Dwie królowe / Philippa Gregory | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dwie królowe (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Książnica
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 544
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dwie królowe - opis produktu:

Autorka `Kochanic króla` kontynuuje swoją opowieść, tym razem skupiając się na pozostałych przy życiu bliskich straconej królowej Anny Boleyn. `Dwie królowe` - najnowsza powieść Gregory - ukazują schyłek panowania Henryka VIII w serii osobistych wyznań jego dwóch żon: Anny Kliwijskiej i Katarzyny Howard oraz szwagierki Anny, Jane Boleyn, prześladowanej przez widma przeszłości.

Jest rok 1539 i dwór Henryka VIII coraz częściej drży przed zmiennymi nastrojami starzejącego się, schorowanego króla. Mając tylko jednego syna, Henryk VIII musi znaleźć nową żonę - korona Anglii przypada Annie Kliwijskiej. Nowa królowa ma ważne powody, by poślubić mężczyznę w wieku własnego ojca i przenieść się do kraju, którego język i zwyczaje są jej zupełnie obce. Mimo że otoczenie ją olśniewa, powoli zaczyna czuć, jak pętla niebezpieczeństwa zacieśnia się wokół jej szyi.
Barwna opowieść o młodych kobietach starających się przeżyć na pełnym intryg i najbardziej niebezpiecznym dworze królewskim ówczesnej Europy, w czasach przewrotu religijnego i politycznych niesnasek.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -44%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020

Philippa Gregory - przeczytaj też

 • -18%
Biała księżniczka

Philippa Gregory

miękka
32,64 zł 39.81
 • -20%
Klątwa Tudorów

Philippa Gregory

miękka
31,85 zł 39.81
 • -20%
Nobliwy proceder

Philippa Gregory

miękka
31,85 zł 39.81
 • -20%
 • -22%
Trzy siostry, trzy królowe

Philippa Gregory

miękka
31,05 zł 39.81
Trzy siostry, trzy królowe

Philippa Gregory

miękka
41,90 zł
 • -22%
Uwięziona królowa cykl tudorowski

Philippa Gregory

miękka
31,05 zł 39.81

Zobacz również

 • -33%
Zimowla

Dominika Słowik

miękka
30,08 zł 44.90
 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -32%
Położna z Auschwitz

Magdalena Knedler

twarda
29,17 zł 42.90
 • -35%
Bibliotekarka z Auschwitz

Antonio Iturbe

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,11 zł 44.78
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Dwie królowe
4.6/5 ( 21 ocen )
  5
  18
  4
  0
  3
  1
  2
  2
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Lidka

 • 13-08-2015
 • 16:54

recenzja nagrodzona 8.00pkt

Zdrady, intrygi, strach. Te trzy słowa idealnie oddają klimat szesnastowiecznej Anglii. Władzę nadal sprawuje Henryk VIII, a państwo targane jest konfliktami religijnymi. Dworzanie w trosce o własne życie starają się przypodobać królowi. Pozornie dwór cieszy się przepychem, zabawami, turniejami. Jednak wszystko to spowija mrok szafotu. To właśnie taką Anglię po raz pierwszy ogląda czwarta żona Henryka VIII Anna Kliwijska. Początkowo młoda kobieta jest jednocześnie zafascynowana bogactwem nowego kraju, ale i przygnębiona swoją odmiennością. Anna odebrała surowe wychowanie, nie odważy się nosić czepek powyżej linii włosów, ani odsłonić dekolt. Staje się to przyczyną kpin, jakie wymieniają między sobą jej dworki. Kolejną przeszkodą jest nieznajomość języka angielskiego. Gdy Anna zostaje żoną Henryka, szybko się uczy i zakochuje w Anglii. Jej dworką jest Jane Boleyn- szwagierka królowej Anny Boleyn i żona jej brata. To właśnie ona zaprowadziła ich pod szafot. Dworka służy radą Annie Kliwijskiej w każdej sferze i zaprzyjaźnia się z nią. Krewniaczką Jane jest urocza i towarzyska Katarzyna Howardówna. Młoda dziewczyna uwielbia zabawy i bogactwo, dlatego szybko zgadza się na pomysł uwiedzenia króla. Nad planem czuwa jej wuj książę Norfolk oraz Jane Boleyn. Wszystko sprzyja ich projektowi. Stary i chory Henryk VIII nie jest w stanie spełnić małżeńskiego obowiązku, a tym samym spłodzić potomka z Anną Kliwijską, która czuje do niego wstręt i obrzydzenie. Wkrótce, zauroczony urodą Katarzyny Howard, król postanawia unieważnić małżeństwo z Anną. Pomocna w tym względzie okazuje się Jane Boleyn, która mimo przyjaźni z Kliwijką postanawia zeznawać przeciwko niej. Na tronie zasiada młoda Katarzyna, którą rozpieszcza bogactwami jej mąż. Lecz i jej losy nie potoczyły się szczęśliwie.
O Annie Kliwijskiej i Katarzynie Howard mówi się najmniej ze wszystkich żon Henryka VIII. Jednak ich życie jest równie barwne i ciekawe jak Katarzyny Aragońskiej czy Anny Boleyn. Autorka zadbała o każdy szczegół. Przenosi nas w niesamowity i jakże mroczny świat Anglii. Był to czas przewrotów religijnych. Czytając jej dzieło niemalże ma się przed oczami kontrast bogactwa dworu i biedy zwykłych ludzi, którzy już sami nie wiedzą, jakie mają przyjąć wyznanie. Z kart tej książki aż bije strach przed śmiercią. Bogiem w szesnastowiecznej Anglii był Henryk VIII i to od jego humoru zależało życie wszystkich. Były to czasy, kiedy nawet nieodpowiednia myśl mogła być powodem oskarżenia o zdradę. Na ulicach Londynu unosił się zapach przerażenia. W tej książce jest to niesamowicie wyczuwalne. Utwór niesie ze sobą również przesłanie, że wszystko w życiu jest zmienne. Można wspiąć się na najwyższe szczyty społeczne, by za chwile z nich spać. Czasami ten upadek kończy się śmiercią, czasami tylko ranami, po których blizny pozostają na całe życie. Przed kaprysami króla nie było ratunku dla nikogo, nawet dla królowej.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Lidka

 • 13-08-2015
 • 16:45

Zdrady, intrygi, strach. Te trzy słowa idealnie oddają klimat piętnastowiecznej Anglii. Władzę nadal sprawuje Henryk VIII, a państwo targane jest konfliktami religijnymi. Dworzanie w trosce o własne życie starają się przypodobać królowi. Pozornie dwór cieszy się przepychem, zabawami, turniejami. Jednak wszystko to spowija mrok szafotu. To właśnie taką Anglię po raz pierwszy ogląda czwarta żona Henryka VIII Anna Kliwijska. Początkowo młoda kobieta jest jednocześnie zafascynowana bogactwem nowego kraju, ale i przygnębiona swoją odmiennością. Anna odebrała surowe wychowanie, nie odważy się nosić czepek powyżej linii włosów, ani odsłonić dekolt. Staje się to przyczyną kpin, jakie wymieniają między sobą jej dworki. Kolejną przeszkodą jest nieznajomość języka angielskiego. Gdy Anna zostaje żoną Henryka, szybko się uczy i zakochuje w Anglii. Jej dworką jest Jane Boleyn- szwagierka królowej Anny Boleyn i żona jej brata. To właśnie ona zaprowadziła ich pod szafot. Dworka służy radą Annie Kliwijskiej w każdej sferze i zaprzyjaźnia się z nią. Krewniaczką Jane jest urocza i towarzyska Katarzyna Howardówna. Młoda dziewczyna uwielbia zabawy i bogactwo, dlatego szybko zgadza się na pomysł uwiedzenia króla. Nad planem czuwa jej wuj książę Norfolk oraz Jane Boleyn. Wszystko sprzyja ich projektowi. Stary i chory Henryk VIII nie jest w stanie spełnić małżeńskiego obowiązku, a tym samym spłodzić potomka z Anną Kliwijską, która czuje do niego wstręt i obrzydzenie. Wkrótce, zauroczony urodą Katarzyny Howard, król postanawia unieważnić małżeństwo z Anną. Pomocna w tym względzie okazuje się Jane Boleyn, która mimo przyjaźni z Kliwijką postanawia zeznawać przeciwko niej. Na tronie zasiada młoda Katarzyna, którą rozpieszcza bogactwami jej mąż. Lecz i jej losy nie potoczyły się szczęśliwie.
O Annie Kliwijskiej i Katarzynie Howard mówi się najmniej ze wszystkich żon Henryka VIII. Jednak ich życie jest równie barwne i ciekawe jak Katarzyny Aragońskiej czy Anny Boleyn. Autorka zadbała o każdy szczegół. Przenosi nas w niesamowity i jakże mroczny świat Anglii. Był to czas przewrotów religijnych. Czytając jej dzieło niemalże ma się przed oczami kontrast bogactwa dworu i biedy zwykłych ludzi, którzy już sami nie wiedzą, jakie mają przyjąć wyznanie. Z kart tej książki aż bije strach przed śmiercią. Bogiem w piętnastowiecznej Anglii był Henryk VIII i to od jego humoru zależało życie wszystkich. Były to czasy, kiedy nawet nieodpowiednia myśl mogła być powodem oskarżenia o zdradę. Na ulicach Londynu unosił się zapach przerażenia. W tej książce jest to niesamowicie wyczuwalne. Utwór niesie ze sobą również przesłanie, że wszystko w życiu jest zmienne. Można wspiąć się na najwyższe szczyty społeczne, by za chwile z nich spać. Czasami ten upadek kończy się śmiercią, czasami tylko ranami, po których blizny pozostają na całe życie. Przed kaprysami króla nie było ratunku dla nikogo, nawet dla królowej.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Janek

 • 18-02-2015
 • 16:58

Gregory skupia się na historii dwóch kolejnych żon Henryka VIII - czwartej żonie Annie Kliwijskiej oraz piątek - Katarzynie Howard. Akcja powieści rozpoczyna się tuż po śmierci królowej Joanny Seymour, która odeszła z tego padołu w skutek nieudolnie przeprowadzonego porodu. Henryk VIII niezwłocznie rozpoczyna poszukiwania kolejnej "klaczy rozpłodowej".

Trzecią kobietą z której perspektywy obserwujemy wydarzenia to Jane Boleyn - żona Jerzego Boleyna, brata ściętej Anny (drugiej żony Henryka VIII). Kobieta znana jest już z "Kochanic króla". Zasłużyła na opinię żeńskiej wersji judasza, ponieważ dzięki jej zeznaniom ścięto wspomnianych Boleynów, a następnie zeznawała przeciwko Annie Kliwijskiej oraz - ostatecznie - przeciwko Katarzynie Howard - obie królowe pogrążając.

Na uwagę zasługują jak zawsze świetnie napisane postacie. Mało znane żony króla ożywają na kartach powieści. Przede wszystkim zachwyca ich portret psychologiczny - Anna jest dumna ze swojej nowej funkcji, przedstawiona jako błyskotliwa i inteligentna kobieta. Gdy domyśliła się co Henryk dla niej zgotował szybko odnalazła się w swojej nowej roli i żyła na uboczu tak, aby wiecznie go zadowalać. Katarzyna z kolei przedstawiona jest jako młódka, której w głowie tylko dobra doczesne i zabawa, ale kiedy potrzeba potrafi uwieść króla jak przykazał jej wuj Howard. Z czasem odezwało się również i u niej sumienie. Jej postać, choć początkowo wzbudzająca śmiech i pogardę okazuje się najbardziej tragiczna. Jane Boleyn z kolei jawi się jako wyrachowana zausznica Tomasza Howarda, która działa w ogólnie pojętym interesie jej rodu, albo tak jej się przynajmniej zdaje.

Autorka przyzwyczaiła mnie, że wszystkie jej powieści czyta się jednym tchem i praktycznie nie da się oderwać od lektury na dłuższy czas. Pomimo, że historie tych kobiet nie są dla mnie żadną zagadką, każdy nowy zwrot akcji traktowałem jak kompletne zaskoczenie. Narracja poprowadzona jest po mistrzowsku. Czytając książkę zmieniamy punkt widzenia z każdym kolejnym rozdziałem, bowiem każdy z nich relacjonowany oczami innej kobiety. Zdarzają się bardzo ciekawe sceny, kiedy jedno wydarzenie mamy okazję poznać z różnych perspektyw.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sosenka

 • 4-12-2013
 • 13:02

Sytuacja na dworze tradycyjnie nie jest różowa, za sprawą tego, który powinien dbać o swe królestwo. On sam zresztą coraz częściej ma problemy zdrowotne, jego kondycja z racji wieku nie jest już tak imponująca jak kiedyś, jednak charyzma i werwa umysłowa, które pozwalają mu wciąż niepodzielnie rządzić krajem i terroryzować naród, zdają się być tak samo nienaruszone jak niegdyś. Królestwo drży i obawia się obserwując poczynania swego Króla, który nie dba o ludzi, lecz o swoje interesy, sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a bohaterki powoli zdają się kroczyć ku takiemu samemu końcowi, jak ich poprzedniczki. Henryk VI jak zawsze wprawia czytelnika w osłupienie i zadziwia, bo trudno nie być zaszokowanym poznając coraz to gorsze oblicza tego okrutnego władcy. Choć wiele razy spotykałam się z biografiami różnych królów, Henryk VI jest zdecydowanie najgorszym królem w całej historii. Wiele osób zna już dorobek i talent pisarski Philippy Gregory, więc chyba nie muszę zachęcać do kolejnej jej powieści, bo one chyba z racji jej sławy bronią się same, a jej nazwisko to marka sama w sobie. Tym razem autorka skupiła się na kolejnych losach Tudora, tym razem końcowych, znowu wyszło genialnie, a fabuła wbijała w fotel. To powieść, która zadziwia i zachwyca i nie trzeba nawet lubić gatunku historycznego czy biograficznego, bo podobnie jak poprzednie tomy, "Dwie królowe" czyta się jak zwykłą powieść, tym bardziej budzą się w czytelniku emocje, kiedy po skończeniu lektury uświadamia sobie, że to wszystko wydarzyło się naprawdę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

mandragora1

 • 18-08-2012
 • 12:08

Jest rok 1539 i dwór Henryka VIII coraz częściej drży przed zmiennymi nastrojami starzejącego się, schorowanego króla . Mając tylko jednego syna , Henryk VIII musi znaleźć nową żonę - korona Anglii przypada Annie Kliwijskiej . Nowa królowa ma ważne powody , by poślubić mężczyznę w wieku własnego ojca i przenieść się do kraju , którego język i zwyczaje są jej zupełnie obce . Mimo , że otoczenie ją olśniewa , powoli zaczyna czuć , jak pętla niebezpieczeństwa zacieśnia się wokół jej szyi .
Anna doświadcza jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą bycie żoną Henryka VIII. Zdeterminowany Henryk , wywleka na jaw tajemnice , które nigdy nie powinny zostać zdradzone i robi to tylko po to aby posiąść jedną z dworek królowej . Anna Kliwijska zostaje posądzona o związek z innym mężczyzną oraz czary , zostaje sama w obcym kraju , czując jak pętla niebezpieczeństwa zaciska się wokół jej szyi .
Król żeni się z młodziutką Katarzyną Howard - piękną , beztroską , troszkę głupiutką , naiwną i próżną , dzieckiem właściwie , niedorosłym do bycia żoną a co dopiero królową Anglii - Różą bez kolców nazywał Katarzynę Howard bardzo stary już król .

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Dziedziczka jeziora

Maria Dahvana Headley

miękka
23,98 zł 36.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -34%
Źródło Jak zmienić swoje życie na lepsze

Tara Swart

twarda
26,33 zł 39.90
 • -34%
Żywica

Ane Riel

twarda
26,33 zł 39.90
 • -20%
Niebo na uwięzi

Christina Leunens

miękka
31,92 zł 39.90
 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 32.92 zł

  Pomysł pierwszego opowiadania powstaje w roku 2010. I pod wpływem wielu zdarzeń zostaje ukończone w roku 2015. Postać Iwanowa została stworzona z losów wielu prawdziwych postaci. Fragmenty Artysty ukazują się drukiem na łamach jednego z czasopism literackich na kilka lat przed ukazaniem się...

 • 32.82 zł
  27.57 zł

  Mogłyby się nigdy nie spotkać. Jednak przewrotny los splata ich drogi, poddając je niełatwej próbie. Ewa, mieszkanka Katowic, porzuca męża i pracę na uniwersytecie i wyjeżdża do Glinki, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku, gdzie zatrudnia się jako pomoc w pensjonacie. Prowadzi go owdowiała przed...

 • 44.89 zł
  30.07 zł

  Autorka bestsellerowego Jednego z nas powraca z nową opowieścią. Jak poznać życie codzienne w Państwie Islamskim? Należy sięgnąć po Dwie siostry! Norwesko-somalijskie nastoletnie siostry opuszczają Norwegię i zaczynają nowe życie w...Syrii. Obie wychodzą za bojowników Państwa Islamskiego i...

 • 39.81 zł
  31.45 zł

  Dwa morderstwa. Jedno z zemsty, drugie - dla wymierzenia kary. Trzy pokolenia jednej rodziny. Miłość, zdrada i odwet. "W 1930 roku trzech rolników popełniło tu samobójstwo, ale w przeciwieństwie do informacji zapisanych w kronikach naszej rady i wniosków wysnutych przez brytyjskiego...

 • 32.92 zł
  27.65 zł

  Ślepy los sprawia, że drogi dwóch nieznających się mężczyzn na moment się przecinają. I to dosłownie. Zwykłe zderzenie na chodniku staje się sygnałem nadchodzących zmian w życiu obu bohaterów. Czy sukces - zarówno w biznesie, jak i na scenie hip-hopowej - może przynieść ból i rozczarowanie?...

 • 24.93 zł
  21.44 zł

  Dwie korony to pierwszy film ukazujący nieznane powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Obraz w piękny sposób dopełnia muzyka skomponowana przez Roberta Jansona. 13 utworów wykonanych przez Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej to muzyczne tło opowieści o mało znanym życiu ojca Maksymiliana...