Dyplomacja naukowa - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dyplomacja naukowa (miękka)

Koncepcja - praktyka

książka

Dyplomacja naukowa, Koncepcja - praktyka - opis produktu:

Recenzowana publikacja jest pierwszą, a zatem unikalną monografią w polskim dorobku badawczym, w której podjęte zostało zagadnienie dyplomacji naukowej. Wartość szczególną monografii stanowią z jednej strony wnikliwa, rzetelna i odpowiadająca aktualnemu stanowi wiedzy charakterystyka istoty pojęcia dyplomacji naukowej, jego genezy i ewolucji. Z drugiej natomiast niezaprzeczalnym walorem pozostają przykłady empirycznego jej wykorzystania w politykach poszczególnych państw. Połączenie aspektu teoretycznego z praktycznym generuje efekt synergii, dzięki któremu kategoria dyplomacji naukowej staje się nie tylko bardziej zrozumiała, lecz przede wszystkim jawi się jako skuteczna metoda definiowania i efektywne narzędzie osiągania celów. Niezaprzeczalnym walorem monografii jest jej dyskursywny charakter. Ujęcie bowiem nowego i złożonego zagadnienia, jakim jest dyplomacja naukowa, z wielu różnych perspektyw stanowić może otwarcie debaty na szerszym niż li tylko naukowym forum, rodzaj zaproszenia i zachęty dla osób zajmujących się zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą aktywnością w płaszczyźnie polityki oraz dla tych, którzy uczynili ją przedmiotem swoich badawczych zainteresowań. [fragment recenzji wydawniczej] Dr hab. prof. UWr Adrian Dudek, Instytut Politologii, Uniwersytet Wrocławski

Książka Dyplomacja naukowa Koncepcja - praktyka, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Dyplomacja naukowa liczy 320 stron. Jej wymiary to 175x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Dyplomacja naukowa, Koncepcja - praktyka

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.