Duchy Jeremiego / Robert Rient | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Duchy Jeremiego (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wielka Litera
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 296
 • UWAGA: Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed świętami!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Duchy Jeremiego - opis produktu:

`Duchy Jeremiego` Roberta Rienta, to opowieść o dwunastolatku próbującym odkryć własną tożsamość pośród frustracji, mrocznych niedopowiedzeń i przeszłości własnej rodziny.

Jeremi, pełniący funkcję narratora, przedstawia nam się jako nastolatek mieszkający z mamą. Chłopak odkrywa, że najbliższa mu osoba choruje, staje się słabsza, traci pracę i potrzebuje opieki. Cierpienie matki, przeprowadzka na wieś, pytania o pochodzenie oraz konieczność zmierzenia się z odejściem bliskich, wymuszają na dwunastoletnim Jeremim porzucenie beztroskiego dzieciństwa. Bohater będzie musiał zrozumieć kim jest, do czego dąży i dlaczego związek z przeszłością ma duże znaczenie.

`Duchy Jeremiego` Roberta Rienta, to słodko-gorzka opowieść o ludzkiej niegotowości do przyjęcia życiowych trosk.

- Wartościowa powieść, w której każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.
- Książka Roberta Rienta to intymna narracja o konieczności szybkiego dorastania i stawianiu czoła teraźniejszości oraz przeszłości.
- Duchy Jeremiego otrzymały nominację do najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce - Nagrody Nike.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

twarda
25,75 zł 42.90
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,73 zł 37.88
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -34%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,56 zł 44.78
 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50

Zobacz również

 • -37%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
43,93 zł 69.73
 • -35%
Nagi sad

Wiesław Myśliwski

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 18.1.2020
 • -36%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,54 zł 39.90
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
49,77 zł
 • RRecenzje
 • Książka
 • Duchy Jeremiego
4.2/5 ( 21 ocen )
  5
  14
  4
  2
  3
  2
  2
  2
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Zarwananoc

 • 12-06-2018
 • 13:29

"Uczyłem się raczkować. Niezbyt mi to wychodziło, bo chociaż chciałem iść do przodu, cofałem się, a to było strasznie frustrujące , tak samo frustrujące jak ostatnie tygodnie na wsi. Ten ruch, na który nie mam wpływu, chociaż wydaje się łatwy. Zostawić za sobą kawałek podłogi i ruszyć dalej."

Czytając książkę mogę śmiało stwierdzić, że byłam przerażona ilością złych zdarzeń, które spotykały dwunastoletniego chłopca. Jak odnaleźć się w tak nietypowej rodzinie z tyloma problemami? Dziadek z alzheimerem, sąsiadka dziadka- Maria to Żydówka, która ma za sobą życie w obozie koncentracyjnym, babcia, która także jest Żydówką, przeżyła złe czasy, lecz straciła całą rodzinę, ciotka Estera okazuje się być lesbijką. Do pakietu "szczęścia" matka Jeremiego jest chora na raka. Autor wprowadza Nas w ten świat nie szczędząc kataklizmów i gamy uczuć, którymi obdarzamy głównego bohatera. Co zadziwiające, mino tylu zdarzeń historia jest spójna i logiczna, nie zostajemy zamęczani zbędnymi wątkami.
Jeremi wraz z matką są zmuszeni przeprowadzić się do dziadka, ze względu na brak funduszy. Po czasie jedynym marzeniem bohatera jest powrót do dawnego domu i dzielenia podwórka z przyjacielem. W nowym miejscu zamieszkania nie widzi dobrych perspektyw, jak i musi pracować, pomagać dziadkowi w gospodarstwie. Wiedząc, że głównym powodem przeprowadzki jest brak pieniędzy postanawia je zarobić. Może i ten zarobek nie jest poprawny, lecz przez to widzimy jak młody chłopak usiłuje dążyć do celu i wierzy, że mama na pewno wyzdrowieje.
Choć Jeremy musi szybko dorosną i uporać się z wieloma problemami, to i tak pozostaje w nim szczypta dziecka. Wiele sytuacji interpretuje po swojemu, nie potrafi zrozumieć lub źle postrzega, co wyjaśnia zakończenie książki. Czytając widzimy bunt, przekleństwa, chęć gry w piłkę czy choćby najzwyklejszych spotykań z przyjacielem. Język w książce całkowicie odnosi się do głównego bohatera, nie mamy tutaj wtrąceń z dorosłego życia. Rient ukazuje nam swój talent polegający na pozostaniu przy temacie, nie wrzuca swoich przemyśleń, uczuć. Czytając skupiamy całą uwagę na nastolatku w morzu problemów, jego przeżyciach, aż docieramy do końca. Smutnego i wstrząsającego końca.
Choć książka jest napisana lekki piórem i czyta się ją bardzo szybko, to porusza istotne oraz trudne tematy. Po przeczytaniu byłam zmuszona usiąść w ciszy i pomyśleć, przetrawić ukończoną lekturę.
Mogę śmiało stwierdzić, że zostałam poruszona tą historią, a miejsce gdzie znajduje się serce- zabolało. Ile mamy szczęścia żyjąc z ludźmi, których kochamy?

"Raz chciałem zabić mojego dziadka, miałem nawet plan z alibi. A jak chcesz kogoś zabić, ale naprawdę zabić, to musi być miłość.Teraz to wiem, bo wcześniej myślałem, ze to właśnie wszystko jest, tylko nie miłość, ale to później opowiem. "

czytampierwszy.pl

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magda

 • 5-11-2017
 • 16:17

Grafomańska, nudna książka, która sili się na bycie "ambitną", a jest zwyczajnymi popłuczynami opowiadającymi w kółko o tym samym - o chorobach, sikaniu. Opisy są prymitywne, no ale czego oczekiwać od nieznanego "coacha", który udaje, że zna się na wszystkim najlepiej. Nie wiem w ogóle skąd się wziął ten autor, kto go promuje?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

a.d.b.

 • 2-10-2017
 • 18:49

Dziadek stary Sybirak, do tego z "alshajmerem", sąsiadka dziadka - Maria to Żydówka, która cudem przeżyła obóz koncentracyjny, babcia, też Żydówka, z Getta trafiła do polskiego domu i przeżyła, ale straciła całą rodzinę, ciotka Estera to lesbijka, "którą Bóg opętał", a matka umiera na raka. O wszystkim tym opowiada 12 letni Jeremi i to właśnie kreacja narratora umożliwiła wprowadzenie takiej ilości trudnych tematów i zgranie ich w spójną, logiczną i nienużącą całość.

"Duchy Jeremiego" to opowieść o śmierci w wielu odsłonach i wielu odmianach, tyle że dla 12 letniego narratora wszystkie historie dzieją się równocześnie, bo chroniony wcześniej chłopiec o wszystkim dowiaduje się niemal w jednej chwili. Nawet dla dojrzałego człowieka byłoby aż
nadto.
Rodzinne tajemnice, tematy, o których się nie rozmawia nie tylko irytują, ale i niepokoją, wywołują stałe napięcie i atmosferę oczekiwania na katastrofę. Poszukiwanie prawdy o rodzinie jest też poszukiwaniem prawdy o sobie.
W konfrontacji z traumami bliskich, chorobą matki, przeprowadzką na wieś do dziadka Jeremi musi dorosnąć i przejąć odpowiedzialność za życie innych. Pilnuje dziadka, sprawdzając "testem Syberii" czy rozmawia z dziadkiem, czy z "alshajmerem", pomaga w gospodarstwie i zarabia, żeby pomóc mamie (choć ona raczej nie ucieszyłaby się wiedząc jak zarabia jej syn). Ciągle jednak to dziecko, które nie dostrzega istoty problemów i interpretuje wszystko po swojemu. Naiwność Jeremiego podkreśla tragizm, ale jest i źródłem komizmu, choć chwilami gorzkiego.
"Duchy..." są także powieścią o żałobie przeżywanej przez dziecko i poszukiwaniu ratunku. Tytułowe duchy w życiu babci Jeremiego- Elzy i samego Jeremiego to, wedle słów samego autora książki, "natrętne myśli, nierozwiązane problemy, tajemnice rodzinne, wyparte emocje, niepokój i lęk". Te duchy przychodzą i stają się najważniejsze.

Mimo skali problemów poruszanych w powieści Rient uniknął patosu. Uchroniła go przed nim narracja prowadzona z perspektywy dziecka i naturalność jego spostrzeżeń i skojarzeń. Język stylizowany na język 12- latka, potoczny, z błędami, pełen odniesień do współczesności nastolatków bawi i nieodparcie kojarzy się z językiem powieści "Życie przed sobą" E. Ajara.
Doskonała książka, mistrzowsko napisana. Czytanie boli, a śmiech jest przez łzy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magda S.

 • 30-08-2017
 • 10:18

Płakałam, przeżywałam, dumałam. Genialna powieść. Lepsza od "Świadka" Rienta, chociaż zupełnie inna. Czary!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • K2 - bezimienna góra, która cieszy się ponurą sławą. Wznoszący się na 8611 metrów n.p.m. szczyt budzi wśród ludzi gór szczególną fascynację. To największe możliwe wyzwanie. Trzeba pokonać niezwykle strome zbocza, ekstremalną wysokość, odosobnienie oraz nieprzewidywalną pogodę. Na szczyt K2 dotarli...

 • 36.91 zł
  28.05 zł

  `Kiedy wracającemu do domu Maksowi Nowakowi psuje się samochód, mężczyzna trafia w dziwne miejsce, zamieszkiwane nie tylko przez ludzi, ale i... tajemniczego ducha niejakiej Madame Lili. Tymczasem żona Maksa, Izabela, wyrusza na jego poszukiwania i przypadkiem wpada na ślad nieuchwytnego mordercy....

 • 39.81 zł
  30.25 zł

  Piasek pustyni wypełnia jej duszę! Trzecia część bestsellerowej serii pozbawi cię tchu i będzie trzymać w napięciu, dopóki nie opadnie kurz po ostatecznej bitwie! Kiedy Amani Al-Hiza uciekała z zabitego deskami miasteczka, nie sądziła, że dołączy do rewolucjonistów, a co dopiero, że...

 • Jest koniec lata. Wydaje się, że całe miasto jest już na skraju wytrzymałości. Tove, córka komisarz Malin Fors, pracuje jako opiekunka w domu starców. Pewnego dnia znajduje zwłoki jednego z pensjonariuszy, który powiesił się na kablu od dzwonka przyzywającego pielęgniarkę. Wszystko wskazuje na...

 • 39.81 zł
  30.65 zł

    Każdy, kto wędrował po uroczych zakątkach Spiszu i Podhala z pewnością choć raz zajrzał do zamku w Niedzicy. Niektórzy nie musieli nawet wybierać się w podróż, aby usłyszeć legendę, a może fakt historyczny o Inkach, którzy w zamku, zwanym przed wiekami Dunajecz, ukryli złoto wywiezione z Peru....

 • 27.65 zł
  23.50 zł

  Tego głosu dziecka, mówiącego o Zagładzie, nie da się już zapomnieć. Przejmująca powieść o odkrywaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze stratą. Robert Rient - autor głośnego Świadka - powraca z niezwykłą powieścią. Duchy Jeremiego to przejmująca narracja dwunastolatka, konfrontującego się z...