Dylematy etyczno-zawodowe psychologa - Marian Stepulak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dylematy etyczno-zawodowe psychologa (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 252
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dylematy etyczno-zawodowe psychologa - opis produktu:

W praktyce zawodowej psychologowie stają niejednokrotnie przed różnymi dylematami natury etycznej, przed koniecznością wyboru takiego działania, które nie sprzeniewierzałoby się podstawowym zasadom moralnym. Nie są jednak w tej trudnej sytuacji pozostawieni bez pomocy. Na konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych rozważa się interesujące ich zagadnienia etyczno-moralne i zawodowe. Optymalnych rozwiązań tych kwestii poszukuje się także podczas warsztatów psychologicznych. Niniejsza książka jest próbą przedstawienia i rozwiązania wielu dylematów moralnych, jakie psycholog musi rozstrzygać na co dzień. Składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest antropologicznym i aksjologicznym aspektom zawodu psychologa, druga etyczno-moralnym aspektom relacji międzyludzkich w kontaktach psychologa z klientem. Praca jest wspólnym dziełem absolwentów psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz młodszych pracowników Instytutu Psychologii KUL. Zabranie głosu w ogólnopolskiej dyskusji nad dylematami etyczno-zawodowymi psychologa wydaje się inicjatywą o dużej wartości, gdyż może ona poszerzyć obszar rozpatrywanych zagadnień z tej dziedziny. Publikacja stanowi bogate źródło informacji dla studentów psychologii i pedagogiki, przygotowujących się do w pełni odpowiedzialnego wykonywania obowiązków zawodowych. Może też być przydatna dla duszpasterzy, lekarzy, rodziców, wolontariuszy i wszystkich, którym zależy na kształtowaniu właściwych postaw moralnych wobec osoby oczekującej od nich profesjonalnej pomocy.

Książka Dylematy etyczno-zawodowe psychologa pochodzi z wydawnictwa Towarzystwo Naukowe KUL. Autorem książki jest Marian Stepulak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, etyka, psychologia. Książka Dylematy etyczno-zawodowe psychologa liczy 252 stron. Jej wymiary to 176 x 250. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Dylematy etyczno-zawodowe psychologa

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.