Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Dzienniki rosyjskie. Zapomniana wojna na Kaukazie

książka

Wydawnictwo timof i cisi wspólnicy
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Anna Politkowska, działaczka praw człowieka, dziennikarka "Nowoj Gaziety", 7 października 2006 roku została zastrzelona w windzie, kiedy wracała do swojego mieszkania. Miała 48 lat. Zginęła za prawdę.
Tego dnia Igort na swoim blogu napisał: Zgasło na zawsze znaczące światło dla rosyjskiej świadomości. Brutalnie przemówiła "demokracja", której sowietolodzy dali nazwę "demokratura". Trzy lata później Igort znalazł się w windzie, w której zginęła Anna...
Dzięki jego pracy mamy możliwość dowiedzieć się więcej o wyjątkowym Człowieku, jakim była Anna: o Jej metodzie pracy, roli mediatora w czasie wydarzeń w teatrze na Dubrowce, woli walki pomimo gróźb śmierci i prób otrucia, sile charakteru, niezłomności, odwadze, godności i honorze. W tym tomie, idąc w ślady Anny Politkowskiej, Igort opisuje piekło konfliktu czeczeńskiego i przedstawia Rosję z początku XXI wieku - Rosję Putina, w której panuje DEMOKRATURA.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 22.05.2013

RECENZJE - książki - Dzienniki rosyjskie. Zapomniana wojna na Kaukazie

4.6/5 ( 8 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

ilo99

ilość recenzji:2408

brak oceny 15-07-2014 21:31

Komiks jest zapisem graficznym biografii Anny Politkowskiej, dziennikarki i działaczki w obronie praw człowieka, zaangażowanej po stronie ludności cywilnej podczas wojny w Czeczenii. Bardzo mocna pozycja, poruszająca tematy, o których media publiczne są uprzejme milczeć. Wyważona, stonowana, a dzięki temu jeszcze bardziej szokująca historiami, jakie obrazuje. Polecam wszystkim, którzy twierdzą, że nie należy obawiać się armii rosyjskiej oraz rządów Putina zwanych przez Rosjan ?demokraturą?. Losy zarówno młodych żołnierzy, którzy nie chcieli uczestniczyć w polowaniu na ludność cywilną, jak i młodych, czeczeńskich chłopców i dziewcząt przejmują i przerażają. Oszczędna forma pod względem rysunku i treści podkreśla wagę opowiadanych historii. Autor nawiązuje do dwóch słynnych akcji bojowników Czeczeńskich: wzięcia zakładników wśród widzów teatru na Dubrowce oraz uczniów i ich rodziców szkoły w Biesłanie (o dziwo bojownicy kazali więźniom komunikować się z nimi w języku rosyjskim). Należy podkreślić, że autor nie opowiada się po którejś ze stron, potępia jedynie bezwzględną brutalność i okrucieństwo. Oprócz losów Anny Politkowskiej dowiadujemy się jaki los spotkał kułaków zamieszkujących Ukrainę w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Poruszająca książka.