnia - być może najmądrzejsze i najbardziej uczuciowe spośród znanych nam zwierząt.

`Dzika książka o dzikach` to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego (i nieco większego) przyrodnika. Uczy empatii i szacunku dla wszystkich istot oraz uświadamia, jak fascynujące i zagadkowe są stworzenia, które żyją tuż obok człowieka. Część dochodu ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa - pierwszego w Polsce schroniska dla świń.

Jola Richter-Magnuszewska maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek oraz czasopism. Czasem projektuje plakaty (na przykład do akcji społecznej Góra Grosza), czasem wymyśla całe książki (jak `Rok na targu`, `Zwierzakopedia` czy `Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach`). Mieszka na skraju Beskidu Niskiego. W pracy pomagają jej na co dzień koty, gęsi, kury i psy, a niekiedy również sarny, sójki i dziki.

Książka Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach pochodzi z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorem książki jest Jola Richter-Magnuszewska. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca. Książka Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach liczy 48 stron. Jej wymiary to 240x320. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Jola Richter-Magnuszewska - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

jezyna122

ilość recenzji:174

27-11-2020 13:16

?Dzik jest dziki, dzik jest zły? pisał Jan Brzechwa w swoim wierszu. Czy tak faktycznie jest ? Czy kojarzymy te zwierzęta tylko ze zrytym ogrodem i żołędziami?
Autorka podchodzi to tematu skrupulatnie i ogromnie obrazowo. Poznajemy historię gatunku, jego występowanie na świecie, obyczaje, budowę. Zarówno fakty jak i ciekawostki, przedstawione są w bogato ilustrowany sposób, ciekawie i humorystycznie. Prace Joli Richter - Magnuszewskiej zachwyciły mnie już w książce o Januszu Korczaku. Symboliczne i przejmujące a zarazem ogromnie ciepłe. Tutaj autorka zastosowała różne formy plastyczne, rysunek, collage, i wiele innych, co ogromnie uatrakcyjniło treść.
Czy wiesz, że dziki jedzą również larwy owadów i jaja ptaków lub, że zmniejszają liczebność kleszczy ponieważ jedzą gryzonie atakowane przez te pajęczaki ?
Budowa dzika przypomina trochę pług śnieżny a dlaczego, to już do lektury. Autorka rozwiewa w niej wiele mitów, bazując na faktach udowadnia jak bardzo nasz osąd na temat tych zwierząt jest mylny. Ja byłam zdumiona faktem, że świnia domowa jako jedno z niewielu zwierząt przechodzi test lustra- to znaczy jest świadoma, że w lustrze widzi swoje odbicie, a nie kogoś innego. Tak samo zadziwiło mnie to, że każda świnia dotykając mojej dłoni wyczuje w jakim jestem nastroju. Posiada węch ponad dwa tysiące razy lepszy niż człowiek!
Książka zawiera również wiele zagadek, ćwiczeń na spostrzegawczość i pamięć. Jest to fantastyczna lektura nie tylko dla przyszłego przyrodnika. Pełna empatii odkrywa świat pełen ciekawych informacji. Nie sposób po zaznajomieniu się z nią, nie popatrzyć na dziki łaskawszym wzrokiem. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Marta W

ilość recenzji:1

22-10-2020 21:05

Naprawdę świetna książka - piękne rysunki, fajne "zagadki" i aktywności, a przede wszystkim ciekawe i bardzo mądrze napisane informacje, zachęcające nie tylko do poznania, ale i do szanowania dzików i ich wszelakich świńskich kuzynów. Polecam i dziękuję!

Czy recenzja była pomocna?