Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894 - Marlena Hajduk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894 (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Księgarnia Akademicka
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 429
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894 - opis produktu:

Podjęty temat dotyczy ciekawego okresu historycznego, jakim było stulecie XIX. Analiza pozornie nie najważniejszych kwestii, związanych z architekturą pałacu, jego rozplanowaniem oraz spełnianymi funkcjami w różnorodnej mierze, także z osobami powiązanymi z tym ważnym miejscem dla Krakowa i diecezji krakowskiej, wnosi nowe naświetlenie dla uchwycenia przynajmniej niektórych mechanizmów działalności Kościoła i jego pasterzy. Zainteresowanie tytułowym pałacem ma swoje istotne znaczenie, bo dotyka najważniejszego urzędu w diecezji i otwiera przestrzeń badawczą dla uchwycenia wielu szczegółów nie tylko z życia wyższych sfer, ale nade wszystko pozwala wniknąć w płaszczyznę najzwyczajniejszą, bo gwarantującą dotarcie do fundamentalnych zasad zwyczajnego poruszania się osoby ludzkiej, także wysoko postawionej.
z recenzji bp. prof. zw. Jana Kopca

Wśród wielu zabytków architektury, które przesądzają dziś o szczególnym miejscu Krakowa na mapie kulturowej Polski i Europy, niewiele jest budowli, które posiadałyby tak wielką silę znaczeniową jak pałac biskupów krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3. Ten magiczny dziś adres nabierał szczególnego znaczenia dla Krakowa i dla Polski przez cały wiek XIX. Przesądziły o tym niezwykłe osobowości jego gospodarzy, a zwłaszcza Jana Pawia Woronicza i Albina Dunajewskiego, oraz zmieniające się konteksty polityczne. Dlatego wielką zasługą pani Marleny Hajduk jest zwrócenie uwagi na niezwykle intrygujący fenomen budowli, której dzisiejszy kształt jest funkcją losów Krakowa i jego kościoła w XIX wieku.
z recenzji prof. Jacka Purchli

Książka Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894 pochodzi z wydawnictwa Księgarnia Akademicka. Autorem książki jest Marlena Hajduk. Należy do gatunków: historia, archeologia, powszechna do końca XIX wieku. Książka Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894 liczy 429 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894

5/5 ( 2 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Jan

 • 11-02-2021
 • 19:34

Książka "Dzieje Pałacu Biskupiego w Krakowie w latach 1815-1894" jest publikacją interdyscyplinarną, łącząca aspekty historii sztuki, historii XIX wieku, historii Krakowa, historii kościoła. Znajdują się tam zarówno informacje bardzo szczegółowe, przydatne dla badań naukowych z wyżej wymienionych dziedzin, jak również liczne historię z życia prywatnego biskupów krakowskich, które zainteresują nawet osoby nie mające wcześniej styczności z książkami historycznymi. Polecam

Czy recenzja była pomocna?