rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Droga 66 - mp3

D. Warakomska

ebook mp3

29,19 zł taniej -15%

Droga 66 - mobi, epub

D. Warakomska

ebook, multiformat: mobi, epub

23,43 zł taniej -15%

Droga 66 Książka audio CD

D. Warakomska

audiobook cd

31,44 zł taniej -21%

Droga 66 / I tylko ciemność

B. Masterman

książka

41,23 zł taniej -31%

Droga 66 - mobi, epub

B. Masterman

ebook, multiformat: mobi, epub

27,44 zł taniej -15%

USA - Droga 66

film dvd

19,99 zł

Droga krzyżowa droga nadziei - mobi, ...

R. Winiarski

ebook, multiformat: mobi, epub

5,81 zł taniej -15%

Wewnętrzna Droga

P. ZBIOROWA

książka

40,07 zł taniej -15%

Zła droga

M. Santiago

książka

26,33 zł taniej -34%

Zła droga

C. Womersley

książka

22,06 zł taniej -21%

Droga 66
ocena: 6, głosów: 3
 

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Droga 66

Podążając tym szlakiem, przejechałam ponad dwadzieścia tysięcy kilometrów. Na „66" spędziłam w sumie prawie pół roku. Często jeździłam zygzakiem, kierowałam się tam, gdzie mnie coś zaciekawiło. Po raz pierwszy włóczyłam się bez napiętych terminów. Byłam wolna jak ptak. Nie musiałam się spieszyć, mogłam swobodnie zmieniać plany, zatrzymywać się. Odkrywać miejsca niezwykłe, poznawać fascynujące osoby, rozmawiać bez końca. Szukać inspiracji, czerpać mądrość od ludzi dojrzałych, brać siłę od młodych.
Przekonałam się, że Droga 66 jak magnes przyciąga niebanalne i nietuzinkowe osobowości. I wyzwala w tych ludziach niesamowite pomysły, a także energię do ich zrealizowania. Wiele się nauczyłam podczas tej podróży. Przede wszystkim, by nie bać się robić tego, co się chce, czego się pragnie. I przekonałam się, że każde, nawet najbardziej zapyziałe miejsce, może okazać się najwspanialszym zwierciadłem świata.

odsłuchaj fragment książki

Droga 66 (twarda)

książka

Wydawnictwo: W.A.B.

z serii: Terra Incognita

Oprawa: twarda

Ilość stron: 408

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 39,32

Cena detaliczna: 49,77

U nas taniej o 21%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (3)

  • Inne wydania

Droga 66 - opis produktu:

Droga 66 jest aortą krwiobiegu Stanów Zjednoczonych, daje przekrojowy obraz społeczeństwa amerykańskiego, stanowi zwierciadło zmian, jakie dokonały się w tym kraju w XX wieku. Była tematem piosenki Get Your Kicks on Route Sixty Six, którą śpiewali m.in. Nat King Cole, Rolling Stones i Depeche Mode. John Steinbeck nazwał ją Drogą Matką. Podczas Wielkiej Depresji 1929-1933 to właśnie tą drogą setki rodzin podążały do Kalifornii w poszukiwaniu pracy. Po zakończeniu II wojny światowej połączyła Rdzawy Krąg ze Słonecznym Kręgiem, stając się głównym szlakiem kolejnych wielkich migracji ludności. W 1985 roku została oficjalnie skreślona z listy autostrad krajowych, ale nadal stanowi wielką osobliwość kontynentu. Podróżując tą legendarną trasą, Dorota Warakomska patrzy na Amerykę oczami znawcy i przybysza. Zadaje pytania: Czy nadal działa american dream? Czy Ameryka rzeczywiście jest synonimem demokracji i wolności? Jacy są dzisiejsi Amerykanie? Jak żyją kobiety Ameryki: te młode i te stare, mieszkające w przyczepach na pustyni i w luksusowych willach Beverly Hills? Droga 66 to spojrzenie na świat i Amerykę oczami ludzi zwykłych i niezwykłych, to próba wyjaśnienia fenomenu wolności w zestawieniu z konserwatyzmem Amerykanów.


Dorota Warakomska - dziennikarka telewizyjna, związana z TVP (1991-2006), zajmowała się najważniejszymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. Przez cztery lata była korespondentem w USA, przeprowadziła wywiady m.in. z Hillary Clinton, Madeleine Albright, George'em Bushem i Johnem McCainem. W 2007 roku pisała reportaże do miesięcznika turystycznego "Podróże". Współautorka książek Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie (1998), Grzeczność nasza i obca (2003) oraz Grzeczność na krańcach świata (2007). Od 2007 roku prowadzi firmę, zajmującą się działalnością dziennikarską i doradztwem mediowym. Działa społecznie w Kongresie Kobiet.

Droga 66 - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:142x202
Ilość stron:408
ISBN:978-83-7414-584-8
Wprowadzono: 10.04.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Droga 66 - recenzje klientów

12/12/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Co można napisać o drodze? Przecież to tylko trochę starego asfaltu. To zdanie człowieka, mieszkającego w małej mieścinie, przez którą przebiega droga 66. Rzeczywiście, o jezdni wiele napisać się nie da, ale już o ludziach spotykanych na drodze i na poboczu, w miastach i miasteczkach, przez które ta droga przebiega, można napisać niekończącą się opowieść. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że trasa, którą przemierza autorka jest najstarszą drogą prowadzącą z Chicago do Los Angeles. Znana pod nazwą drogi-matki, sprawiła, że znajdujące się przy niej miasteczka tętniły życiem, a interesy w nich kwitły. Gdy, idąc z duchem czasu, wybudowano obok niej autostradę, a 1985 roku skreślono ją z listy dróg krajowych, zaczęła popadać w zapomnienie. Lecz mieszkający przy niej ludzie się nie poddali. Teraz większa jej część stanowi drogę krajobrazową i traktowana jest jako zabytek. Marzeniem każdego amerykańskiego mężczyzny jest ją przemierzyć. Odbywają się tu zjazdy chevroletów corvette, motocykli, zdarzają się śmiałkowie, którzy ją przemierzają biegnąc lub maszerując. Pojawia się w historiach o największych rabusiach i bandytach takich jak Bony i Clyde czy Billy the Kid. Była świadkiem historii. To nią wędrowali w czasach Wielkiego Kryzysu mieszkańcy Oklahomy do Kalifornii, tędy wiódł szlak łez Czirokezów. Jest też tłem do wielu filmów fabularnych, a bohaterowie, tak lubianych przez dzieci ?Aut?, mają swoje pierwowzory wśród, mieszkających przy drodze 66, ludzi. Jadąc tą trasą można zobaczyć ogromny pomost w kształcie wieloryba, zwiedzić najbardziej znane jaskinie w USA (do których można było kiedyś wjechać samochodem), a także zjeść w przydrożnych kafejkach od lat serwujących te same dania. Droga to również ludzie i ich życie. Cenne tak, że nie poddają się nawet, gdy muszą je wieść na wózku inwalidzkim po utracie obu nóg. Cenne na tyle, że nie wahają się udzielić pomocy ofiarom ataku terrorystycznego, ryzykując własnym zdrowiem. Te oraz wiele, wiele innych historii opisuje Dorota Warakomska w zajmujący sposób. Zachwycona audiobookiem sięgnęłam po wersję papierową, aby zobaczyć fotografie opisanych w książce ludzi i miejsc. Niestety spotkało mnie duże rozczarowanie. Zdjęcia są przaśne, większość z nich czarno-biała, w gazetowej jakości, niczym w książkach wydanych na początku lat dziewięćdziesiątych. Szkoda, bo mogłyby wspaniale wzbogacić lekturę.

18/07/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Genialna książka opisująca Amerykę. W niebywały sposób opisane miejsca, a spotkani ludzie to legendy, ich opowieści są na wagę złota. Z olimpijską fascynacją pochłonęłam każdą stronę, akapit, zdanie ... Poznanie punktu widzenia autorki pomaga poszerzyć własne horyzonty (myślowe), to sprawdzony sposób na otwarcie tych obszarów umysłu, które pozostawałby zamknięte. Dziękuję autorce tejże książki za obdarzenie czytelnika tą zacną przygodą. Przychodzą mi do głowy słowa Charlsa Lindbergha "Przedkładam przygodę nad bezpieczeństwo, wolność nad popularność, a przekonania nad wpływy" co w zasadzie jest największym bogactwem jednostki społecznej. D.Warakomska pisze o "66" opisując jej piękno, piękno spotkanych bohaterów, gdzie każdy z nich miał swoją opowieść. Skrystalizowani ludzie, obywatele, którzy są potęgą tegoż kraju. Route 66 ma anielskie serce, a zarazem diabelskie oblicze ... i to jest wyborne. Polecam!

archihot(at)wp.pl 6/06/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

w oczekiwaniu na 66

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Trening życia Motywacja, dieta, ...

M. Trenuje

książka

34,84 zł taniej -30%

Słup ognia

K. Follett

książka

34,84 zł taniej -30%

Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

K. Michalak

książka

25,77 zł taniej -30%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

21.20 zł

taniej -15%

Droga

Droga - tak pierwsi uczniowie Chrystusa nazywali styl życia zgodny z wiarą. Bycie chrześcijaninem nie polega tylko na wyznawaniu szeregu prawd, lecz przede wszystkim na praktykowaniu ich w konkretnych okolicznościach życia. "Droga" św. Josemarii, którą czytali i cytowali ostatni papieże, stała się klasyczną pozycją duchowości. Krótkie,...

książka

41.23 zł

taniej -31%

Droga 66 / I tylko ciemność

DROGA 66 Brigid Quinn ma wspomnienia, których wolałaby nie mieć, i zabójcze umiejętności, których wolałaby już nigdy nie potrzebować. Widziała i robiła rzeczy, które wymazała z pamięci. Poza jedną.... Morderca z Drogi 66 zabił sześć kobiet. Porywał je z szosy, a potem pozostawiał ciała na spalonych słońcem pustkowiach Arizony. Poza jednym. Ciała...

książka

25.60 zł

taniej -22%

Droga 816

Michał Książek, autor znakomicie przyjętego debiutanckiego reportażu "Jakuck. Słownik miejsca", tym razem `bohaterem` swojej opowieści uczynił nie miasto, lecz... drogę. Tytułowa droga nr 816, zwana również `Nadbużanką`, biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej. Droga to niezwykła, bowiem za nią jest...

książka

59.27 zł

taniej -15%

Route 66 Travel Atlas / Droga 66 atlas Skala...

Jedyny w swoim rodzaju atlas samochodowy, ilustrujący przebieg jednej z najbardziej znanych dróg na świecie. Atlas prezentuje trasę od Chicago aż do samego Los Angeles. Zamieszczono również plany miast najważniejszych miast na trasie tej drogi. Atlas świetnie sprawdza się podczas podróży przez prawie całe Stany Zjednoczone.

ebook

27.44 zł

taniej -15%

Droga 66 - mobi, epub

Brigid Quinn ma wspomnienia, których wolałaby nie mieć, i zabójcze umiejętności, których wolałaby już nigdy nie potrzebować. Widziała i robiła rzeczy, które wymazała z pamięci. Poza jedną.... Morderca z Drogi 66 zabił sześć kobiet. Porywał je z szosy, a potem pozostawiał ciała na spalonych słońcem pustkowiach Arizony. Poza jednym. Ciała Jessicki,...

film

19.99 zł

taniej -0%

USA - Droga 66

Słynna Droga 66 była w latach 1926 - 1985 jedną z dróg federalnych. Zaczynała się w Chicago i prowadziła przez Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię. Kończyła się w Los Angeles. Długość tej historycznej trasy to około 4 tys. km. Odwiedzimy znajdujące przy Drodze Matce sklepy, stacje benzynowe, motele i restauracje. Zatrzymamy...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: