Dyskusje konstytucyjne - Tadeusz Mroziuk - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dyskusje konstytucyjne (miękka)

Od przeszłości ku przyszłości

książka

 • Wydawnictwo Aspra JR F.H.U.
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 326
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dyskusje konstytucyjne, Od przeszłości ku przyszłości - opis produktu:

(...) inicjatywa wydania tomu autorstwa młodych naukowców, poświęconego dyskusjom konstytucyjnym jest ważnym i bardzo wartościowym przedsięwzięciem. Na szczególne uznanie zasługuje rozmach, z jakim redaktorzy - a także autorzy - przystąpili do pracy, szeroki zakres tematyczny oraz interdyscyplinarność treści zawartych w pracy.
Z recenzji dr hab. Anny Młynarskiej-Sobaczewskiej

Przedstawiona mi do recenzji wydawniczej publikacja ma kilka znaczących walorów. Po pierwsze, wpisuje się ona w bardzo potrzebny dyskurs konstytucyjny. Nad porządkiem konstytucyjnym trzeba bowiem nieustannie się pochylać i nieustannie poszukiwać środków do jego udoskonalania. Polska dyskusja w tym zakresie przypomina jednak najczęściej zdominowaną przez doraźne korzyści polityczne kłótnię dyletantów. Po drugie,
monografia zbiorowa pod redakcją Tadeusza Mroziuka, Józefa Izbickiego, Patryka Kalinowskiego i Konrada Filipa Komarnickiego jest niezwykle ciekawa i wyróżnia się przyzwoitym poziomem. Po trzecie wreszcie ? książka ta stanowi dowód dojrzałości grona młodych w większości przypadków badaczy polskiego ustroju i ich zdolności do krytycznego spojrzenia na przeszłość, teraźniejszość, ale i przyszłe potrzeby porządku konstytucyjnego. (?)
Z recenzji dr. hab. Tomasza Słomki
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Dyskusje konstytucyjne, Od przeszłości ku przyszłości
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.