Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej - Magdalena Piorunek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej (miękka)

książka

Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej - opis produktu:

Monografia przedstawia zagadnienia związane z pomocą, wsparciem społecznym i poradnictwem. Zawiera interdyscyplinarne teksty ukazujące dymensje pomocy - teoretyczny, metodologiczny i praktyczny aspekt zjawiska i jest próbą ukazania wielowymiarowości zjawisk pomocowych zarówno w sposobie ich opisu, jak i w odniesieniu do zróżnicowanych obszarów ich świadczenia. Przemiany kulturowo-gospodarcze na poziomie makrospołecznym i zmiany codziennego funkcjonowania jednostek w kulturze indywidualizmu przyczyniają się do powstawania problemów, trudności, kryzysów biograficznych, z którymi zmaganie się wymaga często zewnętrznej pomocy, wsparcia czy poradnictwa. Zmieniają się także strategie, metody, formy i środki ich świadczenia i organizowania. Autorzy artykułów skoncentrowali się na analizie wybranych nowych koncepcji i strategii pomocowych (np. coaching, poradnictwo online, poradnictwo wolontariackie) i omówieniu zróżnicowanych (tradycyjnych, wirtualnych) form wspierania rodzin w wybranych sytuacjach trudnych i kryzysowych (np. zaburzeń rozwojowych, przewlekłych chorób członków rodzin, przemocy domowej). Dokonali także deskrypcji zróżnicowanych strategii i form wsparcia społecznego i poradnictwa adresowanych do jednostek w biegu życia (etap adolescencji, dorosłość, starość), ukazując środowiskowy kontekst świadczenia i odbierania pomocy.

Publikacja adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków zajmujących się pomocą, wsparciem społecznym i poradnictwem oraz do studentów studiów kierunków humanistycznych i społecznych.

Książka Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Magdalena Piorunek. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inne. Książka Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej liczy 246 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Dymensje poradnictwa i wsparcia społecznego w perspektywie interdyscyplinarnej

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.