Dyrektor Szkoły 6/2021 - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dyrektor Szkoły 6/2021 (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 84
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dyrektor Szkoły 6/2021 - opis produktu:

Wyniki realizacji planu nadzoru (Bożena Barszczewska nauczyciel dyplomowany). Przepisy nie określają wzoru przedstawienia przez dyrektora szkoły wyników i wniosków sprawowanego nadzoru pedagogicznego, co oznacza, że może przybrać dowolną formę, np. taką, jak zaproponowana przez autorkę w odniesieniu do szkoły podstawowej. Dokument podsumowujący nadzór pedagogiczny dyrektora prowadzony w danym roku szkolnym powinien nawiązywać do planu nadzoru, stanowić podsumowanie wybranych dziedzin pracy placówki oraz zawierać wnioski do pracy w kolejnym roku szkolnym. Pedagogika wstydu (Jacek Królikowski prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Bogdan Bugdalski dziennikarz, redaktor) Pedagogika wstydu to fraza pojawiająca się co pewien czas w dyskursie dotyczącym polityki historycznej Polski. Jak jest rozumiana, na ile narracja o pedagogice wstydu odpowiada rzeczywistości i jaki jest jej wpływ na działania dydaktyczno-wychowawcze szkoły? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Jacek Królikowski, a Bogdan Bugdalski przedstawia opinie zebrane wśród przedstawicieli różnych środowisk związanych z edukacją. Odroczona zmiana egzaminu (Małgorzata Nowak była dyrektor szkoły z wieloletnim stażem). Środowisko edukacyjne obiegła długo wyczekiwana wiadomość: przyszłoroczni ósmoklasiści nie będą zdawać egzaminu z czwartego przedmiotu, utrzymane zostaną ograniczenia wymagań. Spełniono postulaty organizacji pozarządowych, odetchnęli uczniowie, rodzice, nauczyciele. Autorka przedstawia działania i wypowiedzi osób apelujących o tę zmianę, pokazując sens i siłę społecznej presji. Niezbędnik Dyrektora Edukacja domowa (Karolina Cieślik prawniczka, Mikołaj Darmosz radca prawny, Włodzimierz Kaleta dziennikarz)Rodzice zainteresowani spełnianiem przez ich dzieci obowiązku szkolnego w domu poszukują informacji na stronach internetowych, ale też bezpośrednio u dyrektorów placówek. Dlatego w czerwcowym Niezbędniku przypominamy, jakie są podstawy prawne edukacji domowej, jakie zadania mają rodzice, a jakie szkoła. Podpowiadamy również formy wsparcia rodziców i działania warte podjęcia, by nasza placówka została uznana za przyjazną nauczaniu domowemu. Ponadto: - Wirtualne dni otwarte (Cezary Atelak) - Trójkąt promocyjny (Małgorzata Nowak) - Zmiana warunków zatrudnienia (Barbara Tomaszewska)- Egzamin klasyfikacyjny procedura (Krzysztof Lodziński) - Efektywna prezentacja (Maciej Frasunkiewicz) - Uczeń w przyjaznej szkole (prof. dr hab. Bolesław Niemierko) - Adaptacja klas IV (Natalia Szatkowska)

Książka Dyrektor Szkoły 6/2021 pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: czasopisma, nauki humanistyczne, pedagogika. Książka Dyrektor Szkoły 6/2021 liczy 84 stron. Jej wymiary to 212x297. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Dyrektor Szkoły 6/2021

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.